1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од angie, 15 јуни 2010.

  1. martina.d

    martina.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    2
    Mn zelbi sum imala ...... ama uste od mala sakav da bidam advokat ili sudija :D
     
  2. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Сакав повеќе професии од полицајка, адвокат па се до архиолог... Никогаш не помислував на професии како доктор, пејачка :lol: (антиталент сум за музика), манекенка :)
     
  3. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Успешен адвокат! Затоа и го одбрав тој факултет, но е премногу тежок, се надевам ќе ми се остварат соништата! Другата професија која ме исполнува е да бидам позната поетеса и писателка, опкружена со еден куп книги!
     
  4. Tabby

    Tabby Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    25

    И јас сакав да направам нешто вакво :lol:
     
  5. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Многу сакав да станам докторка, можеби влијание имаше татко ми кој редовно ме снабдуваше со медицински помагала, завои, лекови, инекции и такви работи. Но тоа беше краток период додека бев мала и сеуште немав оформено слика за тоа како оди животот. Сега не сакам ни да чујам за медицина или било каква друга природна наука. :)
     
  6. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Сакав да бидам и книжевник, или пак инспектор за сообраќајна-крим техника. И двете ми се неисполнети желби :worried: Како теле се закопав на економија :@
     
  7. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Докторка и писателка.Второто сеуште сакам да бидам,но за докторка... сега се чудам како сум помислувала на такво нешто. :rofl:
     
  8. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Цел живот сакав докторка да бидам. Прво педијатар, ама периодот кога ја гледав Вовед во анатомија си ставив во глава дека морам да бидам хирург. Сега студирам биохемија и ништо не испадна од моите долгогодишни планови :^)
     
  9. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    25
    Прво сакав да бидам фризерка, па после накај петто одд сакав да бидам кардиолог затоа што мајка ми повеќе сакаше да се определам на медицина , али се предомисли па сакав стујардеса и онака сеа се мислам за туристички водич.Којзнае уште колку професии ке ми паднат на памет..
     
  10. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    сакав да бидам докторка па после да бидам архитект ( таа желба се уште ми е во глава ама пустото што не знам да цртам)се откажав од таа идеја иако се уште го посакувам тоа
     
  11. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Јас сакав да бидам адвокат, па после ветеринар и на крај ништо од тоа. Си отидов медицина :)
     
  12. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    горе долу ги прочитав постовите и никаде не прочитав нешто слично на моето
    сите сакаа да бидат докторки продавачки фризерки ( имав периоди сакав да станам таксист незнам зошто :D :fubar: ) - а јас мајка , само се шетав со куклата во раце на околу
    желбата ми остана иста сеуште го сакам тоа но околностите и годините ми покажаа нешто друго .. па се пренасочив сакам да станам педијатар и сум на добар пат кон мојата цел :)
    желбата да станам мајка никогаш нема да ми згасне а се надевам ќе ми се оствари
    само чекам да наидам на вистинскиот кој ќе ми го оствари животниот сон !!! :inlove:
     
  13. GaGa-GirL

    GaGa-GirL Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    4
    До мојата 12 година сакав да работам во погребално или во АРМ, после сакав глумица да бидам ама на крај одлучив дека сакам да станам правник. :)
     
  14. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Малку чудно, но јас сакав да бидам психијатар (отсекогаш ме интересирало тоа), а и денес сакам.
     
  15. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Јас кога бев мала, сакав да бидам директор :lol: Не оти знаев што е тоа, ама сум слушнала сигурно нешто а бе овој остај го директор има пари и јас тоа сум си го врзала во крпче :rofl: Будали деца :lol:
     
  16. Aries90

    Aries90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    Јас сакав да бидам кардиохирург :D Ме имаше и кај Џокси во неговото шоу :rofl: Леле резил бев :D :rofl: :D Ама така е кога што ме научи мама на памет да кажам си изрецитирав, а на подпрашање немав поим да одговорам зошто ни сама незнаев што кажав :lol: :$
     
  17. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Доста амбициозно дете си била :rofl: :P
     
  18. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Како мала сакав да бидам архитект но нажалост ништо од тоа и станав правник.
     
  19. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Како ептен мала 4-5 годинки сакав да бидам чистачка :^). После тоа сакав докторка, судија, адвокат.. за на крај да сакам да бидам новинар. :D
     
  20. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    сакав да бидам фризерка ама повеќе не сакам :D