1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што пропуштивте, а не требаше?

Дискусија во 'Слободно време' започната од gwen, 20 јануари 2010.

  1. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Пропуштив премногу работи, но пак доволно многу се работите и што успеав да ги зграпчам. Можеби секоја од оние пропуштените шанси ќе ми го изменеа животот од она што го живеам денес, но не можам да знам колку би тој друг, поинаков живот бил подобар одошто сегашниот.
    Дека ќе сум била во сосема друг круг на луѓе, на друга локација да, но, што е тука е. Гледам да уживам во тоа што го имам денес и да не пропуштам тоа што ќе ми се понуди утре. А, се што дополнително ќе пропуштам ... ма има да го надокнадам во наредниот живот ;).
     
  2. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    [​IMG]
    ;( ;( ;(
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  3. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    кога ке се вратам наназад со мислите, можеби има некои работи кои сум ги пропуштила, но постои една личност со која бев долго време, ама многу се сакавме и каравме(дури имаше и 2 понуди за брак од негова страна неофицијално) и навистина ке ми биде криво ако пропуштам да си укажеме шанса за заеднички живот, а до сега не сум сретнала таква личност ко него-солзи ми потекоа(тој за ова незнае)
     
  4. HeartlySmile

    HeartlySmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    50
    Ќе ги пропуштам Hutrss лелее не ми се верува дека нема да можам да одамм! :( :( :(
     
  5. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Еднодневната екскурзија во Лешок.
     
  6. mona-li

    mona-li Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    9
    Зграпчи го човекот срцка, побрзај ;) не останаа многу квалитетни, а слободни мажи.. немој да се двоумиш, доколку навистина го сакаш, покажи му, немој да се срамиш дури и брак да му понудиш, или за почеток бар да живеете заедно... најубаво е кога си заедно со личност која ја сакаш и те сака и знаеш дека нема да те изневери... а караниците се нормална работа, не се сеќирај.. :*
     
  7. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Jас доста работи пропуштив,за кои не се каам,а поситните ги заборавам :)
    пропуштено:најубавите години,средно школо-како и убавите денови,смеа,другарки,рагањето на 1 братучед, една голема прегратка и извини на братучед ми.....кој никогаш повеке не го видов ;(
    ;( Hе се каам за тоа што се мажив,родив-а вооедно пропуштив многу,но денес сум појака,поснаодлива и зависна,и секако млада мајка :D
     
  8. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Пропуштив неколку концерти, а и работи во животот кој требаше да ги направам а не ги направив. Колку и да се каам веќе е касно. Јас сум една и неможам да стигнам на сите страни, ако сум го направила она што сум го пропуштила ќе сум го пропуштела она што сум го направила. Кога ќе размислам пропуштено или не сепак така требало да биде. А во иднина ќе се борам за се помалку пропуштени работи ;)
     
  9. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Ја пропуштив испитната сесија и ми е ептен жал :(
     
  10. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
    Пропуштив укажаната шанса да си ја ќарам Мими во 6-то одделение :D , шанса да научам еден странски јазик, а не 3 години да живеам во земјата и сеуште денес само да го "верглам" јазикот, концертот на Дино Мерлин во Скопје (тоа печеше). Пропуштив неколку шанса да му акнам лакт на еден шо ми на врв на листата за "пеглање" ... толку ми текнува за сеа
     
  11. The.Complicated

    The.Complicated Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    235
    Пол:
    Женски
    Засега, колку се сеќавам се концертот на Шакира и ташната во Словенија за која немав време да ја купам :D
     
  12. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Охооо а да беше што не пропуштив, кога бев 3 на факс си пропуштив добра работа во Рено, мажот ми не ми даде (ќе се рокнам), пропуштив и пропуштам многу убави моменти со мојата Мила, еден период се пропуштив самата себе што дозволив некој да манипулира со мене (глупава), ја пропуштив последната прегратка од Еми и полседната средба со мојот другар од средно, ми се јави 2 дена пред да почине никогаш нема да го заборавам тоа, ќе ги пропуштам Hurts, пропуштив татковска љубов онаа вистинската, многу патувања и видувања со моите најмили.
     
  13. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    лудиот средношколски живот ;( (штета што некои мораат да пораснат порано)
     
  14. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    имав неколку понуди кои ги одбив а сеа после толку мн време се каам незнаете колку што не ги прифатив сеа ке имав многу подобар живот :?: :x :x :x :x
     
  15. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Концертот на Хртс, уште ми е мака, а само колку сакав да појдам :devil: :@
     
  16. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Пропуштив едно смеѓо,слатко суштество поради кое многу работи сега ќе беа поинакви. :|
     
  17. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Пропуштив да се сменам порано, зашто така немаше да изгубам многу важни личности. Прелесно е да оставиш животот да тече и да ги пропуштиш сите важни прилики поради страв.
    Карпе дием, fuck yeah.
     
  18. Kasandra123

    Kasandra123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    22
    Бев глупава, грдо се понашав и си го испуштив од раце! Иако беше одамна, уште ми е криво :(
     
  19. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    Axxx, си ги пропуѓтив римјанките :@ :@ требаше да си ги земам уште сабота :(
     
  20. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    Патики од брендот Bershka годинва кога бев во Верона, Италија! Многу беа женствени, и ногу ми е мака што не ги зедов во последните 5 минути :( :D
     
    На peperutce27 му/ѝ се допаѓа ова.