babylove овошни кашички

Што сме носеле некогаш, а сега тоа ни е смешно

Дискусија во 'Мода и стил' започната од karina8, 7 јануари 2011.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.524
  Ми текнува и на ежето за коса, и на вошките (и во градчето кај што живеев порано така ги викаа) :lol:
  А на оној стегачот со сите бои на виножитото, па демек ќе го свртиш неколку пати околу репчето за да изгледа дека носиш 5-6 различни? :rofl:
  А уствари, оно еден да ти бил :!:

  Добро, а оние ѓердани - тетоважи, кои се прилепуваа на врат?
  Лила Филиповска прв пат заноси таков и после ко некоја чума се распространија. :D
   
  На crazylady, MarchelineAmaru, mims-89 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.684
  Допаѓања:
  9.882
  Пол:
  Женски

  Ги памтам. |(
  Колку непривлечни, и глупави. А нема некој што немаше таков ѓердан.
  А за стегачот морам едно :clap: ,изум невиден. :rofl:
   
 3. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.811
  Допаѓања:
  68.793
  Пол:
  Женски
  Вчера си го средував накитот и оп гледам нешто зеленко, кога да видам таков ѓердан :rofl:
   
 4. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  169
  Јас се сеќавам кога играше филмот Касандра и имав стегач за косата како нејзиниот,еден дрвен ѓердан и прстен со слика нејзина.Абрее иста како Касандра. :D Ја обожавав. :puke: :puke:
   
  На MarchelineAmaru и mims-89 им се допаѓа ова.
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.910
  А Жаде алка и прстен ? :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Mia.MGK, crazylady, MarchelineAmaru и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.821
  Допаѓања:
  29.786
  Пол:
  Женски
  Леле да и мене ми текнува на оние комплет ѓердан и нараквици како тетоважа :D а се сеќавате ли на налепници за нокти имаше едни се паѓаа во смоки или мастики незнам во што беше..нешто беа како кругови во разни бои,абе да те хипнотизираат ако гледаш подолго време во нив.А за фармерките со дезен,јас имав жолти со бели букви D&G на нив...тетка ми ги беше поклонила за роденден и ми беа омилени на се си ги носев..на крај дури и ги пресеков кога ми се скратија до глужд па беа долго време и куси панталонки :D
   
 7. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.570
  Лаковани шешири и тоа црвени, проткокалови и жолти.
  old school ftw!
   
 8. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  491
  Аууу, да! Мислам дека на вакви мислеше (само не знам како се викаат, па не успеав да најдам некоја слика повеќе):
   

  Прикачени фајлови:

  На Mia.MGK и LivingGlam им се допаѓа ова.
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.524
  Мајка ми никогаш не ми купи патики што светкаат отпозади. :(
  Сите имаа, си газиш прописно со сета сила, трепкаат ли трепкаат, ко семафор, врат ќе искршиш да си ги видиш...
  :D
  Немав такви. Штета. :D

  Кога сме веќе кај обувки, се заборава ли ваков калап, ваков дизајн, ваква потпетица?
  :lol:
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru и LivingGlam им се допаѓа ова.
 10. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  А хит фризура собрана коса и врз пунџата едно цело пуфесто ко со влакненца..ма имав бело, розе, зелено, исклучиво во очи вадење бои.. :lol: И комплетче сукња со елече, црна позадина со зелени или лилави кругови.. :D
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 11. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.054
  Допаѓања:
  4.918
  Охх уште го чувам тоа. :rofl: :rofl: :rofl: Леее комедии.

  Иначе се сеќавма на оние топуците. Колку плачев за оние што беа до под колена. Ги имаше само во две бои: небесно сина и розева. Плачев со денови по нив, ама ништо не ги добив. Ама затоа па после видов едни грди (тогаш ми беа убави) розеви со бело. :puke:
  Имав едно комплетче црвено како елече без ракави и црвена сукња.
  Потоа ортопедски чевли ама бордо боја. Бре колку се грдичкии.
  Знам колку сакав да ги носам едни бели сандалки отворени кај прстите искомбинирано си сини тенки чорапчиња до глуждот. :D
  Ее косата.
  Шнолки пеперутки на федери, едни други шнолки се фаќаше праменче и се отвораше тоа како кругче беше внатре празно и се ставаше на косата. Стегач еден со едни како конци на кои имаше кругчиња во разни бои.
  Имаше и ластик и околу него коса во неколку бои. :puke:
  Перики со марама горе.
   
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.684
  Допаѓања:
  9.882
  Пол:
  Женски
  Видете што најдов? :D

  Еве го ланчето!! Незаменливо е...
  [​IMG]

  И овие, не знам како правилно се викаат. јас имав вакви во неколку бои. :wasntme:
  [​IMG]

  Сукња-панталони. Оваа дури е и многу модерна!!
  [​IMG]


  Малите ранчиња за на грб, по можност лаковани!!
  [​IMG]


  Дебели чорапи, спуштени надолу, во класична патика. Ми се чини тренд од америчките филмови.
  [​IMG]

  Тексасни здолништа. Поготово ламбадите.
  [​IMG]


  Старите добри ѕвонарки!
  [​IMG]


  Маички. И тоа кратки. За да се гледа папокот. Признајте дека ги носевте!!! :rofl:
  [​IMG]
   
  На crazylady, lalala3, MarchelineAmaru и 6 други им се допаѓа ова.
 13. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.210
  Допаѓања:
  54.258
  Пол:
  Женски
  Епа тоа тоа - ЕЖЕ :D
  А и јас се сетив на стегачот шарен, имам и една слика, мора да ја побарам да ја прикачам.
  И признавам дека носев кратки, а широки маички (шарени под дифолт). :tmi:
   
  На macence85 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  Леле Старфиш!!! :clap: :D

  Малите ранчиња, имав две вакви, како немав! :tmi:

  И тие мутавите ланчиња, многу беа смотани значи а ги носевме. Па ќе ти се исповитка, па ајде одвиткувај го, ужас!

  Леле и чорапите! :D
   
  На MarchelineAmaru и Angelche им се допаѓа ова.
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  Леле кога ги видов ранчињата се потсетив на нешто :D Незнам за по другите градови, ама во Велес беа хит такви мали ранчиња плетени од кесиња и целите шарени :rofl:
   
  На MarchelineAmaru, Lilly8, mims-89 и 5 други им се допаѓа ова.
 16. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.210
  Допаѓања:
  54.258
  Пол:
  Женски
  Леле Офи ме изнасмеа. Во секакви модели се плетеа, како луди збиравме најлончиња (или кеси :lol: ).
  Среќа што на времето не се наплаќаа, инаку скапо ќе излезеа тие ранци. :D
   
 17. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.296
  Се' се јаде...........ама луѓе бе мокасинките и сандалите со затворени прсти со чорапи хахаха не можам да им опростам на моите :lol: .
  Или пак.... ви текнува на кошулите и чипканите крагњи што мораше да одат над блузата и да се гледаат хахаха Ќе се убијам !!!! :rofl:

  Старфиш инаку пантолоните со прерамки се викаат комбинезонки хахаха (вањда вака се пишува) и ми беа омилени во 4то одд хаха
   
  На MarchelineAmaru, Phyramide и LivingGlam им се допаѓа ова.
 18. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  Јас имав две. Едното беше цело зелено строго исплетено со иста нијанса :D а другото беше шарено, незнам можеби уште ги чувам некаде, ако ги најдам ќе ги сликам и ќе ги ставам овде :D

  А се сеќавате на едни стегачи за коса, со огрооомна пеперутка целата во паринки? :lol: А оние ланчињата со приврзок како коска, таква остра? :lol: Леле кога ќе се сетам, паѓам од смеа. Последниот крик на модата. Јас уште чувам некои такви глупости, мајка ми не сака да се фрлат, ќе им се вратела модата.
  А монтка имав темно зелена, немав од оние што дречеа портокалово :D Топуци имав едни небесно сини огромни како трактори :D
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  А на овие панталони ви текнува? Мислам дека MC Hammer ги „донесе“

  [​IMG]

  Шарени, никакви, широки, ама ги носеа доста луѓе :D

  Еве го познатиот „кошуља“ стил...мене ми текнува дека и фармерките ги киневме намерно. Знам ќе ме утепаа моите кога видоа :tmi:

  [​IMG]

  Сега ми текна, не знам како вие, ама јас носев трегери стално. И одоздола повторно широка маица нели :D

  [​IMG]

  Ете и комбинезонките кои ги спомнував, секогаш вака ги носев :tmi:
  [​IMG]

  Е темава е значи извор на непрекината смеа. Мајке ми.
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  375
  А ви текнува на змиските фармерки ( звонарки, панталони ) од скај :rofl: :rofl: Брукааа :|
  И ониие фармерки потемни горе па ептен светли нанадоле па на крај пак темни....и од страна розе цветчиња ( кај нас нема кој не ги носеше ) хит беа!! :tmi: