1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сме носеле некогаш, а сега тоа ни е смешно

Дискусија во 'Мода и стил' започната од karina8, 7 јануари 2011.

  1. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    ѕвонарки
    сомотни панталони
     
    На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Кога бев мала не обрнував многу внимание на тоа што ќе носам, моите ме облекуваа, но сега кога ги гледам сликите сфаќам дека и на моите не им било битно. :rofl: :rofl:

    Многу брзо се менува модата денешно време не можеш да ја стигнеш ! Па сее е смешно од пред 5-6 години...
     
    На jovanovska94 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Antonijaa

    Antonijaa Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2013
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    17
    Лелел...дефинитивно оние кломпите кои ги носев второ-трето и тоа некоја небесна боја...крш :D
     
  4. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Точно така.
    Се сеќавам на оние сомотните ѕвонарки од тетка ми за роденден. Си ги носев секој ден на училиште (во прво одд.). :D
     
  5. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    И јас ја почитував оваа комбинација. Имав еден елек/ блузон со вонземјанец, на него пишуваше
    take me to you DEALER!
    Значи не LEADER туку DEALER (ама покасно моите го забележаа натписот...многу покасно :( ) -а јас 6то или 7мо одделение :) И под него обавезно маичка на риги со долги ракави.

    Звонарки, аууу ко се појавив у школо со едни тексас као искинати па штепувани главна звезда бев :D

    И топуци на нозете ама едни имав два пара, зелен и портокалов неон исто со марсовец, како боцки имаа на тоа гумата...
    :?:

    Леле ко ќе ми текне само ;(
     
  6. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Широки фармерки :)
     
  7. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    И јас кога бев мала мама ме облекуваше, и пред неколку месеца другарка ми објави слика од 5то одделение.. Леле луѓе која брука :tmi: Јас таа слика не ни знаев дека постои.. Значи сум носела темно розеви чорапчиња, црвени патики со бело, темно виолетови панталони кои ми биле нешто подолги од три четврт а пократки од обични панталони(од оние со светкав материјал, сомот или како се викаа), светло виолетова кратка блуза и жолта шнола :drunk: И како помала носев широки фармерки кои и ден денес ми се широки :D
     
  8. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Леле тие смешни ѕвонарки,сомотни панталони.А пак широките фармерки со висок струк. :wasntme:
     
  9. ABeautiful

    ABeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    56
    Секогаш кога ке ги отворам старите албуми,преполни со прашина ..копнеам по тоа да ги отворам и да почнамда разгледувам каква сум била како мала. И секогаш кога ги отварам се гледам како ме облекувале.Во тоа време најмодерно,а сега веке заостанато. Но се се врти во круг,така да тоа мислам дека ке дојде повторн на мода. Како што се случувало и понапред ..
     
  10. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Се приклучувам и јас, звонарките во сите можни бои и материјали :rock:
    А оние високите чорапи на линии, леле кога ќе ми текне :tmi: Надвор топло, ама ние во чорапи до колена. Абе мода ли беше, што ли беше тогаш :D
     
  11. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Ах таа Елена Ристевска, ја облече цела Македонија( вклучувајќи ме и мене :tmi: ) во доколенки на риги :D
    Нешто што денес не би облекла па макар и милион долари да ми дадат се маичките со гол стомак, кога ќе се видам на слики ми иде да се прснам од смеење.
     
  12. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Уште од мала сама си одбирав облека, но имам некои утки што сега ми се смешни :D
    - темно ЦРВЕНИ чорапи со пупина, розово фустанче ( ко балон бев во него ) и ПОРТОКАЛОВА шнола 8) :rofl:
    - зелени бермуди, розова блуза, портокалова шнола ( ако не ја ставев, не излегував од дома :^) ) и црвени пупина со дебели црвени чорапи :lol: ;(
    имам уште неколку вакви "комбинации" што кога ќе се видам на слики ми иди да се закопам в земја :sweat: :emo: :wasntme:
     
    На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Andemona

    Andemona Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    2.495
    Пол:
    Женски
    Ја никогаш нема да си го опростам "кремчето" на шишката,не е облека ама тоа најмногу ме погаѓа кога ги гледам сликите од "тоа"време :tmi: :lol: :tmi: :tmi:
     
    На ванилала и Nausicaa им се допаѓа ова.
  14. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Уште како мала сум обожавала фустани го памтам едно фустанче кое никој не смееше да ми го чепни,кога некој ќе ми чепнел на сиот глас сум пискала и викала:Аааа фустааанооттт немоојјј!!! :lol: :lol: Како бубамара бев во него црвено со бели дамки и црвени чевлички :)
     
  15. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Има ли некој што не носеше звонарки? :D
     
  16. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Јас!Уште како мала ке ми облечеле,ја ке сум ги соблечела и ке сум плачела :lol:
     
  17. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.095
    Пол:
    Женски
    Лелеее звонарките ги обожавав порано,ми иде да се убијам сега кога ќе помислам на нив и на уште многу глупави парчиња облека кои јас ги сметав за најголема мода...Божее хаха
     
  18. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    Гледам пак излегуваат на мода ама мислам дека никогаш нема да облечам :D
     
  19. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Ѕвонарки како прво. :rofl:

    Тоа е за мене најголема утка, толку грди никакви. Фуј
    Ама сепак тогаш и баш сме немале право на избор поради тоа што мајките не облекувале.
    Е сега кога видам некој со ѕвонарки ми доаѓа да земам една ножица и да ги исечам, искрено. |(

    Па за*би тоа ѕвонарки панталони.
    Имав и една таква блуза, како ѕвонарки на ракавите. :rofl:
    Циркузи...

    Не знам како се викаат таквите блузи ама ми се подеднакво грди како и ѕвонарките.

    А ѕвонарки и таква блуза е комбинација из снова. :emo:
     
    На tinka-mace и sweet-star им се допаѓа ова.
  20. MorbGoth.666

    MorbGoth.666 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    148
    Ааа ги памтам блузите! НЕЕЕЕ!