1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сакате да ви донесе Дедо Мраз?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Dijana, 23 декември 2009.

 1. Dijana

  Dijana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2009
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Дојде време да си кажеме што сакаме да ни донесе Дедо Мраз за да има време да стигне до Нова Година. ;)


  Јас сакам паметен, згоден, богат, верен, внимателен и грижлив маж. :D :D :D

  Е сега да бидеме реални... сакам едни UGG чизми. :)
   
  На caki.83 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pepi73

  pepi73 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  dedo mraz sakam da mi donese bebence xe xe :D :D :D xe
   
  На Belabelinakinder и caki.83 им се допаѓа ова.
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.570
  Допаѓања:
  127.827
  Само здравје за моите најблиски и мене, ништо друго не сакам.
   
 4. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Здравје, многу среќа и успех на љубовен план и во школо.
   
  На samomarija му/ѝ се допаѓа ова.
 5. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  668
  ODVAJ CEKAM OVAA GODINA DA ZAMINE i da dojde NOVA i se nadevam podobra ,pokvalitetna i poradosna!
  SAKAM DEDO MRAZ DA MI DONESE RABOTA!
  Pa Dedo Mraz ,ako ne ti e tesko ..toa bi sakala...
  ZDRAVJE za site moi bliski ,a i za vas moi koleski od forumov ..SITE ZELBI DA VI SE OSTVARAT!
   
  На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  250
  jas posakuvam dedo mraz da mi donese mir ljubov zdrajve na site babyketi od se srce ti posakuva dedo mraz da ja ispolni tvojata zelba i da si najdes ubava rabota i vi posakuva na site dedo mraz da vi donese toa sto posakuvate pozzz
   
 7. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  dedo mraz sakam da mi donese sreka i mir :((
   
  На samomarija му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  САКАМ ЉУБОВ :D ...не барам премногу нели?! :lol:
  и сакам да се преселам во друг дел од градов 8)
   
 9. dpejovska

  dpejovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  7
  Jas sakam Dedo Mraz da mi pomogni da polagam drzaven ispit i da zavrsam so staziranjeto :)))))))))))))))))))))))))))
   
 10. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  668
  FALA MNOGU SOLEDAD ,DA SI ZIVA I ZDRAVA I SE STO SAKAS DA TI SE ISPOLNI!
   
 11. didimila

  didimila Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Dedo Mraz sakam Da mi donese BEBE...hahah mwa
   
 12. Florina-Sk

  Florina-Sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Sakam petki vo skolo,:))
  I bar eden profesor da stavi ocena vo moja korist:)))
  Se e ne realmo:(
  ...Iako sakam, zdravje i sreka...a najvise decko:)) :lol:
   
 13. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  607
  Пол:
  Женски
  Jas sakam da mi donese MIR VO DUSAVA ZA za da mozam da prodolzam ponatamu.... i zdravje i sreca vo familijata :|
   
 14. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  i jas sakam edna dobra rabota i sekako zdravje na site najbliski
   
 15. Bella-007

  Bella-007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  jas sakam sreka ako voopsto moze da mi ja donese :(
   
 16. makica

  makica Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Sekogas sum bila "skromna" vo zelbite taka ke bidam i ovoj pat..posto na decko mi rabotata i doktoratot mu se mnogu vazni jas posakuvam edno egzoticno patuvanje so dobri prijateli,c'n'c' cipeli,da diplomiram ovaa godina konecno(taka vi e koa studirate medicina) i moze edno romanticno zaprosuvanje...sakaaaaaaaaaaaam
   
 17. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  Dedo Mraz na site luge vo celiot svet da im donese sreka,zdravje i mnogu,mnogu ljubov...........
   
 18. CALDISANA

  CALDISANA Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  mnogu pari, pameten i ubav maz,ubavo golemo paketce so najubavi cokolatca :)
   
 19. MyMar

  MyMar Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  4
  jas bi sakala da mi donese pred se sreka zdravje i mir,potoa ljubov---nekoj extra zgoden decko so dobar karakter...:)
   
 20. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Сакам диплома, па романтична љубов со прекрасен дечко и здравје најнормално (тоа е најбитно уствари)!!! ;)