Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од angie, 15 јуни 2010.

 1. martina.d

  martina.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2
  Mn zelbi sum imala ...... ama uste od mala sakav da bidam advokat ili sudija :D
   
 2. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  768
  Сакав повеќе професии од полицајка, адвокат па се до архиолог... Никогаш не помислував на професии како доктор, пејачка :lol: (антиталент сум за музика), манекенка :)
   
 3. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.212
  Успешен адвокат! Затоа и го одбрав тој факултет, но е премногу тежок, се надевам ќе ми се остварат соништата! Другата професија која ме исполнува е да бидам позната поетеса и писателка, опкружена со еден куп книги!
   
 4. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  22

  И јас сакав да направам нешто вакво :lol:
   
 5. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  488
  Многу сакав да станам докторка, можеби влијание имаше татко ми кој редовно ме снабдуваше со медицински помагала, завои, лекови, инекции и такви работи. Но тоа беше краток период додека бев мала и сеуште немав оформено слика за тоа како оди животот. Сега не сакам ни да чујам за медицина или било каква друга природна наука. :)
   
 6. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.823
  Пол:
  Женски
  Сакав да бидам и книжевник, или пак инспектор за сообраќајна-крим техника. И двете ми се неисполнети желби :worried: Како теле се закопав на економија :@
   
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.680
  Докторка и писателка.Второто сеуште сакам да бидам,но за докторка... сега се чудам како сум помислувала на такво нешто. :rofl:
   
 8. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.000
  Допаѓања:
  23.271
  Пол:
  Женски
  Цел живот сакав докторка да бидам. Прво педијатар, ама периодот кога ја гледав Вовед во анатомија си ставив во глава дека морам да бидам хирург. Сега студирам биохемија и ништо не испадна од моите долгогодишни планови :^)
   
 9. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  Прво сакав да бидам фризерка, па после накај петто одд сакав да бидам кардиолог затоа што мајка ми повеќе сакаше да се определам на медицина , али се предомисли па сакав стујардеса и онака сеа се мислам за туристички водич.Којзнае уште колку професии ке ми паднат на памет..
   
 10. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  117
  сакав да бидам докторка па после да бидам архитект ( таа желба се уште ми е во глава ама пустото што не знам да цртам)се откажав од таа идеја иако се уште го посакувам тоа
   
 11. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Јас сакав да бидам адвокат, па после ветеринар и на крај ништо од тоа. Си отидов медицина :)
   
 12. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.033
  Пол:
  Женски
  горе долу ги прочитав постовите и никаде не прочитав нешто слично на моето
  сите сакаа да бидат докторки продавачки фризерки ( имав периоди сакав да станам таксист незнам зошто :D :fubar: ) - а јас мајка , само се шетав со куклата во раце на околу
  желбата ми остана иста сеуште го сакам тоа но околностите и годините ми покажаа нешто друго .. па се пренасочив сакам да станам педијатар и сум на добар пат кон мојата цел :)
  желбата да станам мајка никогаш нема да ми згасне а се надевам ќе ми се оствари
  само чекам да наидам на вистинскиот кој ќе ми го оствари животниот сон !!! :inlove:
   
 13. GaGa-GirL

  GaGa-GirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  4
  До мојата 12 година сакав да работам во погребално или во АРМ, после сакав глумица да бидам ама на крај одлучив дека сакам да станам правник. :)
   
 14. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Малку чудно, но јас сакав да бидам психијатар (отсекогаш ме интересирало тоа), а и денес сакам.
   
 15. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  687
  Јас кога бев мала, сакав да бидам директор :lol: Не оти знаев што е тоа, ама сум слушнала сигурно нешто а бе овој остај го директор има пари и јас тоа сум си го врзала во крпче :rofl: Будали деца :lol:
   
 16. Aries90

  Aries90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2
  Јас сакав да бидам кардиохирург :D Ме имаше и кај Џокси во неговото шоу :rofl: Леле резил бев :D :rofl: :D Ама така е кога што ме научи мама на памет да кажам си изрецитирав, а на подпрашање немав поим да одговорам зошто ни сама незнаев што кажав :lol: :$
   
 17. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  169
  Доста амбициозно дете си била :rofl: :P
   
 18. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Како мала сакав да бидам архитект но нажалост ништо од тоа и станав правник.
   
 19. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Како ептен мала 4-5 годинки сакав да бидам чистачка :^). После тоа сакав докторка, судија, адвокат.. за на крај да сакам да бидам новинар. :D
   
 20. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.415
  сакав да бидам фризерка ама повеќе не сакам :D