Што сега со свадбата?

Дискусија во 'Коронавирус' започната од LaTama, 20 март 2020.

 1. LaTama

  LaTama Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2019
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите членови... Ме интересира што планираат оние кои имаат закажено свадба во 2020 со оглед на новонастанатата ситуација со корона вирусот ?
   
 2. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.220
  Допаѓања:
  2.183
  Пол:
  Женски
  Од тоа што имам слушнато тие што им се сега набрзо за месец-два, ги презакажуваат.
   
  На smile:), ku4ence, LaTama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  7.220
  Допаѓања:
  50.561
  Пол:
  Женски
  Ресторани не смеат да работат. Сакале нејќеле мора да се откажат.
   
  На candy.cane, Feminka22, Mami3 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Bicka77

  Bicka77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2020
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  2.899
  Пол:
  Женски
  Вереникот вика рано е да мислиме на тоа. Јас баш и не се сложувам со него. Свадбата е закажана за крај на јуни.
   
  На LaTama му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LaTama

  LaTama Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2019
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Нашата е на средина на јуни и искрено паника ме фаќа :/
   
 6. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.651
  Најубаво да си ги откажете свадбите оваа година
   
  На Waverly Raven, Justicija, ohlalalala и 6 други им се допаѓа ова.
 7. riba79

  riba79 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  748
  Допаѓања:
  1.705
  Пол:
  Женски
  Svadbi eventualno posle septemvri ako letoska se smiri situacijava
   
 8. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  567
  Допаѓања:
  280
  Мислите ли дека до јуни/јули нема да се среди ситуацијава? :(
   
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.734
  Допаѓања:
  54.014
  Пол:
  Женски
  Па кога се фативте за свадби во престапна година... :lol: мала шала

  Во наредниве 2 месеци сигурно нема да има простор за свадби, а за потоа, почекајте. И јуни може да е ризичен, ама пак одсега не можеме да знаеме.
   
  На Stephen Amell, candy.cane, Feminka22 и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  2.821
  Пол:
  Машки
  Тоа не се знае до крајот на годината како ќе биде, а вие за свадби се секирате.
  Ставете си го здравјето пред веселбата, а не обратно.
   
  На sj *O*, ohlalalala, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  1.623
  Допаѓања:
  2.715
  Пол:
  Женски
  Veruvam deks ste go cekale nestrplivo denot,no sega ne e moment da se misli na svadbi,i da gi otvorat restoranite,sepak ke im bide strav na lugeto,zasto najgolemite brojki doagaat doprva.
  Razmislete ubavo.
   
  На Cosmic Girl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. Bicka77

  Bicka77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2020
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  2.899
  Пол:
  Женски
  Се согласувам! Мене искрено за капарот ми е - подобро да ги имаме парите у нас ако не дај боже на некој му затребаат за лекување.

  Свадба а била а не била...
   
  На Cosmic Girl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. Nenadskopje

  Nenadskopje Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2020
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Машки
  Би било фер да ви ги врати..
   
  На Cosmic Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bicka77

  Bicka77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2020
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  2.899
  Пол:
  Женски
  Со музиката и ресторанот имаме договори. Мислам дека нема да има проблем. Муабетот ми беше порано да си презакажеме/откажеме за да ги имаме средствата на располагање. Ама овој мојов запнал да почекаме месец дена |(
   
  На LaTama и Dance27 им се допаѓа ова.
 15. Nenadskopje

  Nenadskopje Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2020
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Машки
  Koga vi e svadbata? Vidov kraj na Juni
  Eheee ke ne vikate na svadba do togas stampaj uste nekolku pokani
  Jas.mislam maksimum do Maj ke terame so virusot
   
  На candy.cane и Bicka77 им се допаѓа ова.
 16. Bicka77

  Bicka77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2020
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  2.899
  Пол:
  Женски
  Да, крај на јуни. Се надевам во право си, не заради свадбата, заради сите нас (fingers)
   
 17. HaleemO

  HaleemO Активен член

  Се зачлени на:
  13 март 2020
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  185
  Пол:
  Женски
  Да не те паничам меѓутоа не очекуваат целосно расчистување на ситуацијата до (минимум) октомври. Така да, убаво би било да си ги повлечете парите, па да се надеваме на "боља времена".
   
  На Waverly Raven, ohlalalala, SandStorm и 4 други им се допаѓа ова.
 18. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  1.623
  Допаѓања:
  2.715
  Пол:
  Женски
  I jas isto mislam
   
 19. LaTama

  LaTama Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2019
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  А кој рече дека ја ставам свадбата пред здравјето. Не се напнувај... Секако не планирам во време на пандемија јас свадба да правам, не сум без мозок... Сакав некој да сподели искуство-дали има некој презакажено, дали излеваат ресторантите во сусрет, капарот дали може да се зема како што рече @Bicka77 итн а не дали сега ќе прават свадба
   
  На cresa-jagoda и Bicka77 им се допаѓа ова.
 20. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  567
  Допаѓања:
  280
  Многу јасно дека прво ќе си го ставам моето и здравјето на 300 луѓе пред свадбата, не сме малоумни @Компир Манџа . Но и нормално е кога веќе се е организирано (ресторан, музика, фото студио, венчаница, бонбони, покани....итн итн) да сме загрижени што ќе се случи.

  Инаку јас се слушнав со газдата од ресторанот, секако ќе се одложува, но ни предложи да почекаме некое време да видиме како ќе биде состојбата, но секако ќе биде после јули. Знам за 2 случаи каде што презакажаа за 30ти август и другите за во јули.
  Јас сум прилично смирена и не се нервирам, да биде се ок свадбата да ќе се одржи па и четврток, петок ако треба :)
   
  На 1209, cresa-jagoda, Bicka77 и 1 друга личност им се допаѓа ова.