1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сè е потребно за новороденче?

Дискусија во 'Бебе' започната од flowergarden, 20 февруари 2012.

  1. simpleewa

    simpleewa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2021
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Знае ли некоја дали во Чарли Тетово има фиокари што може да се користст и за преоблекување на бебе? На фб профилот не гледам баш... или негде низ Ск да има, ама со нормална цена?
     
  2. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.538
    Допаѓања:
    22.516
    Пол:
    Женски
    Барам по нет нешто, некое комплетче за излегување од болница, нз што да земам, август средина треба да се роди планирав со кратки, па за в кола со клима пола сат имаме возење би го покрила со некое пеленче.
    Па и да прошетам по продавници Битола и Прилеп, ако имате некој препорака за продавница пишете :) јас освен Ваикики нз други продавници :D и попуст когс има Зара онлине порачувам, др незнам да барам низ Бт. А во Ваикики Бт ништо немам за бебе мало зачекано за сега.
     
    На annaitose26 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Miss_S

    Miss_S Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    2.427
    Допаѓања:
    4.893
    Пол:
    Женски
    На Фб следам еден бутик BP fashion kids, има преубави работи. Често од таму онлајн нарачувам. Баш се услужливи. На стори објавуваат секојдневно нови работи.

    Од Битола е, заборавив да напоменам.
     
    Последна измена: 20 јуни 2023
    На Lavica2602 и lackygirl им се допаѓа ова.
  4. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.617
    Допаѓања:
    17.049
    Пол:
    Женски
    Леле и јас многу се мислам за тоа, мене 21август ми е термин имам едни целосни по кратки, не знам како да ги кажам ама и долу и горе се на кратки од H&M се ама поклон ми се, памучни убави се. И се мислев тоа и чорапчиња да му земам ама ич не знам и што да купам за од 2 месеци нагоре имам, ама од 0-1 1-3, само 3-4 работи и не знам што да купам со времево искрено. Јас немам многу до дома 15мин ми се од болница. Ама скроз сум тапа заради времево и ние под шара сме, преку ден е пекол а навечер знае да залади а и дневнва долу ни е ладна без клима во лето, изгубена сум што да купувам
     
    На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.538
    Допаѓања:
    22.516
    Пол:
    Женски
    Ќе му чинат и тие за над 2 месеци, одма ги одрастуваат алиштата, не земај мн мали, јас од 56ка нагоре имам од синко бодиња и со куси и долги, ама шпикозните негови се подебел памук оти беше тој декември роден, сега обратно, така да и јас нз колку да прикупам :D иначе за од болница овие ми се убај ама сиг се 30е или 35е, а не ми се дават толку :D
    Screenshot_20230620_175135.jpg Screenshot_20230620_175157.jpg Screenshot_20230620_175219.jpg
     
    На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Tess36

    Tess36 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2022
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.169
    Пол:
    Женски
    Мислам дека имаа, ама не им се продаваа посебно, само во комплети со креветче. Ние нарачавме детска комода со 4 фиоки од Виденов и си купивме само подлога за пресоблекување што се монтира на комода од baby center и ни испадна многу поевтино и попрактично отколку да купиме баш таква комода со подлога горе.
     
    На simpleewa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    2.458
    Hello baby mk имаат и продавница во ск
    Tilla
    Од двете сум купувала/нарачувала и супер се :)
     
  8. tanjaaa

    tanjaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    458
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Wenice, Filip во старата чаршија види. Имаат избор.
     
    На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.617
    Допаѓања:
    17.049
    Пол:
    Женски

    Да си видиш во muppetkids не верувам да се повеќе од 800-100ден. Јас имам едни од таму нарачано. Има интересни дезени само да начекаш бројче.
     
    На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. no name5

    no name5 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2018
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.086
    Пол:
    Женски

    Јас за излегување термин почеток август купив на долги после долго мислење , некако не ми беше згодно новороденче да изнесам на куси , тенки се но на долги се.. Како и да е во кола ке има сигурно клима, а и дома ке сме со клима прежешко е кај нас сигурно ке дува климата цело време ..
     
    На ohlala, lackygirl, atz1995 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. simpleewa

    simpleewa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2021
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    Во тек ми е шопинг.. термин крај јули. И еве четврти пат излегувам и се нешто не се снаоѓам.. Нит околу големините, а особено не знам што да барам. Кратки ли... долги ли.. Ете ако е на боди со кратки, што од горе на ноџињата - панталонки кратки..?! Дали да барам шпикозни на кратки или долги?! Бодиња со долги, со што се комбинираат?
    :wasntme:
     
  12. Coco31

    Coco31 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    1.842
    Допаѓања:
    7.045
    Пол:
    Женски
    Исто тој период се роди и моето, јас го изнесов од болница по кратки горе и доле и плус боди по прерамки. Комплетчето му беше број 50.
     
    На simpleewa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. simpleewa

    simpleewa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2021
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    мммм да, боди по прерамки, тоа треба да побарам значи
     
  14. atz1995

    atz1995 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2023
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    1.618
    Пол:
    Женски
    Јас сум исти термин, купив нешто на кратки нагоре и на долги ама тенок материјал. За надоле земав само на долги. За величини купив неколку 50ки ама повеќе 56ки па дури и 62ки зошто мислам дека бебето ќе ми биде долго :D
     
  15. Doktor F

    Doktor F Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    2.486
    Допаѓања:
    7.510
    Пол:
    Женски
    Имаш во зара, преубав матријал 629 ден 3 бодиња.
    Земи на кратки се, само неколку шпикозни на долги, претопло е и греотка на долги на времево..
     
    На simpleewa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lina5

    Lina5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2022
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    200
    Пол:
    Женски
    Здраво, ќе сака ли некоја членка да сподели што се ми е потребно од аптека(креми, шампон, лосиони и тн) Каква Козметика препорачувате и кои памперси да ги купам за почеток?
     
    На 21kike21 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. lalinda

    lalinda Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    128
    Што е подобро гнездо или релаксатор?
     
  18. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    9.151
    Допаѓања:
    18.253
    Релаксатор
     
    На lalinda му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Зак од Андромеда

    Зак од Андромеда Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2020
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Памперс ,памперс земав јас од сам старт и уште го користам, за козметика се зависи од детето, јас почнав со бекутан ама не им одговараше на кожата па сменив земав мustella за другиот син и mustella бе беше ок па земав мислена купка на bioderma,моја препорака земи си мислена купка било каква и неутрално шампонот, јекодерм за почеток
     
    На Lina5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. simpleewa

    simpleewa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2021
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    здраво, на колку ги перете бебешките алишта првиот пат, при подготовките? тетрите и некои бели бодиња на 90 би ги пуштила, ама тие шпикозни, бодиња шарени..?