Што пропуштивте, а не требаше?

Дискусија во 'Слободно време' започната од gwen, 20 јануари 2010.

 1. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.602
  Допаѓања:
  86.833
  Пол:
  Женски
  Пропуштив премногу работи, но пак доволно многу се работите и што успеав да ги зграпчам. Можеби секоја од оние пропуштените шанси ќе ми го изменеа животот од она што го живеам денес, но не можам да знам колку би тој друг, поинаков живот бил подобар одошто сегашниот.
  Дека ќе сум била во сосема друг круг на луѓе, на друга локација да, но, што е тука е. Гледам да уживам во тоа што го имам денес и да не пропуштам тоа што ќе ми се понуди утре. А, се што дополнително ќе пропуштам ... ма има да го надокнадам во наредниот живот ;).
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.481
  [​IMG]
  ;( ;( ;(
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  кога ке се вратам наназад со мислите, можеби има некои работи кои сум ги пропуштила, но постои една личност со која бев долго време, ама многу се сакавме и каравме(дури имаше и 2 понуди за брак од негова страна неофицијално) и навистина ке ми биде криво ако пропуштам да си укажеме шанса за заеднички живот, а до сега не сум сретнала таква личност ко него-солзи ми потекоа(тој за ова незнае)
   
 4. HeartlySmile

  HeartlySmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  50
  Ќе ги пропуштам Hutrss лелее не ми се верува дека нема да можам да одамм! :( :( :(
   
 5. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.479
  Еднодневната екскурзија во Лешок.
   
 6. mona-li

  mona-li Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  8
  Зграпчи го човекот срцка, побрзај ;) не останаа многу квалитетни, а слободни мажи.. немој да се двоумиш, доколку навистина го сакаш, покажи му, немој да се срамиш дури и брак да му понудиш, или за почеток бар да живеете заедно... најубаво е кога си заедно со личност која ја сакаш и те сака и знаеш дека нема да те изневери... а караниците се нормална работа, не се сеќирај.. :*
   
 7. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.879
  Jас доста работи пропуштив,за кои не се каам,а поситните ги заборавам :)
  пропуштено:најубавите години,средно школо-како и убавите денови,смеа,другарки,рагањето на 1 братучед, една голема прегратка и извини на братучед ми.....кој никогаш повеке не го видов ;(
  ;( Hе се каам за тоа што се мажив,родив-а вооедно пропуштив многу,но денес сум појака,поснаодлива и зависна,и секако млада мајка :D
   
 8. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.117
  Допаѓања:
  4.866
  Пропуштив неколку концерти, а и работи во животот кој требаше да ги направам а не ги направив. Колку и да се каам веќе е касно. Јас сум една и неможам да стигнам на сите страни, ако сум го направила она што сум го пропуштила ќе сум го пропуштела она што сум го направила. Кога ќе размислам пропуштено или не сепак така требало да биде. А во иднина ќе се борам за се помалку пропуштени работи ;)
   
 9. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.538
  Ја пропуштив испитната сесија и ми е ептен жал :(
   
 10. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.231
  Пропуштив укажаната шанса да си ја ќарам Мими во 6-то одделение :D , шанса да научам еден странски јазик, а не 3 години да живеам во земјата и сеуште денес само да го "верглам" јазикот, концертот на Дино Мерлин во Скопје (тоа печеше). Пропуштив неколку шанса да му акнам лакт на еден шо ми на врв на листата за "пеглање" ... толку ми текнува за сеа
   
 11. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  Засега, колку се сеќавам се концертот на Шакира и ташната во Словенија за која немав време да ја купам :D
   
 12. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.400
  Пол:
  Женски
  Охооо а да беше што не пропуштив, кога бев 3 на факс си пропуштив добра работа во Рено, мажот ми не ми даде (ќе се рокнам), пропуштив и пропуштам многу убави моменти со мојата Мила, еден период се пропуштив самата себе што дозволив некој да манипулира со мене (глупава), ја пропуштив последната прегратка од Еми и полседната средба со мојот другар од средно, ми се јави 2 дена пред да почине никогаш нема да го заборавам тоа, ќе ги пропуштам Hurts, пропуштив татковска љубов онаа вистинската, многу патувања и видувања со моите најмили.
   
 13. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  768
  лудиот средношколски живот ;( (штета што некои мораат да пораснат порано)
   
 14. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.458
  Допаѓања:
  748
  имав неколку понуди кои ги одбив а сеа после толку мн време се каам незнаете колку што не ги прифатив сеа ке имав многу подобар живот :?: :x :x :x :x
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  Концертот на Хртс, уште ми е мака, а само колку сакав да појдам :devil: :@
   
 16. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Пропуштив едно смеѓо,слатко суштество поради кое многу работи сега ќе беа поинакви. :|
   
 17. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  763
  Пропуштив да се сменам порано, зашто така немаше да изгубам многу важни личности. Прелесно е да оставиш животот да тече и да ги пропуштиш сите важни прилики поради страв.
  Карпе дием, fuck yeah.
   
 18. Kasandra123

  Kasandra123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  22
  Бев глупава, грдо се понашав и си го испуштив од раце! Иако беше одамна, уште ми е криво :(
   
 19. anabela931

  anabela931 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  41
  Axxx, си ги пропуѓтив римјанките :@ :@ требаше да си ги земам уште сабота :(
   
 20. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  175
  Патики од брендот Bershka годинва кога бев во Верона, Италија! Многу беа женствени, и ногу ми е мака што не ги зедов во последните 5 минути :( :D
   
  На peperutce27 му/ѝ се допаѓа ова.