babylove овошни кашички

Што сме носеле некогаш, а сега тоа ни е смешно

Дискусија во 'Мода и стил' започната од karina8, 7 јануари 2011.

 1. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.821
  Допаѓања:
  29.786
  Пол:
  Женски
  Ауу каква тема :clap: Ме сетив на монтките,јас имав бела дебела до колената абе како мече бев поларна и тоа,а другарка ми имаше црвенишкава и една случка да ви раскажам,беше зима со снег абе колку ти душа сака и ќе се санкаме ние две доле на улица и сироти од монтките неможеме да се збереме и двете на една санка,јас седнам таа од позади падне,таа седне од позади, а јас од напред испаднам,умревме од смеи никако неможевме да се погодиме и моравме одделно да се санкаме,а толку мерак за заедно :( :D и ден денес се смеам на таа случка.
  А и јас си ја обожавав зелената,знаев да се дотерам од глава до пети како жаба,омилени ми беа едни зелени трициклисти со џебишта кај треба и кај не треба,една зелена блузичка и едни зелени квадратни кломпи,па и врв на се имав мрежести чорапчња кои ми беа хит :D :D.
  А траките оние дречливи за во коса си ги носев често зошто имав ептен долга коса.И многу си ги обожавав оние широки панталони,ѕвонарки ама ептен она широко јас само имав од другарките и ептен бев најсреќна,другарка ми се утепуваше дома од плачење за да и купат, а јас важна секаде си ги носев,кај ми бил паметот :D И се сетив и на оние мали ситни шнолички,вошки ги викавме.такви во разни бои што се прикачуваа низ косата абе како подвижна тезга бев со сите на глава.Ех старте добри модни времиња :D
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.833
  Пол:
  Женски
  Едни грозни чевли „ а ла Чарли Чаплин“ во боја, јас имав портокалови, другарка ми имаше дреч зелени, една имаше лилави, а најнајака беше таа со црвени со жолти цветчиња :rofl: ПЛачевме да ни купат, и после сите во дрес, од 18 девојчиња во класот, 19 носевме такви :rofl:
  После, се сеќавате на модата со кикиња во разни бои, наредени на врвот на главата ко венче, или кркмата фатена со нив, ко виножито некое :rofl: Ехеееее, имало такви, безброј утки тогашни :rofl:
   
 3. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.006
  Допаѓања:
  5.282
  Оф леле, кога ќе се сетам. И тоа не беше многу одамна, не знам ни како сум им давала така да ме облакаат. :D Една долга јакна, после колена, со една дреч виолетова боја :o . После едни кондури, море кондуришта :D црвени, високи со црни врвки, како да биле од Втора Светска Војна! Па некои безвесни, селски џемпери со пердуви на сите страни :puke: и така тоа. :D
   
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  Ааааа, јас имав ваквии, беличкиии, сите ми ги обожаваа :inlove: и не ми ич мака што си ги купив и ги имав, ептен фрерски и тинејџерски беа 8) :D
   
 5. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.298
  Пол:
  Женски
  Да али сигурно сега не ги носиш :^) :) ...а онаа мојата сокласничка уште си ги носи..хаха
   
  На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.524
  Дали се сеќавате на моментот наречен - елече? :D
  Уф, јас имав едно тексас и едно црно, т.н. келнерско, си го носев над кошулки, леле колку мислев дека се кул, :rofl:

  А за вакви кошули да не правам муабет, не знам ни самата колку ги имав во слични карирани дезени, де беа на мене, де врзани околу половина да се влечат до земја.
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • elece.jpg
   elece.jpg
   Големина на фајлот:
   13,9 KB
   Прегледи:
   408
 7. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.478
  Допаѓања:
  193.758
  Пол:
  Женски
  Баш во темата-што никогаш не би облекле сакав да напишам дека имам толку многу модни утки низ годините! Од тексас комбилизонки, ѕвонести карирани панталони, чевли на топуци(чат-пат пак знам да облечам) чудни кошулки со потпунки како 45годишна тетка на прослава на 8ми март :tmi: Во средно бенетон блузоните ни беа како задочжителна униформа, фард светлуцави патики и незамнеливите тексас јакни! Баш ми е криво што немам некое сочувно парче да го објавам на ѕидов на срамот ама од ормарот на мајка ми може да излезе една бундичка што ја носев една зима на нејзино големо задоволство и потврда на теоријата дека модата се враќа. Претпоставувам дека и нас ќе ни фаќаат сеир по 5-10 години на страите слики :$
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  Леле Ливинг ме потсети на црните кондури! Не знам зошто ама сите ги носевме :D Во комбинација со кошулите кои Тренди ги спомна, секако врзани околу половина!

  Имам тука на прозор една стара слика, имам плетено џемперче и одоздола бела кошула со крагња - пеперуга |(

  Исто носев тексас комбинезон фустан, и тие беа модерни, ако не се лажам во прва средно го носев ф’станов сеуште.

  Исто носев шарени фармерки, дали ви текнува на тоа? Фармерки ама со дезен, дали на риги, дали со цветови :tmi: Ама моите беа најубави! :!: :D
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.210
  Допаѓања:
  54.258
  Пол:
  Женски
  Леле шарени фармерки. :rofl:
  Моите беа темно зелени траперки, долу на широкиот дел со портокалови недефинирани форми. :D
  На црвените кондури ги носев и овие. :$
   
 10. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.590
  Допаѓања:
  71.464
  Лелееее, карирани кошули еј!
  Често со црна ролка под нив. Па ја соблакаш кошулата и ја врзуваш околу половина. Страшно!
   
 11. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  Јас имав Донован сиви со жолто - портокалови риги, не се зезам, стварно беа убави :D

  Инаку ми текна уште на една работа која се врати во мода, т.е. повторно се носи и не ми пречи воопшто - сукња балонка ;)

  Ова стварно мора да се најдат стари фотки и да се скенираат, многу смешни работи сме носеле.

  И на бодито во фармерка со висок струк ми текна, оф боже :)
   
 12. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  491
  Уф памтам дека носев едни црни ЛАКИРАНИ чевлички, ама така јако светеа - можев комотно да си се огледам на нив |(
   
 13. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  Некоја од вас ги спомна венчињата од шноличките на главата.. Со тоа на главата сум била многу смешна, зошто сум имала две влакна на косата и како секое девојче и јас сум имала по сто шнолички на главата, разнобојни строго :!: и сега кога ќе видам некоја слика таква се смеам многу .. ако можам да најдам ќе ви покажам. :D
  И за лакованите црни чизмички, уште ми стојат и имат врвца низ нив.. како идиотче сум била во нив. :$ :rofl:
   
 14. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.210
  Допаѓања:
  54.258
  Пол:
  Женски
  А дали ви текнува на едни хеланки кои не беа тесни, малце така пошироки, истегнати надолу со ластик кој се ставаше над чорапите? Не знам како да објаснам... Напред имаа црта . :?:
  Е многу ги носевме. :)
   
  На MarchelineAmaru и lackygirl им се допаѓа ова.
 15. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381
  Во името на шарените пантолони! :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo 2093.jpg
   Photo 2093.jpg
   Големина на фајлот:
   201,8 KB
   Прегледи:
   347
 16. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.341
  Монтки :D дебелии големи, колку 3 од нас, јас црвена имав :tmi:
  Исто и алишта од waikiki хит беа :rofl:
   
 17. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.684
  Допаѓања:
  9.882
  Пол:
  Женски
  Знаете ли мене што ми беше омилено?
  Оние бициклистички, во горниот дел споени со сукњичка. Нешто како сукња панталони. И имав такви комплетчиња полн плакар. :D
  Е нешто вака, во сите бои, дезени , шари итн.
  :tmi:

  [​IMG]


  Исто, обожавав и ламбада сукњи, и имав две тексасни. Ги скапав од носење. :D И тоа во комплет со тексас јакна. Целата во тексас!!

  Ѕвнарките еден париод се носеа многу, па дури и смешно ни беше кога почнаа цевка панталони да се носат. Памтам дека се заколнав дека нема никогаш да облечам цевка!!
  А сега....кога ќе помислам на ѕвонарка ми доаѓа да рикнам во смеа.

  Розевата боја исто така, ми беше омилена. Пола плакар во розево, па што и да облечеш нема да утнеш. Тие светлите бои доминираа, што сега не е случај кај мене.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.210
  Допаѓања:
  54.258
  Пол:
  Женски
  Леле се сетив на нешто ми доаѓа да умрам од смеење. :rofl:
  Се сеќавате на ежињата?
  Се правеше пунџа на косата па се ставаше тоа чудото - ЕЖЕ бе. :rofl:
  Во сите бои имав и ги усогласував со облеката. :rock:
   
  На lalala3, MarchelineAmaru и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.684
  Допаѓања:
  9.882
  Пол:
  Женски
  Мене не ми текнува на еже! :?:
  Ама затоа памтам дека се носеа оние мали ситни шнолички во разни бои, и се редеа на секој прамен поединечно. Ептен беа малечки, во фоми на цветче, кругче, пеперутче итн...
  А да, и оние шнолите како пеперутки. Со крилца од пеперутка на федери. И кога одиш тие крилцата се тресат. :D

  Леле какви глупости постоеле!! :tmi:
   
  На MarchelineAmaru, bona и rossonerka им се допаѓа ова.
 20. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  вошки :rofl: - така ние ги викавме
  безброј имав |(