1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што си ветивте дека ќе промените во новата година?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Go-Girl, 10 јануари 2010.

 1. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.984
  Нова година и нови надежи и ветувања :D претпоставувам сите си рековте од наредната година тоа и тоа ќе биде поинаку, ќе направам така и така ;)
  јас еве на пример си ветив дека ќе станап посебична и на прво место ќе си ги ставам моите интереси и потреби :D
  ќе продолжам да бидам тука во секое време за пријателите и за се што им треба ќе им помогнам ако можам, но нема да правам нешто што несакам само за да им удоволам нив, еве прост пример за едно најобично излегување и покрај тоа што не ми се оди во одредена дискотека и на таква музика јас најчесто одев ете за нив да им биде убаво затоа што мене пријателите ми се навистина важни и сакам да бидат среќни.....но увидов дека секој си гледа само за себе и дека многу малку го ценат она што го правам за нив, се разочарав кога сватив дека тие мислат дека она што го правам јас за нив е моја должност и така треба, а не дека јас тоа го правам од добра воља и затоа што сакам да бидат среќни и задоволни :o
  епа сега веќе нема така, за најбииските (домашните) сум безусловно на располагање, ама и нив знам да им спискам кога ќе претераат, а за сите останати ќе има рестрикции :lol: и планирам максимално да уживам во животот зошто ниту еден изминат ден нема реприза!!!

  па девојки што вие планирате да направите во новата година, што ќе измените од лани и што ќе додадете за оваа да биде подобра од минатата година??? :)
   
 2. lina2

  lina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2
  Go-Girl се сложувам со тебе. Навистина животот е само еден и ако им дозволиме на сите да ни го трошат како ќе стигнат, тогаш што ќе ни остане од него за наше задоволство :?: Те поздравувам и те подржувам ми се допаѓаат твоите одлуки, а богами и јас ќе применам,ако не се,тогаш барем дел од нив.
   
 3. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  119
  Јас ќе се обидам да не бидам толкааво злопамтило, тоа ми е една од најголемите маани :roll:
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Си ветив себеси дека нема да избрзувам со одлуките и дека ќе им давам шанса на луѓето наместо да им ја земам дури и пред да ја сонуваат :D
   
 5. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Interesna tema :) jas si vetiv deka ovaa od ovaa godina nema da se zamaram so nebitni luge i so nekoj koj ne zasluzuva ni malo vnimanie... deka ke go zaboravam toj sto treba i ke prodozlam kako nisto da ne bilo bidejki kako sto kaza zivotot e eden i nema repriza, sto bilo-pominalo, zivotot prodolzuva.... 8)
   
 6. Janalicious

  Janalicious Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  14
  jaс дефинитивно ќе се потрудам да не бидам толку љубоморна, иако тоа ми е по природа, со оглед на тоа што биковите се најљубоморните, но љубомората многу штети на една врска, а јас новата врска не сакам да си ја расипам со љубомора, потоа..нема да се замарам со ситници, ќе се потрудам да не избувнувам многу во одредени ситуации, и ќе се потрудам да немам лоши пијанства оваа година :):)
  сега, за сега, добро ми тргнало, да си ги исполнам овие желбички :)

  * && да, зошто сум матурантка, ветувам дека повеќе ќе учам на факс :)
   
 7. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Си ветив дека ќе пробам да бидам помалку љубоморна, бидејќи тоа само ми штети, никогаш не сум имала ни најмала корист од љубомората :x
  Потоа си ветив дека ќе пдодолжам да си учам, да си ги следам инстиктите и што е најважно да го поправам односот со една личност што ми значеше...
   
 8. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  Си ветив и си ветувам пред сите дека ќе се ангажирам повеќе во барањето работа ( ама како? :roll: ). Ветувам дека ќе учам и ќе магистрирам оваа година и дека ќе се потрудам да имам повеќе позитивни мисли и нема лесно да се разочарувам.
   
 9. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  88
  Jas kako i sekoja godina si vetiv deka ke ja iskoristam maksimalno dek ake uzivam vo sekoj den i deka ke se trudam da bidam pouspesna od lani vo sekoj pogled :)
   
 10. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Јас си ветив дека ќе дипломирам и дека конечно ќе отидам на Хаваите! Упорност, пред се!!!
   
 11. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  662
  Si vetiv deka ke STANUVAM RANO i ke TROSAM POMALKU PARIIII...
  Ne se ni osmeliv da si vetam dek anema da jadam blago :lol: :lol: :lol:
   
 12. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.309
  Допаѓања:
  123.913
  Јас за прв пат оваа година откако знам за себе не си ветив ништо.

  Секогаш правам планови, си поставувам цели, долгорочни, краткорочни, среднорочни... но оваа година не чувствував потреба да планирам ништо.
   
 13. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.984
  Девојки ви посакувам да ги остварите целите кои сте си ги поставиле за оваа година и да си ги одржите ветувањата кои си ги дадовте на самите себе :D бидете задоволни со самите себе и уживајте во животот максимално ;)
   
 14. PoisonGirl

  PoisonGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  573
  Допаѓања:
  1.231
  Пол:
  Женски
  Jas si vetiv deka ovaa godina pomalku ke go nerviram deckoto,deka ke razmisluvam poveke pred da kazam nesto,pred da donesam nekoja bitn odluka,deka poveke ke ucam za na fakultet i deka ke gledam site oceni da mi bidat okolu 9/10
   
 15. DRAGANATRAJKOVSKA

  DRAGANATRAJKOVSKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  ОВАА ГОДИНА СИ ВЕТИВ ДА НЕ ИМ ВЕРУВАМ МНОГУ НА ЛУЃЕТО И ДА НЕ ИМ МОЛЧАМ ТУКУ ДА ИМ ГО КАЖАМ ТОА ШТО ГО ЗАСЛУЖУВААТ
   
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Што и да си ветам ништо нема да исполнам :lol: :lol: :lol: Си се знам себеси.Затоа подобро молчи си и свиркај си,како ќе се движи животот,така.Битно е да сум среќна и да ги правам луѓето околу мене среќни.Тоа е!
   
 17. Meggy

  Meggy Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  387
  Истоо :lol:
   
 18. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.537
  Пол:
  Женски
  Jас си ветив дека ќе цистам година ама како ми тргна тешкооооооо, си ветив дека оваа година ќе ми е поразлична од другите ама и тоа теско, не дека не ми започна портазлично од до сега ама ај да не сум толкав песимист ке тргне на подобро луѓе сме имаме надеж, као надежта последна умира, ама замислете сепак умира...
   
 19. anjuskaa

  anjuskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  8
  si vetiv deka konecno ke diplomiram i deka ke bidam podobra:)))))))))))))))
   
 20. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Јас си ветив дека ќе ги откажам цигарите... Тоа е на прво место од моите ветувања...
  Па да видиме кога ќе биде тоа...