Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од angie, 15 јуни 2010.

 1. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  59
  Сакам дегустатор да бидам ко ке пораснам :D :D
   
 2. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  Политичар ама за жал не отидов на политички науки него отидов на правен па се надевам дека ако го завршам пак ке имам некои шанси да влезам у владаааааа :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 3. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Порано сакав да бидам се и сешто, разни професии ми доаѓаа на памет. Три години сакав да бидам нотар, ама веќе пет години сакам да бидам новинар и се надевам дека тоа ќе ми се исполни.
   
 4. Mandarinna88

  Mandarinna88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  90
  Сакав да бидам стилист! хехехехехе -Бев во филм дека ако не носам суќњичка или фустанче во школо (до 4то) не сум убава, па намерно си ги прљав пантолоните со земја (кога со сила ќе ме облечеа) за да не ме облечат утредента во исто! :D :D :D :D

  Сега сонам да сум шминкерка или било што поврзано со козметика. Не сум далеку од сонот. Работам на случајот:)
   
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  Балерина :D и учителка нормално. Ааааа сега ми текна дека сакав да бидам и продавачка хахахаха
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Охооо, сите фази сум ги поминала, од учителка, докторка, балерина, пејачка, до патолог :D Да , да сакав патолог да бидам, чудни желби сум имала :D
   
 7. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.931
  Допаѓања:
  3.510
  Па вака
  1.Наставничка
  2.Стјуардеса
  3.Инспектор (и останаа оваа желба)
  :)
   
 8. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  31
  Полицаец :D
   
 9. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  568
  паа како помала сакав секретарка xD
  после многу сакав да бидам глумица
  паа премногу сакав полицајка или таен агент
  иии сеа сакам радиолог :)
   
 10. Bibko

  Bibko Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  37
  Наставничка, докторка, балерина,водителка,пејачка :D
   
 11. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  79
  :D Прво сакав да бидам адвокат,па уметник,па докторка,па фармацефт па на крај првото ќе испадне здравје боже :D
   
 12. Wind

  Wind Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  27
  Хирург :) Офталмолог...
   
 13. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.351
  Чудни желби сум имала јас. И тоа многу..
  Нормално како и секое девојче и јас посакував да бидам принцеза, маникенка, пејачка, професорка, директорка, докторка, продавачка, теткица, шминкерка, стилистка :D
  :!: Ама тоа беше само еден период, потоа настапија моите тогашни така наречени најголеми желби.
  Полицајка, детектив, инспекторка, адвокатка, гитаристка, судијка, во моментов не ми текнува баш името на работата, ама сакав да работам како тие во ЦСИ, понатаму доаѓаат уште пошокантни посакувања а тоа се гробарка, работник во погребална агенција, калуѓерка, не знам кој ме лажел, дека тие работи биле најдобри и најубави. Ама добро ни тие желби не траеле повеќе од еден месец. :!:
  И не се само тие необични желби има и други. :rofl: :rofl:
   
 14. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
  Јас сакав да бидам докторка. Дома ќе ги наредев сите плишани играчки, ке земев пенкало, им измислував имиња, им давав апчиња, им препишував рецепти, на некои и „операции“ им правев. :D
  Потоа сакав да бидам касиерка. Брат ми купуваше работи (што ќе се најдеше низ собата) а јас на дигитрон си измислував цени и пишував. :)
  Хахаха.
  Се изназборев. :talk: :rofl:
   
 15. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.351
  Сакам да додадам и дека сакав да живеам во црква, или куќа што личи на црква , со таква архитектура. :lol:
   
 16. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Јас сакав да бидам писател.Ме бидува за пишување стварно..уште од мала пишував една тетратка со песнички и сакав да ги објавам за лектира на дечињата хахаха..ептен бев занесена :D Сега сакам да бидам професор по англиски јазик и се надевам ќе успеам :D
   
 17. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  333
  Отсекогаш сакав да бидам докторка! Кутрите мои кукли беа прободувани со пенкала - "инекции" :rofl: :rofl:
  Ама не ми се оствари таа желба, незнам ни сама како кога требаше да се донесе одлуката каде да се запишам, избрав нешто сосема друго. Не дека сега се жалам и не го сакам она што сум, само сепак желбата и инересот за медицина сеуште си ја имам. :)
   
 18. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.679
  Допаѓања:
  58.342
  Пол:
  Женски
  Спикерка :D како мала се сеќавам кога си игравме нели кој што работи, па си одевме на гости хахха деца јас секогаш работев во телевизиска куќа и водев вести. Се надевам некогаш желбата ќе ми се исполни, ако не тогаш лектор бидејќи е пореално :(
   
 19. sexy-bitch

  sexy-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  14
  најпрво сакав да бидам полицајка ( со братучедите често си игравме крадци и полицајци и секогаш бев полицајка), после сакав да бидам моден дизајнер (да видите какви се облеки им имам направено на барбиките), па после сакав да станам правник некојси, па психолог (и ден денес ја имам таа желба) а сега еве ме кај економистите :smirk:
   
 20. lejlaplava

  lejlaplava Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Охохоо колку ли желби имав како мала прво сакав да бидам космонаут па сватив дека ми е подобро на земја :lol: па сакав да бидам најпозната глумица за подоцна да го засакам правото ама и тоа ми здосади па отидов на политички студии :D сакав се да бидам освен докторка многу се плашев од нив :(