Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од angie, 15 јуни 2010.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.297
  Допаѓања:
  104.125
  Пол:
  Женски
  балерина :$
   
  На Cinnamon Bun и Ygritte им се допаѓа ова.
 2. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.927
  Пол:
  Машки
  Се сеќавам како да беше вчера. Сакав да бидам војник, тогаш поради големата желба да направам татко ми да биде горд на мене.
   
  На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  4.123
  Пол:
  Женски
  Докторка, хирург. Од секогаш и сеуште тоа ми е во срцето. Како некоја неостварена желба. But I guess, life goes on...
   
 4. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
  Fudbaler
   
  На sjdgo, Herrera и Cinnamon Bun им се допаѓа ова.
 5. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  1.659
  Пол:
  Женски
  Бев запишана средно медицинско. Продолжив за докторка но прекирав поради Х причини, а сега сум мед.сестра. п.с сакав и сакам да сум докторка.
   
 6. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  787
  Пол:
  Женски
  Докторка :)
   
 7. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  1.243
  Пол:
  Женски
  Новинарка.;)
   
 8. LanaSGirl

  LanaSGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  1.040
  Пол:
  Женски
  Чистачка :rofl: (јас и моите луди идеи)
   
  На piksooki и Animali им се допаѓа ова.
 9. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.461
  Допаѓања:
  20.355
  Пол:
  Женски
  Кога бев многу мала сакав да бидам глумица или пеачка, облекував штикли и со четка за коса прев пред огледало. :D
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.343
  Пол:
  Женски
  Астронаут или нуркач :*:
  Желбите сѐ уште се присутни :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  1.404
  Допаѓања:
  49.628
  Пол:
  Женски
  Докторка:angel:
   
  На cresa-jagoda и Sandrin4 им се допаѓа ова.
 12. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  12.118
  Пол:
  Женски
  Судија.
   
 13. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  6.714
  Пол:
  Женски
  Архитект.
   
 14. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  924
  Допаѓања:
  6.161
  Пол:
  Женски
  Ветеринар или моден дизајнер:D
   
  На GoodGirl45 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  12.603
  Пол:
  Женски
  Сакав детектив да станам бев премногу инспирирана од серијата закон и ред, и на крај се запишав стоматологија. :D
   
 16. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  592
  Пол:
  Женски
  Имав многу желби како мала. Сакав да бидам актерка, потоа балерина. Од кога почнавме на школо многу сакав историја и мислев тоа да го студирам. А денес сум психолог.
   
 17. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  11.923
  Пол:
  Женски
  Пејачка и учителка :angel:
   
 18. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  711
  Допаѓања:
  3.571
  Пол:
  Женски
  актерка
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 19. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.580
  Пол:
  Женски
  Астронаут, уште сакам.
   
 20. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  387
  Јас сакав Штрумфета... :makeup::music:
   
  На GoodGirl45 му/ѝ се допаѓа ова.