Што си ветивте дека ќе промените во новата година?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Go-Girl, 10 јануари 2010.

 1. 666

  666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  si vetiv deka ovaa godina ke bidam najsrekjnata zena sto postoi na svetov!!! za razlika od izminatite nekolku na broj godini
   
 2. Mitevska

  Mitevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  9
  Си ветив дека како што ќе ми праат .. така ќе им враќам . А не се со убаво со добро и на крај пак Јас сум таа лошата !! :D
   
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.484
  Да ја играм играта на животот и да се радувам, да не спијам многу и да губам убави сончеви денови. :D
   
 4. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  32
  Da diplomiram, pa so toa doaga nadezta za nova rabota koja sto ke si ja donesi samata diploma:)))))
  Koga ke ramislam se se sveduva na : LUBOV, VERA, NADEZ.. trite dvizecki sili koi sto ke mi donesat promeni vo 2010:)
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.477
  Си направив список како во америчките идиотски филмови - new year's resolutions :lol: да дипломирам КОНЕЧНО, да одам на концерт на 50 cent, да отидам повторно во Египет и најнереалното - да се најде дечко - паметен и НОРМАЛЕН, во оваа ненормална земја! :clap:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  267
  si vetiv deka nema da pusam veke, no nikako ne mi odi :(
   
 7. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Девојки ви посакувам да ги остварите целите кои сте си ги поставиле за оваа година и да си ги одржите ветувањата кои си ги дадовте на самите себе :D бидете задоволни и уживајте во животот максимално затоа што тој е еден и единствен
  сите по нешто си ветуваме а времето ќе покаже дали сето тоа ќе се оствари дали нашите ветувана ќе бидат вистина поздрав :up:
   
 8. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  nisto ne si vetiv,i poarno zaso seuste nisto ne sum promenila :D dobro ima vreme do krajot na godinata neli,ama vremeto znae mnogu brzo da letne :D
   
 9. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  516
  Пол:
  Женски
  Да не бидам толку наивна.
  Ќе бидам среќна и нема да се нервирам за глупости!
  Ќе ги поправам отценките...
  Ќе трошам помалку пари на козметика и облека кои ги имам многу.
  Да си најдам дечко кој ќе ги задоволи моите критериуми (тешка работа) :D
  И пред се ќе бидам среќна, ке уживам во секој миг, сепак животот е еден и единствен! ;) :)
   
 10. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Си ветив дека ќе се обидам подобро да си го организаирам времето :rock: И дека морам да научам некогаш да замолчам :tmi:
   
 11. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  изгледот на косата малку ќе ја ишишам
   
 12. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.970
  :D :D :D ете што сум си ветила сум исполнила :clap: за мене :wasntme:
  а за наредна ќе си ветам дека нема веќе да пропуштам шансите да си поминуваат покрај мене :)
   
 13. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  189
  Ќе зборам помалку непотребни работи :D
   
 14. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.294
  Пол:
  Женски
  Дека ке се потрудам матурата да ја положам одлична и да изберам факлутет кој ке ги задоволи моите потреби и кој нема да им создаде тешкотии на моите дома,ќе се трудам да посветувам повеке време и внимание на моите најблиски дома а најмногу на дедо ми и сестра ми....А за се останато пааа....ќе се потрудам да си го поправам социјалниот живот,барем на подобро за некој процент...Но...ШТО даде ГОСПОД :bow:
   
 15. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.700
  Допаѓања:
  59.413
  Пол:
  Женски
  Сега ветувам- ќе се грижам повеќе за моите интереси, ќе ја исчистам цела година, без да оставам испити за летоска. Ќе одам конечно на одмор со дечко ми. Нема да молчам пред никого за ништо.
   
 16. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.880
  Допаѓања:
  5.525
  Пол:
  Женски
  си ветив дека оваа година ќе бидам среќна и повеќе самоуверена во себе
  дека нема да простувам толку лесно како досега и нема да дозволам да ме допрат безвредни ниски зборови ниту личности
  дека ќе се вратам во форма по тешкиот изминат период ќе ја вратам во форма онаа тенка висока и самоуверена бринета која секогаш бев
  ќе одам во друга држава ако даде господ и ќе го завршам факултетот за да бидам некој и нешто
  ќе докажам колку вредам
  да
  можеби нема да успеам све да напрам во оваа 2011 но ќе се борам верувам дека ќе вреди и дека ќе ја добијам битката ...
   
 17. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.408
  Допаѓања:
  48.739
  Баш ми е интересно кога си ги гледам постовите од лани. Во страшен период бев лани. Прв пат во живот не сакав да си поставам цели, и од дедо мраз сакав само здравје за моите најблиски

  Добра беше годинава. Многу, многу турбулентна, со страшно силни емоции, ама такви турбуленци страшно многу ме исполнуваат.

  Оваа година имам и желби и цели и ветувања.

  Си ветив дека ќе поминувам повеќе време со моите деца.
  Една од работите кои ќе ми помогат е да си најдам жена за чистење, и тоа ќе го направам најбрзо што можам. И нема на работа да останувам до многу доцна. 5.00 - ауф видерзеен :) И за секој ден од викенд поминат на работа ќе си барам слободен ден.

  Си ветив и дека ќе се ослободам од една многу лоша навика - доцнење, која не знам ни јас како ја стекнав, кога порано не само што секаде што бев на време, туку најчесто и пред време. Сега сум катастрофа. Не дека немам осет за време, туку свесно доцнам. Е тоа морам да го променам.

  Се надевам дека следаната година ова време ќе бидам горда на постигнатите резултати :)
   
 18. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  4.980
  Допаѓања:
  39.466
  Пол:
  Женски
  паметно ќе си ги распределувам 24те часа во денот!
   
 19. NotInLove88

  NotInLove88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  јас посакувам пред се здравје и среќа како за мене така и за сите вас....и Дедо Мраз"доколку постоиш" во пакетчето очекувам еден јак тип што во исто време ќе биде и интелектуалец, да има мускули ,трицепси бицепси јаки ,а да не биде црн ,а да биде многу згоден,да има јака кола ,да ме сака само мене ... ...и ја претерав сега ..хахахах И да се вратиме во реалноста оваа година сакам да ми се оствари планираното -да си ги положам испитите ,конечно да имам воља да земма контрола во свои раце и да уживам,да се заљубам -доколку најдам некоја будала која е подготвена на таков чекор и тоа....среќа ,здравје најважно останатто е ирелевантно и поголемиот дел зависи од нас.. :)
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  Ааааааааа ќе се караме. Не сум си го исполнала ветувањето.... добро можда маааааалкуцка :lol: