Што си ветивте дека ќе промените во новата година?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Go-Girl, 10 јануари 2010.

 1. Mama90

  Mama90 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  Дека нема да пушам цигари,
  Дека ке јадам повеке,
  Дека ке си ја скратам косата,
  Дека ке ја обојам косата,
  Дека ке порачам работа од дома,
  Дека нема да контактирам со тој што несмеам,
  Од половина од тие работи се откажав, ке продолжам да пушам, не ја кратам и бојадисувам косата, а за другите работи здравје има време до крајот на оваа година.
   
 2. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Си ветив дека помалку ќе бидам љубоморна.
  Нема да му викам многу на дечко ми!
  Повеќе ќе работам,а помалку ќе јадам и ќе трошам пари за облека :) (На банкрот се моиве ради мене :lol: )
  И доста е па ! :|
   
 3. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.091
  џенцката :P
   
 4. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.459
  Допаѓања:
  7.881
  Ветив дека ќе бидам поодговорна. (ова во зависност од расположение си го ветувам)
  Ветив дека нема да бидам толку добра и да помагам на другите давајќи го на некој мојот труд.
  Ветив дека ќе си го обновам козметичкото катче.
  Ветив дека ќе одам на одмор летово. (не зависи во целост од мене)  А денес ветувам дека ќе почнам да трчам на кеј штом температурите ќе бидат на завидно ниво.
  Стварно, ама стварно претерав месецов, и изминативе неколку месеци. :x
   
 5. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Дека нема да повеќе да брзам !
   
 6. Star19

  Star19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  70
  Си ветив дека ќе бидам посебична спрема некои луѓе кои гледам дека досега ме искористувале,
  дека ке се радувам на малите нешта и ке бидам задоволна со тоа што го имам
  дека никогаш нема да заборавам дека здравјето ми е најважно од се
  дека ке бидам подобра со него зашто знам дека некогаш претерувам
  дека ке бидам благодарна на се што ми носи животот :inlove:
   
 7. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  - Ќе се хранам подобро и ќе се грижам повеќе за здравјето
  - Ќе почнам да се занимавам со некоја физичка активност
  - Ќе им посветувам повеќе внимание на пријателите
  - Нема да се нервирам за работи за кои не сум јас виновна
  - Помалку ќе се замарам со мислењата на другите и ќе го кажувам своето мислење и кога сум несигурна
  - Ќе станам поодговорна, ќе работам и ќе трошам мои пари :)
   
 8. Mini-Mouse

  Mini-Mouse Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  Па не си ветив многу работи зошто не знам дали ќе можам да ги исполнам. Ставив црта за некои работи и ќе бидам среќна ако делумно ги исполнам.
  Една од тие е да се променам и да станам малку посебична,да си го чувам здравјето бидејќи ми е најважно од се. Да не се нервирам премногу и да не си ставам се при срце. Да бидам похрабра и конечно да ги превземам работите во свои раце што долго време ги одолговекував и ги занемарував.
  Тоа е тоа. Храброст и упорност за да ги променам нештата..
   
 9. nela.oh

  nela.oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  269
  Си ветив дека проклетата преемоционалност ќе си ја сведам на што е можно минимум и нема да редам се при срце...

  ...дека ќе живеам по мои гледишта без да обрнувам внимание на тие што не ги бендисува она што го правам....

  Исто, дека ќе држам дисциплина за обврски, вежбање и здрав начин на живот...
   
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Календарот :D
   
 11. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.641
  Ветив дека ќе ги исчистам сите оставен предмети од претходните семестри, дека ќе положам се од овие 2 овогодинешни. И со тоа до есен ќе дипломирам.
   
 12. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.467
  Допаѓања:
  31.397
  Ќе го отворам, конечно уметничкиот вентил во мене.

  2012, реков, те сакам, и те чекам.
   
 13. nela.oh

  nela.oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  269
  Да се надополнам...

  ќе го направам она што го одолговлекувам години... тетоважата што ми значи...и секоја наредна што ќе ми значи...
   
 14. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Ќе променам статус од студентка во дипломирана
   
 15. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.636
  Бојата на косата!
   
 16. t.i.n.k.b.e.l.l

  t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Дека нема да се замарам со небитни луѓе,
  Дека ќе учам повеќе и
  Дека ке јадам повеке.
   
 17. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Себе, си ветувам а утре ќе биде првиот чекор. Држете ми среќа, туку не...Што аир од тоа да ми ја држите среќата, подобро пуштете ми ја :)
   
 18. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.674
  Пол:
  Женски
  Ќе бидам подобра во нештата кои правам. Си ветив да сум посмирена, по зрела во некои аспекти и по стрплива :)
   
 19. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.547
  Си ветив многу работи кои не ги исполнив.Но имам уште цела година пред мене,да се надевам дека ќе биде.

  Си ветив дека нема да се замарам со некои луѓе а уште се замарам.
  Си ветив дека нема да се нервирам за глупости а уште се нервирам.
  Си ветив дека ќе си најдам привремена работа а ништо не испадна од плановите...и така.
   
 20. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  1.504
  ..Прво и основно, најважно, ќе правам онака како што МЕНЕ ми е убаво. Доста беше одење по туѓи патишта, живеење туѓи соништа, решавање туѓи проблеми.
  Ништо добро не ми донесоа, само товар плус.

  ..Дека ќе станам поодговорна, во новата година влегувам и во посеризни години, неодговорноста за некои работи мора да добие свој крај.
  За секоја навика има одвика.

  ..Споделување единствено искрени чувства, ветувања само во моментите кога сум сто проценти сигурна дека можам да ги исполнам, поголема самоконтрола!

  Од прилика, тоа е..