babylove овошни кашички

Што сме носеле некогаш, а сега тоа ни е смешно

Дискусија во 'Мода и стил' започната од karina8, 7 јануари 2011.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  Тие последните со буквите ми се допаѓаат, баш се интересни. Незнам кога се носеле, ама сакам да се вратат во мода :inlove:
   
 2. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  ^^На почеток на 90те Оффи ;) Што е најсмешно еден другар ги носи сеуште :rofl:
   
 3. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.210
  Допаѓања:
  54.258
  Пол:
  Женски
  Да да, такви, само дебел материјал и широки во колената :D

  Eдит:
  [​IMG][​IMG] - вакви имав црни и фраерка бев :lol:
  [​IMG] [​IMG]
  Едни патика-кломпи во толку чуден модел што не можам да најдам слика на интернет. Блиску:
  [​IMG] или овие на линкот
  http://compare.ebay.com/like/1504706836 ... 602_309572
  Може да си купиме :!:
   
 4. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.296
  Јас имам уште нешто да додадам на листата..........пластичните ланчиња со цуцла та та та тамммммм, па нели главни шизики во маало бевме со нив :D 8)
   
  На MarchelineAmaru, Lilly8, LivingGlam и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.524
  Дали можеби се...
  ОВИЕ? :rofl:
  [​IMG]
   
  На * Zence *, MarchelineAmaru, LivingGlam и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.296
  Токму тие, имате точен одговор Госпоѓице Трендафилка :D
  Еееее и тоа редевме по 4/5 околу врат хахах да си бидам искрена ги обожавав :inlove:
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Во прилог на темава морав да ги покажам моите најомилени фармерки.Си ги изнаносив на времето :lol:  Нели се секси? :)

  [​IMG]

  За овие не знаев дека и другите ги носеле :o Имав вакви еден куп! И ланчиња и алки.Помнам еднаш ми требаа пари за лижалки и седнав на патот пред старата куќа кај што живеев и ги продавав дека ги имав многу.Заработив 30 денари :D

  [​IMG]

  Вакви имав црно и дреч портокалово! И ги обожавав,само не знам кај ми се да ги сликнам :D

  Монтките се неизбежни,имав две :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC08460.JPG
   DSC08460.JPG
   Големина на фајлот:
   261,6 KB
   Прегледи:
   499
  На Lilly8, sesilija, rossonerka и 3 други им се допаѓа ова.
 8. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.210
  Допаѓања:
  54.258
  Пол:
  Женски
  ... а една техника со вртење конци со помош на која си правевме ланчиња и додатоци во косата?
  Е Тренди уште таква слика да најдеш, јас не знам ни како да побарам. :)

  Едит: Најдов :rock:
  Е баш вакви:
  [​IMG] [​IMG] (првото)
  А носевме и вакви:
  [​IMG] [​IMG]
  Лелеее колку викенди и распусти сум поминувала во плетење...
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru, Bozica1980 и Phyramide им се допаѓа ова.
 9. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  Само една забелешка, ако дозволите :)

  Ја разгледувам најновата колекција на ејч&ем, и го здогледав ова
  [​IMG]

  А само што ги спомнав панталониве, и гледам повторно ги имаат оние кратки широки маици кои ги спомнувавме тука.

  Епа девојки модата од 90те повторно напаѓа! :)
   
 10. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.684
  Допаѓања:
  9.882
  Пол:
  Женски
  Охооо, за тоа дека модата се враќа нема муабет.
  Мада, има работи кои подобро да останат закопани во минатото.


  Јас сум дете на 90-тите, и растев со Бритни што би се рекло.
  Голем хит ни беше Oops I did it again! и нејзиниот црвен аутфит. :tmi:
  Знам дека е too much, ама едно време ми беше голема желба да имам ваков костум. А колку што памтам и на македонската естрада тоа време имаше пејачки со вакви парчиња облека.

  [​IMG] [​IMG]


  Исто така голмо влијание имав и од филмот Clueless . Сонував за ваквиот плакар. Префинет изглед, со мини здолништа, претежно карирани, високи чорапчиња, и кондурчиња. Дали воопшто треба да спомнам дека таа мода , поготово чорапите и Nerd изгледот се вратија?
  [​IMG]
  [​IMG]


  И секако да не заборавиме на влијанието Kurt Cobain за трендовите во 90-тите. Баш тие кошули широки,карирани, и искинати фармерки. И пак, глупаво е да се каже, зошто се гледа колку трендовите се враќаат.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru, mims-89 и XstrongerX им се допаѓа ова.
 11. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.541
  Едно девојче од мојот клас и ден денес го носи :tmi: Дали го заборавила на вратот, или ептен е заљубена во него не знам, ама битно типка ипол си е.Па не за друго на него и приврзок крст има закачено, :lol:
   
 12. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Хаххахаххахахахаахахаха, леле ме потсети кога немаше продавница за накит, каде немаше Жаде алка, колку имам плачено додека ми ја купат, а да не збориме дека со денови не ја вадев од рака, па уште со другарките баравме шамии за да играме. |( |(
   
 13. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.593
  Допаѓања:
  13.067
  Ааааа, трегери уште носат децава од школо. Само не стандардно, туку само закачени на фармерка, и им висат. А Едно девојче, елече-блуза носеше, до под гради, а од позади се заврзуваше. А под тоа, боди. Убиствена комбинација, + елеџето, или како и да се вика, портокалово беше..
   
 14. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  Незнам за вас ама овде во Велес беше актуелно белење на фармерки со Доместос! Ги земаш фармерките, ги гужваш и ги моташ со јаже, па ги ставаш во леген ( :rofl: ) со доместос и вода да отстојат некое време :D После тоа се перат и излегуваат шарени како облаци :D
   
  На annii и LivingGlam им се допаѓа ова.
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.070
  Допаѓања:
  6.346
  Пол:
  Женски
  Е да знаете ќе сликам дел од облеката и ќе ви ги покажувам работите што сум ги носела порано, и од тие што ми биле омилени и тие помалку омилените :)
  А кај нас пак некои типки намерно си ги кинеа фармерките на некои места .
   
 16. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.593
  Допаѓања:
  13.067
  Оффи, да пробам? :D
   
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.203
  Допаѓања:
  41.201
  Aу, да да и во Cкопје беше шемава! Aма ние со солна киселина ги правевме на лице место, шара ала небо :lol: ццц, кај ни бил паметот :D
   
  На HeidiDiWalt му/ѝ се допаѓа ова.
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Ajде да се потсетиме на неколку модни трендови

  Ви текнува на овие и исти вакви за плетенки правење :lol:
  [​IMG]

  Стегач каков што имало секое девојче во 90десетите!!!
  [​IMG]

  најјаките гаќици :rofl:
  [​IMG]

  Патики што светкаат. Јаааао имав едни абе фраерка ипол бев, ќе убиев за нив :emo:
  [​IMG]

  Легендарните алки, ги удираш и ти се местат. Па цел ден се шлапаш со нив :lol:
  [​IMG]

  И уште еден полегендарен срегач :rofl:
  [​IMG]

  ииии новчаниците на нашето времееееее
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru, angelce1, Lilly8 и 13 други им се допаѓа ова.
 19. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.210
  Допаѓања:
  54.258
  Пол:
  Женски
  Росоњерка алал да ти е, кај ги ископа сликите. :D
  Тие за на рака беа најголем хит, колку само бевме воодушевени од изумот. :lol:
  А легендарниот стегач за коса во бои беше неизоставен дел од мојот стајлинг. :!:
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.070
  Допаѓања:
  6.346
  Пол:
  Женски
  Лелеееее и јас имам такви исти гаќици дома, од тоа време биле значи :D дури и бојата им е иста, па јас се чудам од кого се, јас сум ги носела овие бе ? Е не можам да се сетам.
  Од тој стегачот или ние овде што го викаме топер, имам и сега, абе секакви врсти на топери во сите бои :rofl: Ааа да имав и од тие паричниците, неизбежен аксесоар во зелена боја :)
  А знате јас кога бев мала што беше хит ? Секако Ранду и Касандра беа
  Собирање на сликички од касандра, барби и тие ги лепевме во албуми, утепуваје се од собирање , менување и на крај за 10 сликички албумот останал непополнет.
  Едит се сеќавате на овие :lol:
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  И црвен аутфит со црвена беретка[​IMG]
  Многу сум носела шарени елечиња, нешто слични на ова , само малку подолго и не биле за пливање
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.