1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што си ветивте дека ќе промените во новата година?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Go-Girl, 10 јануари 2010.

  1. 666

    666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    si vetiv deka ovaa godina ke bidam najsrekjnata zena sto postoi na svetov!!! za razlika od izminatite nekolku na broj godini
     
  2. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Си ветив дека како што ќе ми праат .. така ќе им враќам . А не се со убаво со добро и на крај пак Јас сум таа лошата !! :D
     
  3. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Да ја играм играта на животот и да се радувам, да не спијам многу и да губам убави сончеви денови. :D
     
  4. Augustina

    Augustina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36
    Da diplomiram, pa so toa doaga nadezta za nova rabota koja sto ke si ja donesi samata diploma:)))))
    Koga ke ramislam se se sveduva na : LUBOV, VERA, NADEZ.. trite dvizecki sili koi sto ke mi donesat promeni vo 2010:)
     
  5. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Си направив список како во америчките идиотски филмови - new year's resolutions :lol: да дипломирам КОНЕЧНО, да одам на концерт на 50 cent, да отидам повторно во Египет и најнереалното - да се најде дечко - паметен и НОРМАЛЕН, во оваа ненормална земја! :clap:
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    si vetiv deka nema da pusam veke, no nikako ne mi odi :(
     
  7. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Девојки ви посакувам да ги остварите целите кои сте си ги поставиле за оваа година и да си ги одржите ветувањата кои си ги дадовте на самите себе :D бидете задоволни и уживајте во животот максимално затоа што тој е еден и единствен
    сите по нешто си ветуваме а времето ќе покаже дали сето тоа ќе се оствари дали нашите ветувана ќе бидат вистина поздрав :up:
     
  8. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    nisto ne si vetiv,i poarno zaso seuste nisto ne sum promenila :D dobro ima vreme do krajot na godinata neli,ama vremeto znae mnogu brzo da letne :D
     
  9. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Да не бидам толку наивна.
    Ќе бидам среќна и нема да се нервирам за глупости!
    Ќе ги поправам отценките...
    Ќе трошам помалку пари на козметика и облека кои ги имам многу.
    Да си најдам дечко кој ќе ги задоволи моите критериуми (тешка работа) :D
    И пред се ќе бидам среќна, ке уживам во секој миг, сепак животот е еден и единствен! ;) :)
     
  10. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Си ветив дека ќе се обидам подобро да си го организаирам времето :rock: И дека морам да научам некогаш да замолчам :tmi:
     
  11. unique.lady

    unique.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    69
    изгледот на косата малку ќе ја ишишам
     
  12. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    :D :D :D ете што сум си ветила сум исполнила :clap: за мене :wasntme:
    а за наредна ќе си ветам дека нема веќе да пропуштам шансите да си поминуваат покрај мене :)
     
  13. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Ќе зборам помалку непотребни работи :D
     
  14. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Дека ке се потрудам матурата да ја положам одлична и да изберам факлутет кој ке ги задоволи моите потреби и кој нема да им создаде тешкотии на моите дома,ќе се трудам да посветувам повеке време и внимание на моите најблиски дома а најмногу на дедо ми и сестра ми....А за се останато пааа....ќе се потрудам да си го поправам социјалниот живот,барем на подобро за некој процент...Но...ШТО даде ГОСПОД :bow:
     
  15. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.090
    Пол:
    Женски
    Сега ветувам- ќе се грижам повеќе за моите интереси, ќе ја исчистам цела година, без да оставам испити за летоска. Ќе одам конечно на одмор со дечко ми. Нема да молчам пред никого за ништо.
     
  16. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    си ветив дека оваа година ќе бидам среќна и повеќе самоуверена во себе
    дека нема да простувам толку лесно како досега и нема да дозволам да ме допрат безвредни ниски зборови ниту личности
    дека ќе се вратам во форма по тешкиот изминат период ќе ја вратам во форма онаа тенка висока и самоуверена бринета која секогаш бев
    ќе одам во друга држава ако даде господ и ќе го завршам факултетот за да бидам некој и нешто
    ќе докажам колку вредам
    да
    можеби нема да успеам све да напрам во оваа 2011 но ќе се борам верувам дека ќе вреди и дека ќе ја добијам битката ...
     
  17. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.747
    Баш ми е интересно кога си ги гледам постовите од лани. Во страшен период бев лани. Прв пат во живот не сакав да си поставам цели, и од дедо мраз сакав само здравје за моите најблиски

    Добра беше годинава. Многу, многу турбулентна, со страшно силни емоции, ама такви турбуленци страшно многу ме исполнуваат.

    Оваа година имам и желби и цели и ветувања.

    Си ветив дека ќе поминувам повеќе време со моите деца.
    Една од работите кои ќе ми помогат е да си најдам жена за чистење, и тоа ќе го направам најбрзо што можам. И нема на работа да останувам до многу доцна. 5.00 - ауф видерзеен :) И за секој ден од викенд поминат на работа ќе си барам слободен ден.

    Си ветив и дека ќе се ослободам од една многу лоша навика - доцнење, која не знам ни јас како ја стекнав, кога порано не само што секаде што бев на време, туку најчесто и пред време. Сега сум катастрофа. Не дека немам осет за време, туку свесно доцнам. Е тоа морам да го променам.

    Се надевам дека следаната година ова време ќе бидам горда на постигнатите резултати :)
     
  18. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.057
    Допаѓања:
    72.323
    Пол:
    Женски
    паметно ќе си ги распределувам 24те часа во денот!
     
  19. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    јас посакувам пред се здравје и среќа како за мене така и за сите вас....и Дедо Мраз"доколку постоиш" во пакетчето очекувам еден јак тип што во исто време ќе биде и интелектуалец, да има мускули ,трицепси бицепси јаки ,а да не биде црн ,а да биде многу згоден,да има јака кола ,да ме сака само мене ... ...и ја претерав сега ..хахахах И да се вратиме во реалноста оваа година сакам да ми се оствари планираното -да си ги положам испитите ,конечно да имам воља да земма контрола во свои раце и да уживам,да се заљубам -доколку најдам некоја будала која е подготвена на таков чекор и тоа....среќа ,здравје најважно останатто е ирелевантно и поголемиот дел зависи од нас.. :)
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ааааааааа ќе се караме. Не сум си го исполнала ветувањето.... добро можда маааааалкуцка :lol: