Што слушате: Јени или Лорел?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од EvAngelos, 21 мај 2018.

?

Што слушате: Јени или Лорел?

 1. Јени

  39,8%
 2. Лорел

  60,2%
 1. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  9.230
  Пол:
  Машки
  Многу е јасно дека вика Лорел. Али се збори дека постоеле луѓе што слушале „Јани“ у видеото |(

   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  934
  Допаѓања:
  9.069
  Пол:
  Женски
  Јас слушам Јани :) и вчера и денес :)
   
  На piglet1, cresa-jagoda, Dream-Girl и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.233
  Допаѓања:
  74.850
  Пол:
  Женски
  И јас слушам Јани, Лорел почнува да се слуша дури кога ептен го снижува гласот во она „објаснувањето“.
   
  На Ketchup, EvAngelos и sanja.burgundy им се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  50.019
  Пол:
  Женски
  Лорел
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 5. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  48.851
  Пол:
  Женски
  Двете.
  Последно Јани.
   
  На Lella и EvAngelos им се допаѓа ова.
 6. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.047
  Допаѓања:
  35.013
  Пол:
  Женски
  После ова видео, двете ги слушам истовремено. :D (пред тоа јани слушав)
   
  На theowndemon и EvAngelos им се допаѓа ова.
 7. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.073
  Допаѓања:
  19.294
  Пол:
  Женски
  Laurel, цело време.
   
  На celineparis и EvAngelos им се допаѓа ова.
 8. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.692
  Пол:
  Женски
  Laurel all the way :D
  Еве го објаснувањето патем:

   
  На Thallia, theowndemon, Lella и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  13.473
  Пол:
  Женски
  Прво слушав само Јани, сега двете во исто време. Не можам посебно Лорел да слушнам.
   
 10. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.633
  Допаѓања:
  21.816
  Пол:
  Женски
  Јани во никој случај не слушам. Стари ми се ушите.:D
   
  На kukla21 и EvAngelos им се допаѓа ова.
 11. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.015
  Допаѓања:
  16.976
  Јани и јас.
   
  На Ketchup и EvAngelos им се допаѓа ова.
 12. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.666
  Допаѓања:
  14.099
  Двете.
  И со фустанот двете ги гледав.
   
  На honest girl, RoseRain, КикиМаус и 2 други им се допаѓа ова.
 13. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  9.230
  Пол:
  Машки
  Колку прсти гледаш на сликава?
  [​IMG]
   
 14. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.666
  Допаѓања:
  14.099
  Е кај само мене ме најде да ме прашаш?

  И 3 и 5 гледам :lol:
   
  На Feminka22, honest girl, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.231
  Пол:
  Женски
  Комшија, многу голема рака имаш.

  Не знам дали се 3 или 5 прсти. :lol:
   
  На Antolinaa и EvAngelos им се допаѓа ова.
 16. Matotheja

  Matotheja Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  8.065
  Пол:
  Женски
  Laurel :D
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.667
  Пол:
  Женски
  Јани бе
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.088
  Пол:
  Женски
  Зошто е важно кој што слуша? Лорел слушам, инаку :D

  А на ова видео слушам прво Лорел, па Иви :^)
   
 19. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.092
  Допаѓања:
  285.112
  Имаше статија во врска со ова.
  Оние кои слушаат Лорел ги слушале ниските и тивките тонови т.е. имале подобар слух.

  Иначе јас Јани слушнав:).

  Правец на ушно:D
   
  На cresa-jagoda, Rebecca_R, kukla21 и 4 други им се допаѓа ова.
 20. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.640
  Допаѓања:
  100.462
  Пол:
  Женски
  25 пати го преслушував, од петни жили напор дадов да слушнам Јани ама не и не и не успевам, толку јасно и гласно Лорел вика.
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.