1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од angie, 15 јуни 2010.

  1. garudamon

    garudamon Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    61
    Сакам дегустатор да бидам ко ке пораснам :D :D
     
  2. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    Политичар ама за жал не отидов на политички науки него отидов на правен па се надевам дека ако го завршам пак ке имам некои шанси да влезам у владаааааа :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  3. glammur

    glammur Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    20
    Порано сакав да бидам се и сешто, разни професии ми доаѓаа на памет. Три години сакав да бидам нотар, ама веќе пет години сакам да бидам новинар и се надевам дека тоа ќе ми се исполни.
     
  4. Mandarinna88

    Mandarinna88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    116
    Сакав да бидам стилист! хехехехехе -Бев во филм дека ако не носам суќњичка или фустанче во школо (до 4то) не сум убава, па намерно си ги прљав пантолоните со земја (кога со сила ќе ме облечеа) за да не ме облечат утредента во исто! :D :D :D :D

    Сега сонам да сум шминкерка или било што поврзано со козметика. Не сум далеку од сонот. Работам на случајот:)
     
  5. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Балерина :D и учителка нормално. Ааааа сега ми текна дека сакав да бидам и продавачка хахахаха
     
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Охооо, сите фази сум ги поминала, од учителка, докторка, балерина, пејачка, до патолог :D Да , да сакав патолог да бидам, чудни желби сум имала :D
     
  7. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Па вака
    1.Наставничка
    2.Стјуардеса
    3.Инспектор (и останаа оваа желба)
    :)
     
  8. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    Полицаец :D
     
  9. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    паа како помала сакав секретарка xD
    после многу сакав да бидам глумица
    паа премногу сакав полицајка или таен агент
    иии сеа сакам радиолог :)
     
  10. Bibko

    Bibko Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    41
    Наставничка, докторка, балерина,водителка,пејачка :D
     
  11. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    :D Прво сакав да бидам адвокат,па уметник,па докторка,па фармацефт па на крај првото ќе испадне здравје боже :D
     
  12. Wind

    Wind Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    28
    Хирург :) Офталмолог...
     
  13. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Чудни желби сум имала јас. И тоа многу..
    Нормално како и секое девојче и јас посакував да бидам принцеза, маникенка, пејачка, професорка, директорка, докторка, продавачка, теткица, шминкерка, стилистка :D
    :!: Ама тоа беше само еден период, потоа настапија моите тогашни така наречени најголеми желби.
    Полицајка, детектив, инспекторка, адвокатка, гитаристка, судијка, во моментов не ми текнува баш името на работата, ама сакав да работам како тие во ЦСИ, понатаму доаѓаат уште пошокантни посакувања а тоа се гробарка, работник во погребална агенција, калуѓерка, не знам кој ме лажел, дека тие работи биле најдобри и најубави. Ама добро ни тие желби не траеле повеќе од еден месец. :!:
    И не се само тие необични желби има и други. :rofl: :rofl:
     
  14. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Јас сакав да бидам докторка. Дома ќе ги наредев сите плишани играчки, ке земев пенкало, им измислував имиња, им давав апчиња, им препишував рецепти, на некои и „операции“ им правев. :D
    Потоа сакав да бидам касиерка. Брат ми купуваше работи (што ќе се најдеше низ собата) а јас на дигитрон си измислував цени и пишував. :)
    Хахаха.
    Се изназборев. :talk: :rofl:
     
  15. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Сакам да додадам и дека сакав да живеам во црква, или куќа што личи на црква , со таква архитектура. :lol:
     
  16. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.821
    Пол:
    Женски
    Јас сакав да бидам писател.Ме бидува за пишување стварно..уште од мала пишував една тетратка со песнички и сакав да ги објавам за лектира на дечињата хахаха..ептен бев занесена :D Сега сакам да бидам професор по англиски јазик и се надевам ќе успеам :D
     
  17. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Отсекогаш сакав да бидам докторка! Кутрите мои кукли беа прободувани со пенкала - "инекции" :rofl: :rofl:
    Ама не ми се оствари таа желба, незнам ни сама како кога требаше да се донесе одлуката каде да се запишам, избрав нешто сосема друго. Не дека сега се жалам и не го сакам она што сум, само сепак желбата и инересот за медицина сеуште си ја имам. :)
     
  18. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Спикерка :D како мала се сеќавам кога си игравме нели кој што работи, па си одевме на гости хахха деца јас секогаш работев во телевизиска куќа и водев вести. Се надевам некогаш желбата ќе ми се исполни, ако не тогаш лектор бидејќи е пореално :(
     
  19. sexy-bitch

    sexy-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    14
    најпрво сакав да бидам полицајка ( со братучедите често си игравме крадци и полицајци и секогаш бев полицајка), после сакав да бидам моден дизајнер (да видите какви се облеки им имам направено на барбиките), па после сакав да станам правник некојси, па психолог (и ден денес ја имам таа желба) а сега еве ме кај економистите :smirk:
     
  20. lejlaplava

    lejlaplava Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Охохоо колку ли желби имав како мала прво сакав да бидам космонаут па сватив дека ми е подобро на земја :lol: па сакав да бидам најпозната глумица за подоцна да го засакам правото ама и тоа ми здосади па отидов на политички студии :D сакав се да бидам освен докторка многу се плашев од нив :(