1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сакаат жените?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Bright, 7 септември 2011.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Како женски форум, мислите ли дека ќе го одговориме ова прашање или ќе оставиме да биде мистерија? :wasntme:

  Поттикната сум од една приказна напишана во 14ти век (The Wife of Bath) во која жените кажуваат дека најмногу сакаат да владеат над мажите.


  Ќе речете дека ова е многу општо и индивидуално прашање, но сепак, ајде да видиме до каде ќе не одведе ова прашање и дали по одредено време ќе дадеме еден колективен одговор. :)


  *ако темата не развива дискусија или пак е дупла - канта!*

  [​IMG]
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  147.003
  Краток одговор на кратково прашање - поим немам.
   
  На CupCake, Gordana10 и kate21 им се допаѓа ова.
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Чудни сме, мајке ми. :wasntme:
   
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  убаво ќе беше и ние самите да знаевме што сакаме 8) Барем на муживе ќе им олесневме малку :lol:
   
 5. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  http://www.crnobelo.com/zabava/evergrin ... ekoja-zena

  Еве што сакаме јас на ова потпис и печат удирам толку ... :!:

  НЕ СМЕ НИЕ КОМПЛИЦИРАНИ НЕГО МАЖИВЕ СЕ ГЛУПИ !!! :wasntme: генетика јеби га .. :D
   
  На Bitter-Sweet и gluvarche им се допаѓа ова.
 6. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Прашајте следен пат,може ке знам да одговорам на прашањево :wasntme:
   
 7. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  123
  Што сакаат жените општо , не знам . Јас само можам да кажам самата за себе што сакам , но темата не е за себе некој да седне и да си пишува . Поентата ми е дека секоја жена е различна , не се сите жени заинтересирани за исти нешта :) ... Треба малку да обрнеме внимание и на индивидуалноста , не можеме сите во ист кош да ги ставаме , ех , па да бевме сите жени исти , на мажите ќе им беше далеку полесно и вакви прашања немаше ни да бидат поставувани , зашто ова што сакаат жените е вечна дилема токму на мажите , што е тотално погрешно од нивна страна , сите жени со исти очи да ги гледаат и на сите жени исти желби и интереси да им припишуваат ...
   
 8. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
 9. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.046
  Допаѓања:
  72.177
  Пол:
  Женски
  Да не постоеше ПМС полесно ќе беше да сфатиме што сакаме
   
  На MissSpark му/ѝ се допаѓа ова.
 10. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Жените сакаат внимание, ништо повеќе. ( секоја жена има поинаков слика за тоа какво внимание сака)
   
  На Bright и gluvarche им се допаѓа ова.
 11. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.728
  Тешко е да се каже навистина. Многу од нас воопшто и незнаат. :D
  Се согласувам со NEA дека сакаме внимание, да не речам дека секоја жена го сака тоа.
  Сакаме и шопинг. :wasntme:
   
 12. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.893
  Жените сакаат стап по плешти.
   
  На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
 13. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.926
  Пол:
  Женски
  хмм секоја жена приказна за себе,од моја стрна би било доволно внимание,почит ... :^) кој би не сватил и нас :x
   
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
  Ние жените сакаме многу работи ( чевли, чанти, облека, некој да не сака и милува), но самите не знеаме што навистина сакаме :rofl: :rofl: :rofl:
   
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  пенис, со задоволителни димензии :rofl: :rofl:
   
  На crazylady, lolyta777, JoxyTheFreak и 2 други им се допаѓа ова.
 16. gluvarche

  gluvarche Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  113
  да знаевме и на нас и на мажите ќе им беше полесно, барем јас имам приметено дека секогаш кога ке стигнеме до нештото што сме го посакувале, автоматски во истиот момент ја менуваме желбата..... :lol: тогаш заклучуваме дека не сме го сакале тоа што тукушто го добивме, туку дека приоритетот е друга работа еххееее
  и после никој не ни одговарал.... е пааааа... нормално или она познатото „на сите им фали нешто„.... :lol:
   
 17. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Се‘ што можат, а богами повеќе она што не можат да го имаат.
   
 18. Estelle

  Estelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  154
  жена не секогаш знае што сака.....ама секогаш знае што не сака :)
   
 19. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Да, знам што сакам. Или сепак, не? :^) хмм...веројатно да, додека не го сменам мислењето повторно 8)

  На мажиштава блазеси им, ни не сфатиле нити ќе не сфатат (а како би не сфатиле, кога ни ние не знаеме што сакаме) :!:
   
 20. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.947
  Пол:
  Женски
  да ги сипаш со комплименти и внимание :inlove: (никогаш доста)