Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од angie, 15 јуни 2010.

 1. nate.k

  nate.k Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  8
  Еве што сакав јас да бидам...
  1. 5 год.-Учителка.
  2. 7 год.-Автомеханичарка (од кај ми е текнало-врска неам).
  3. 8 год.-Пеачка.
  4. 9 год.-Да отворам дом за миленици.
  5. 10 год.-Ветеринар
  6. 11 год.-Пожарникар...
  Сеа за сеа ќе се држам до последното...:)
   
 2. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  86
  Јас како мала најпрво сакав да бидам пејачка,дури и дедо ми ми направи микрофон од дрво и по цел ден само пеев,а потоа сакав да бидам учителка :music: :lol:
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.467
  Како мала сакав да бидам наставничка.
  Па туристички водич.
  Па судски вештак.
  Актерка.
  И писателка.

  Верувале или не, се' уште ги имам истите желби :)
   
 4. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  Од манекенка,балерина, учителка, археолог, детектив, пејачка,козметичарка, до космонаут :D
  Пред некој ден најдов тетратка од второ каде што имав тема "Што сакам да бидам кога ке пораснам"
  Сум пишувала 300 работи но дека сакам да завршам 2 факлутета, и дека на едниот од нив да магистрирам :rofl: :rofl: :rofl: :@

  Свашта :lol:

  Но најголема желба која сеуште е присутна е да станам актерка, ама не овде туку во поразвиените држави. И не во театар туку на филм ]:)

  За жал тоа нема шанси да ми се оствари ;( . Премногу фантазирам. Знам. :P
   
 5. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Јас уште на четири-пет години си мечтаев за мојата идна професија. Дете како дете, сакав да бидам учителка, едно време сакав да бидам фризерка |( , а најразумна желба како помала ми беше да бидам адвокат. До пред некое време сакав да бидам адвокат, но се премислив. Моментално мечтаам за да бидам новинар, но додека да се запишам на факултет може уште три пати ќе се премислам. :D
   
 6. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.762
  Охооо, што се не :)

  Сакав да бидам стјуардеса. Уште од малечка знаев и чуствував дека сум преодредена да учам многу јазици и си велев - ете, знам веќе сега јазици, ќе поднаучам уште по некој и ќе го спојам практичното со убавото - ќе патувам и ќе си зборувам на многу светски јазици и ќе комуницирам со многу луѓе :)

  Потоа сакав да бидам детектив. Сакав да бидам секси таен агент кој ќе разоткрива валкани зделки и ќе ги испоапси сите лоши луѓе на планетава.

  На крај сакав многу да бидам новинар/балерина. Две во едно :) Сакав да пишувам музички и филмски рецензии. Се замислував многу пати како патувам со фотоапаратот низ цел свет и си правам муабет со многубројни ѕвезди од филмската и музичката индустрија. Па потоа се враќам дома, ја пишувам статијата и секогаш наоѓам време да се затворам во мојата специјална просторија за вежбање и таму измислувам кореографии или само играм пред огледалото и се опуштам после напорниот работен ден, нешто како во Флеш Денс :tmi:

  Оф колку ли само се слатки детските фантазии. Па кога ќе размислам, сеуште би сакала нешто од горенаведеново да се исполни :$
   
 7. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.675
  Пол:
  Женски
  Многу сакав да бидам стјуардеса, зошто гледајќи филмови си замислував дека сите се згодни, убави и услужливи.
  Потоа сакав да бидам наставничка.
  Па готвачка во голем ресторан.
  Па водителка на тв емисија.
  Па ветеринар.
  Глумица и писателка ми се сеуште големи желби, значи делумно се исполнети , а имам многу време....
  Друго...па и судика сакав да станам. И веројано таа желба ги надвладеа другите во изборот за факултет :D
   
 8. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.348
  кога сум била најмала сум сакал да бидам докторка и пеачка :D (комбинација убиј боже)

  потоа сакав да будам астроном но сватив дека математика и физика не ми лежат, па онда туристички водич да ги спојам патувањата со јазиците кои ми лежат нели а во средно сакав и уште сакам актерство ама во театар тоа ми е една најголема желба го обожавав театарот.

  и на крај завршив сосем друго правен... :D :D и не се каам најпрофитабилна професија :D
   
 9. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  Многу работи :D
  Прво сакав докторка да бидам ама кога пораснав и сватив дека игла во кожа да им ставам на луѓето и да гледам крв ноу тенкс |(
  едно време сакав да бидам фризерка пејачка глумица ма што не :) и сега испадна од година д аидам на туризам
  гајле ми е барем ќе се изнашетам а и има пари во тоа :)
   
 10. Belisima

  Belisima Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  26
  Сакав да работам во туристичка агенција како туристички водич и постојано да патувам за разни мста во светот .Но не ми се исполни желбата сега сум економист :wasntme:
   
 11. beautiful1

  beautiful1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  32
  хехе најпрво сакав да бидам пеачка и дома знам дека музиката ја трештев до даска и пеев на цел глас и сите бегаа у другата соба да не ме слушат :D После тоа сакав да бидам учителка па потоа актерка е сега за сега знам дека ништо од тие работи небива за накај 7-8 год би сакала да бидам психолог во некое школо па незнам што како можда ке се предомислам до утре се си може :lol:
   
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.585
  Допаѓања:
  65.136
  Пол:
  Женски
  Прво - Докторка :lol:
  Потоа - Ветеринарка :rofl:
  И сега сум - Мед. сестра :)
   
 13. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  3.077
  Пол:
  Женски
  Глумица, па уште си сакам
  ајде не губам надеж, може еден ден ќе ми се оствари :)
  оптимист сум :D
   
 14. chica.bomb

  chica.bomb Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  37
  Сакав да бидам стјуардеса. Отсекогаш ме импресионирале младите, убави, средени, паметни стјуардеси :)
  Потоа ми се јави желба да бидам глумица, а го имам и талентот :$ :D
  Некогаш посакувам да бидам и професорка :))
   
  На LitttleRNBPrincess и SexyLady им се допаѓа ова.
 15. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  86
  Прво учителка а потоа докторка
   
 16. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  стјуардеса :D
   
 17. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  Одсекогаш сум сакала да бидам адвокат или судика :D :D :D
   
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.675
  Пол:
  Женски
  Правен факултет не ти бега ;)
  Не е тешко да си ја оствариш желбата, само биди упорна.
   
 19. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
  Манекенка од мала сум го сакала тоа штета што сега не баш толку
   
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Па мислам дека едно исто сите девојчиња речиси сакаме ако збориме за оние години кога сме ептен малецки.
  Гледам пишале туристички водич, јас сум немала поима пример до 10 години дека постои таа професија :rofl:
  Сум сакала тоа што гледаме на телевизија манекенки, глумици, пејачки, ах да никако да не заборавиме докторки!
  И да учителки. Ааа и продавачки :lol:
  Па 10 професии се на се сме знаеле дека постојат :D