Што сè е потребно за да се стане професор на универзитет?

Дискусија во 'Образование' започната од ivefenty, 4 септември 2012.

 1. ivefenty

  ivefenty Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Кои услови е потребно да се исполнат и што друго треба да се направи?
   
 2. Lolli

  Lolli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  26
  ШТО СЕ ТРЕБА ЗА ДА СТАНЕШ ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТ

  ВРСКИ :D Големи колку буквиве :lol:
   
  На Vik'Toriah, bitter-girl, Cija-si и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.280
  Допаѓања:
  5.165

  + Магистратура + Докторат и да чекаш некој да оди во пензија