Што си ветивте дека ќе промените во новата година?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Go-Girl, 10 јануари 2010.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.745
  Допаѓања:
  22.378
  Пол:
  Женски
  Да намалам пушење! :smoke:
  Како турци станавме сите у друштво на факултет, остај тоа што стање грцка сум деновиве, ме потстегнува срцево по малку, и не дека мене од цигарите ми е, ама од кај да знам, не се сигурно корисни за здравје, па со нив да си подобрам хемоглобин |(
  И иде накако, се помалку и помалку имам желба за цигара.
  Само со кафе и после јадење!
  Цврст карактер му е само мајката :muscle:
   
 2. whitelily

  whitelily Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  4
  Значи си ветив многу работи, кои се трудам да ги применувам иако не успева секогаш :D
  прво и основно да правам мене како што ми одговара,
  доста замарање со туѓи проблеми,
  да престанам да се срамам,
  и да не чекам се на тацна, туку да се борам за она што го сакам.
   
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.704
  Си ветив помалку да се нервирам и помалку да земам при срце се што ми се случува. Да бидам позитивно настроена, насмевката што повеќе да ми го краси лицето. :) Тоа е тоа отприлика, но не е толку лесно да се оствари.
   
 4. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.985
  Пол:
  Женски
  Уште одма наредното утро дека више нема да пијам :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 5. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  дека повеке ке се трудам да најдам работа (некако тешко оди) а како опција странство-секогаш постои
  дека ке се вратам на студии(тешко оди за сега, ама не се откажувам)
  дека нема да ме интересира мислењето на другарките(си имам свое јас) и за сега добро ми оди
  дека или ке биде или нема да биде во љубовта(или со партнер кој ги исполнува моите критериуми или сама)можно е и второто да биде никогаш не се знае :)
  дека нема да избувнувам за секоја ситница ко некое вулканче, туку ке бидам потрпелива :$ (тренинг, и време е во прашање)
  дека повеке ке посветам време на физичкиот изглед(трчање, вежбање)
  за опуштање и релаксација-добро ми оди за сега
   
 6. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Јас си ветив, дека нема веќе да се нервирам за глупости и слични работи!!
   
 7. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  65
  Си ветив дека ке го заборавам бившиот и дека нема да се замарам толку за машки, бидејќи од нив леб не бидува. :) Ќе се потрудам да станам поуспешна :) За останатото се ке си дојде со текот на времето :)
   
 8. no.name6

  no.name6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  56
  си ветив дека ке почнам со фитнес и долето да бидам тамам со се вели,и замислете паднав и си ја скршив ногата(добар почеток) :!:
   
 9. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  588
  си ветив дека ќе бидам послушно девојчее :D
   
 10. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  762
  Ќе се оформам до лето :muscle: .
  И си ветив дека ќе пробам да бидам помалку инат :headbang: и пред да направам нешто ќе размислам.
   
 11. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Cи ветив дека ќе се здебелам и дека ќе вежбам вежби за нозете да си направам мускули, па еве напредувам 8)
   
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Повеќе ќе спортувам.. и еве напредувам !! :)
   
 13. Anastasia94

  Anastasia94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  6
  дека до лето ке успеам да ги симнам овие 5-6 кг што ги имам вишок
  дека нема да избувнувам за ситници и нема се да земам при срце
  дека конечно ке ја направам тетоважата што ја имам замислено одамна :clap:
  дека ке го запишам факултетот што го сакам

  тоа е се за сега ;)
   
 14. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Решив дека ќе променам дел од своите навики, ама некако не е баш така лесно...
  Првиот обид падна во вода за жал...
   
 15. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.205
  Допаѓања:
  95.346
  Дека ќе минувам повеќе време во природа. Насушен дел ми е и е единствено нешто на кое му се воодушевувам до бескрај! Пораснав во природа и со нејзиниот мирис...си недостигаме природно.
   
  На IvanaMkd му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.539
  Нема да се замарам со ношто ;
  Ќе внимавам на исхранта ;
  Ќе почнам да пешачам и да вежбам ;
  Ќе поминувам повеќе време со дечко ми ;
  Ептен ќе избегнувам алкохол
   
 17. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  И јас како повеќето си ветив да се ослободам од овие 5-6 вишок килограми. :)
  Здрава исхрана и повеќе спорт.
  Потоа си ветив дека ќе се грижам повеќе за мене, а нема да се грижам кој што ќе помисли.
  Да бидам слободна, да живеам на полна пареа, да уживам!
  [​IMG]
  [​IMG]
  А! За малку ќе заборавив. Со гордост можам да кажам дека ова лето ќе го исполнам најзначајното ветување:
  [​IMG]
   
  На Breezy и Hipica им се допаѓа ова.
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.940
  Пол:
  Женски
  Едно од ветувањата ми беше дека на Европското ќе ја донесам Македонија во првите 10. - Но немаше финансии федерацијата и не заминав.
  Второ ветување ми е дека струкчето ќе си го направам како што треба до напролет Април/Мај
  И третото ветување повторно не зависи целосно од мене, а тоа е Лондон 2012-Олимпијада
   
 19. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  7.283
  Пол:
  Женски
  Ветив дека повеќе ќе учам повеќе и така е, тоа што сум го ветила морам да го исполнам :)
  А и дека ќе се поправам повеќе. Бев 32 кг. а сега сум 41 кг :D
   
 20. K0ST0VA

  K0ST0VA Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  53
  Карактерот и успешно ми е. ]:)