1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од angie, 15 јуни 2010.

  1. gerisha01

    gerisha01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    4
    После секоја гледана серија сум сакала да бидам, докторка , полицајка , детективка , да имам своја фирма , пак да работам во аптека ....Значи од мало незнам што сакам да бидам...Хахахаха :)
     
  2. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Полицајка или учителка...
    Па и не сум се оддалечила од желбите.... Ја имам професијата што од мала сум ја сакала...
     
  3. Forgotten

    Forgotten Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    185
    Ветеринар :D
     
  4. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    ТВ водителка! :lol: Умирав од желба да ме дават на ТВ како водителка на некое шоу! Тоа ми беше желба кога бев дете на возраст од 7,8,9 години... ама ништо од желбата, остана неисполнета :lol:
     
  5. wild.child15

    wild.child15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    13
    Паа.. најпрво сакав ветеринар.... потоа моден дизајнер, па сакав да дизајнирам куќи т.е ентериерот исто така сакав и архитект, но се откажав од оваа желба бидејќи математиката не е мојата најсилна страна :D :D .... сакаав адвокат едно време... потоа сакав актерка ... што уште не сум сакала.... пред некое време размислував за научник за човечкото тело поточно мозокот и нервниот систем ... сега сакам Психолог... многу ме влече психологијата повторно за човекот неговиот мозок и душа... Па ќе видам што ќе излезе на крај :D :D
     
  6. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    Јас како малечка најпрво што сакав е да бидам УЧИТЕЛКА па потоа докторка судивка адвокатка полицајка и ред други професии, но си останав доследна на првата Јас сум дипломиран педагог и се надевам дека еден ден и ќе бидам вистинска УЧИТЕЛКА :D
     
  7. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Јас сакав уметник да бидам, само шлапав некои апстрактни композиции :D
     
  8. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Сакав да бидам астронаут , отсекогаш сум се интересирала за вселената и голема желба ми е некогаш во животот да ја видам нашата ни мила планета од далеку :)
     
  9. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Сакав да бидам аптекарка :D Уште од мала тоа ми беше најголема желба.Се мислев и средно да се запишам фармација.Ама се откажав бидејќи не ја сакам хемијата воопшто :lol:
    Сега студирам на англиски,така да ништо од мојата замисла и желба за мене од мали нозе :D
     
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Колку само работи сум посакала да бидам, за смеење сум.
    најпрво на нешто што се сеќавам е дека сакав да бидам учителка во основно школо за секој празник и 8ми март да ме опсипуваат учениците со подароци :D
    Одсекогаш сум вриштела по дома, па бев убедена дека имам феноменален глас и сакав да бидам пејачка, да пеам на евровизија и да и донесам победа на Македонија, леле дури и сцената ја имам замислувано хахахха дете бруки :rofl:
    После сфатив дека не ме бива за пеење, па се преоириентирав на професорка по Англиски јазик, али ми помина и таа желба.
    Едно време исто паднав у тешки филмови да бидам актерка ама стриктно да ја имам улогата на лошотијата во Шпанска серија, па како што растам таа желба се пресели во актерка исто но во Холивуд :D (сега уште имам желба да глумам во некое филмче било какво па макар и Индијско хахахха)
    Одкако се запишав во средно сакав да бидам менаџер, па сеа најверојатно уште сакам да сум менаџер но и индустриски инженер ;) па ќе видиме што следна желба ќе добијам :)
     
  11. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Астроном. И сеуште ми се допаѓа таа професија. Само штета што кај нас нема ваков факултет. Отсекогаш сум сакала да ги истражувам ѕвездите и планетите. Многу ме интересира што се случува надвор од нашата планета. Сакам длабоко да навлезам во мистиката на галаксијата. Ама морам да се задоволам само со емисиите на Discovery и на National Geographic :worried:
     
  12. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    јас како мала сакав да бидам или поштар или полицаец :D :D :D :D :D :D :D ахаххахаха
     
  13. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Јас кога бев мала викав дека кога ќе пораснам сакам да бидам Лепа Брена :lol: :lol: Како ми текнало само :rofl: :rofl:
    После сакав да бидам водителка и кога ќе купевме весник секогаш читав најава за програмата на ТВ :D
    Па сакав да бидам професорка по математика,новинарка,правник.....и сега сум економист :)
     
  14. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Полицајка, од мала сонував дека еден ден ќе бидам полицајка и лани поднесов докоменти на факултетот за безбедност но ме одбиа :(
     
  15. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Како мала многу сакав да бидам пеачка, по цели денови пеев :lol: Потоа си замислував дека сум водителка, спикерка, глумица... :D
     
  16. nela.oh

    nela.oh Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    270
    од кога памтам за мене сакав детектив или кај нас познато инспектор :D ... и си стоев до таа желба до запишување на факултет, па ден пред уписот не знам од каде се премислив за правен факултет... уште ми е желба да го работам тоа што го сакав само шо кај нас во државичкава тешко дека ќе просперираш а и ништо посебно не се работи во таа област. Си се тешам со тоа што правниов опфаќа доста гранки па да сакам можам да работам и како инспекторка, само што којзнае што ќе биде.. :D
     
  17. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    сакав и сакам да сум стјуардеса...и секогаш ќе сакам...ама пораснав знам дека соништата се соништа...
     
  18. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    само графички дизајнер или професорка по графичарство.....
     
  19. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Сакав да бидам докторка :) и мислам дека сега оваа желба ми е во тек на исполнување дури можеби ке бидам и повеќе од докторка :P (се заљубив во професијата)
     
  20. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    jas od sekogas sakav da bidam doktorka.koga bev mala majka mi sosi mantil i mi kupi doktorski igracki i uste poveke ja zasakav ovaa profesija...i sega se nadevam deka ke go postignam toa :))) pozz

    [mod-kirilica:30a2ptky][/mod-kirilica:30a2ptky]