1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сме носеле некогаш, а сега тоа ни е смешно

Дискусија во 'Мода и стил' започната од karina8, 7 јануари 2011.

  1. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    Бициклистички....во неон боја.
    Јаки везени над кецелата.
     
  2. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Еј не зезај, баш се јаки бициклистичките :rofl: Не за шетање ама за вежбање се топ!

    Е јас овие фармерки кои сега ги викаат mom's jeans, неможев да ги смислам ни тогаш а ни сега. Не сфаќам зошто се вратија во мода.
    [​IMG]
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Rose-tulip

    Rose-tulip Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2014
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    287
    Пол:
    Женски
    леле @Kitten и јас не знам зошто побогу ги вратија во мода фармеркиве (n)
    Инаку Оnyx топуцине, ау мори мајко како сум ги носела, како уопште сум одела на тие (facepalm)
     
    На iloveyou29, CameliaMiller, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Imav edna jakna , ama muska bese vo cajkan stil so drecavi linii na grbot nesto kako ovaa 99698396.jpg
    periodot koga bev vtoro ili treto odd , cela obleka sto ja poseduvav bese muska pretezno , neam poim zosto tolku mi se dopagjase oblekata za muski :D nitu edno parce nemav vo rozova boja , se nekoi sini , zeleni , crni (facepalm) rolka nad rolka (facepalm) nikogas nema da go svatam ova (facepalm) ili pipi dolgiot corap frizura haha imase edno vreme trend so tri namesto dve opavcinja ( pipi frizura plus uste edno opavce (facepalm) ) farmerki so lanci (facepalm) dzvonarki so visok struk (facepalm) mislam deka nikogas nema da oblecam dzvonarki povtorno , a ni visok struk , kolku saka neka e demode niskiot struk :D
     
  5. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.144
    Пол:
    Женски
  6. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    и јас нешто слично како тебе , само све у црно се облакав :D прв пат друга боја , розева , облеков на 18 год и сите се чудеа :D До ден денес го обожавам готик стил !
     
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Бициклистички самиот збор значи :rofl::rofl:
     
    На Bozica1980 и MiloMalo им се допаѓа ова.
  8. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.970
    Допаѓања:
    260.965
    Омилени! Башка од "уникатните" си купив. Едно 15 год. Подоцна ми е жал за одалкиве напатени :)
     
    На Rose-tulip му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    Топуците дефинитивно, а ги викавме и тракторки :D незнам по која логика.. Ги носев и ланчиња од тие со крст и топчиња, а за косата да не правам муабет (facepalm) се имав шатирано, шишана кратко, како теткица некоја :D
     
  10. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Во периодот од пето до осмо одд. кога беа многу модерни топуците и јас поседував не едни туку три пара во разни бои :D. Се сеќавам дека не беа многу тешки за одење но сега од оваа гледна точка мислам дека на нога изгледаат многу грдо, како копита некои. Во тоа време не сме мислеле така :lol:. Како уште поужасно парче би ги издвоила едни панталони од еко-кожа кои премногу потеа. За да биде трагедијата уште поголема беа во некој си змиски принт :D. Среќа што само 2-3 пати ги облеков, брзо сум се опаметила. Бруки!
     
  11. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Лелеееее зарем и ова постоело, воздух немам хахахахахахахах:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На teressa, Luna91 и referentka им се допаѓа ова.
  12. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Bez mocartki odma si seljak:D
     
    На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
  13. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    Бициклисти,монтки во јаки бои,широки пантолони,
    Едни такви на нозете со шпиц напред имаа друго име заборавив везени беа со монистриња....сега да ме утепаш нема да ги облечам.
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.907
    Допаѓања:
    32.508
    Пол:
    Женски
    Бициклисти, ѕвонарки, монтки, гумени влечки.
     
  15. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски


    Ееееее си кружиме!:)
     
  16. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Ke se samocitiram i nadopolnam :D debeli corapi do kolena so crno-beli sirooki linii i patika do gluzd (facepalm) posle me fati nekoja emo-faza ( bev 6-7 odd ) pa si kupiv marama so kosturi ( koja seuste mi se mota po doma ) i kozeni narakvici ( od onie samo do polovina prsti so imaa ) , isto taka polovina od garderobata mi bese crna , kosata si ja isfarbav crna so kna , i na mojov bel ten , stavav temni senki i karmini :puke: mozete da me zamislite :D nautro plasev lugje :rofl: vo 8-mo pak bev totalna sprotivnost od predhodnite 2 godini , me fati rap fazata , pa se sto nosev bese dosta posiroko , si kombinirav boi , i obavezno nosev slusalki na mene . Ovaa faza me terase do 3-ta godina , koga naednas se osvestiv i si fativ svoj stil , od togas navamu sum vo normalna faza :rofl:
     
    Последна измена: 25 март 2017
  17. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Нема такво нешто, јас отсекогаш се облакав кул.
     
  18. SeaMermaid

    SeaMermaid Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2015
    Пораки:
    1.138
    Допаѓања:
    14.422
    Пол:
    Женски
    Кога ќе се сетам на модата од пред 10ина години... Моите секогаш се труделе да ме облечат по најнова мода.Ама кога ќе се видам на сликите (facepalm)
    2003 година-сликана во дворот на дедо ми...Тегет трењерки(широки), виолета блуза да пливам во нејзе и патики бели со некоја тегет виолетова боја.
    Па имав кроп-топ портокалов со реси 8) и се разбира со него тексасна мини сукња. Фармерки со синџирче, чевли со светки,црвена дуксерка(секогаш кога ја носев Црвенкапа се замислував)Зелена монтка,па после и розова ми купија(колку бев среќна тогаш)...
    Почесните места ги заземаат:
    3- Портокалова јакничка со дреч жолти јаки
    2-Дречливо жолта ролка со темно розева џемпер без ракави (facepalm):puke:
    1-Петто одделение,ја гледам фотографијата и ми се плаче...Бели широки панталони,долга карирана кошула со виолетови шари,темно розово сако и црни лаковани чевли 8)8)
    Сега си изградив свој стил и се надевам дека нема да се вратат во мода бициклистички,ѕвонарки...
     
    На teressa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.291
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Најлошото нешто што го фурав во животов....широка фармерка и разлетана мини сукнња НАД фармерката.
    Дури го облеков и за избор на мис во 6то на екскурзија (facepalm)
     
    На teressa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. teressa

    teressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    512
    Пол:
    Женски
    Леле у основно значи како ме облекувала мајка ми :x Имав еден твит прочитано вика порано не се замарав со облекување мајка ми ме облекуваше, ама сега гледам дека ни она не се замарала .. хахахаха дефинитивно мој случајј :rofl:

    Немаше промашај а јас да не ги носам оние кошулкине со огроомни крагњи шо беа, ми се чини кај и да е ке полетав со нив хахаха. За топуци многу кенкав по дома ама сега сум благодарна што не ми ги купиле :D
    На свадбата кај вујко ми ми ја направија цела коса во репчиња Ребека стил.
    И памтам за еден маскенбал само не знам кое одд бев се маскирав у невеста и тоа ај океј фустанот беше и знам го носев шеширот од свадбата на стрина ми и секако - лаковани кондури. :tmi::tmi:
    Брука ходајуча сум била како мала у аутфитите.:tmi:
     
    На SeaMermaid му/ѝ се допаѓа ова.