1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од angie, 15 јуни 2010.

 1. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Кога бев малечка секогаш кога ќе ме прашаа што сакаш да бидеш кога ќе пораснеш јас ко од пушка ќе речев учителка :D И сега ми е останато на малечкиве да ги прашувам што сакаат да бидат и тие така срамежливо ми викаат принцеза, докторка, манекенка; а машките се повеќе ориентирани кон фудбалот .
  Па ајде женски присетете се на детството и што сте сакале да бидете кога ќе пораснете. :*
   
 2. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  сакав да бидам најпрво учителка :lol: и имав дури дневник дома за да си играам, па им ставав оценки на децата од маалото и така се шетав низ улица со дневникот во рака :rofl: :rofl:
  па водителка сакав едно време да бидам :D
  подоцна кога малку пораснав, кај 3то одд сакав да станам хирург :$ и ги имав сите хирушки реквизити дома :lol: и таа желба до голема траеше...
   
  На Kristina.R му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  :o :o пораснав веќе :P :P
  јас многу сакав да бидам некоја многуу позната личност, пеачка или актерка (од мала обожавам филмови :$ ) :lol: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На Kristina.R му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Сакав стујардеса , сакав во банка , сакав пеачка , манекенка .. А сакав да имам многу пари ( не знам ова како ќе го изведев , ама ќе имав :!: ) и да направам дом за кучиња . Нема да моеше никој тукутака да земе куче , него ќе го чува некое време и ако сум задоволна од тоа , ќе го задржи а ако не тогаш бираме други родители :) Ова животна желба ми е , можеби ако имам пари многу , ќе ми се оствари . А иначе веќе подолго време сакам да преведувам , и натаму се стремам , ама никогаш не знаеме каде не носи патот :)
   
  На inuska и Taylor им се допаѓа ова.
 5. CherryBerry

  CherryBerry Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  132
  Одсекогаш сакав да бидам докторка и таа желба ми траеше долго се до осмо одделение и баш за уписите се предомислив и ете отидов право.Хахахах ама допирни точки што имаат да не зборам...ама тоа бидна и еве и ова ми иде во школо супер сега за сега ама мислам дека и во медицина добро ќе се снајдев,тоа е тоа иначе да можев да бидам се што сакам ехехеееееееее... нема крај на желбиве мои
   
 6. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Уште од мала сакав да бидам адвокат,потоа манекенка,па преведувач е сега уште преовладуваат две желби преведувач или адвокат.Но втората повеќе некако ме привлекува........ама не сум баш сигурна
   
 7. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Јас сакав писател да бидам :lol: Пишував песнички, добив два-три пати награди некои, а врвот беше во петто кога ми читаа една лична творба на „Ѕвон“ :) Е од тогаш ептен бев навлегла во филмот, дури сонував книга да издадам :D
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 8. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  и јас пишував песнички :lol: па потоа љубовни текстови... ееее колку тетратки имааам :$
  ама никогаш не посакав да станам литературец :D
   
 9. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  се што е со финансии :handshake:
   
 10. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Пораснав веќе, но моја пасија е да сум истражувач, археолог, или научник...по било што!
  Но животот напати знае да е суров, па така во одсуство на финансии....морав да се запишам на факс, во мојот град! :devil:
   
 11. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  сакав да сум пејачка,манекенка :D :D некоја позната.и секогаш крадев штикли на мама,со далињското в рака и пеј :D сите ми се смееа од дома :$
   
  На Anxe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.021
  Допаѓања:
  198.931
  Пол:
  Женски
  Од прво, докторка, после сменив учителка, после библиотекарка и на крај астрофизичар (а врска немав што е тоа, ама многу се занесував по астрономија, дури почнав да читам астрономски учебници во трето одделение :wasntme: ), ама после тоа сакав да бидам океанограф... и ден денес таа желба ме држи и се надевам дека ќе си ја остварам. А по професија сум - она првото.... за заби...
   
 13. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.781
  Допаѓања:
  131.279
  Сакав да бидам ни помалку ни повеќе туку - принцеза!
  Е после кога разбрав дека тоа не оди баш така, сакав да бидам фризерка :)
  После сменив уште сто работи, ама овие две ми се од ептен мала, предшколска возраст :D

  А штета со ова за принцезава, Вилијам ми е непреболена љубов... ама ај, бидна веќе :lol:
   
  На Espadrila му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Како малечка,сакав, кога ќе пораснам да бидам моден креатор,се сеќавам правев цртежи на модели,навистина незнам како сум имала голема креативност,какви се не модели ми текнуваа,па ги чував во папка,па и сега,некои ги пронаоѓам,што сум цртала,па дури и во тефтерите на мајка ми сум цртала :D :D ,па често кога нешто пребарувам по дома,наидувам на нив.Меѓутоа немав некоја конкретна желба,за тоа што сум сакала да бидам кога ќе пораснам,мислам конкретно на професии како правник,наставничка или професорка итн.Па не излезе тоа што сакав,туку едноставно целиот мој живот го поминав/поминувам занимавајки се со уметноста,филозофијата,можам да кажам дека можеби тие цртежи на модели ми биле како предуслов или база на тоа со кое што се занимавам сега :) но искрено никогаш не сум сакала,нити сакам сега,професија како правник или друго нешто,а за сега, наставничка/професорка незнам,за тоа постои некоја веројатност :?: :?: незнам,здравје има време :)
   
 15. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  сакав да бидам дизајнер и креатор и стилист....сакав креативни работи....па на барбиките им правев домови и ги уредував, им шиев облека.... :lol:
  сега не дека сум порасната ама ете потпорасната и сакам да бидам бизнис воман деловна женска по нашки :rofl:
   
 16. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  26
  Интересена тема. Јас одсекогаш сум сакала да се занимавам со некој тип на наука, да истражувам или да станам професор. И ден денес желбата не ми се променила и сум на пат да ја исполнам. Малку ме разочарува што со време заклучувам дека истражувањето не е баш тоа што некогаш било, тука е се повеќе искомерцијализирано. Но сепак, се на се е интересно :?:
   
 17. Free-Soul

  Free-Soul Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Јас сеуште сакамм.. :$ Средношколка сум ама уште си сонувам ко мало детенце хихихи :) Сакав да бидам уште во градинка наставничкка ,па после балерина па кога почнав школо стјуардеса ..ама знам дека никогаш не сум сакала да бидам доктор.А сега сум во медицинско и (да се надеваме) ќе бидам успешна докторка.:lol: хахаха :wasntme:
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Сакав да бидам пејачка која работи како форензичар и да имам многу мачки :rofl: :rofl: :rofl:
   
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Полицајка :lol: И уште сакам. Можда ќе запишам академија, ама кога ќе соберам пари да платам мито :rofl:
  И плус сакав да бидам моден креатор, ама на сукњи само :D така сум и велела на мајка ми :D
   
 20. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  јас сакав да бидам научник или истражувач.
  И желбата бавно и сигурно си ја исполнувам, уште малце истражувач... па понатаму може и научник, е сеа не ви кажувам каков :P