babylove овошни кашички

Што сме носеле некогаш, а сега тоа ни е смешно

Дискусија во 'Мода и стил' започната од karina8, 7 јануари 2011.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  Луѓе се сеќавате на тие кармините со преееемногу светки на сиво и на златно ги имаше :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.210
  Допаѓања:
  54.258
  Пол:
  Женски
  Офи ме потсети на едни зелени кармини што се купуваа на пазар од Бугарките, кога ќе ги нанесеш беа црвени :o , и со ништо не можеше да се извадат. Со братучетка ми најголеми проблеми имавме кога ќе ни паднеа тие в раце :(
   
  На MarchelineAmaru и solzuska им се допаѓа ова.
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  Ние и на очите како сенка ги стававме :rofl: :rofl: за една Нова г мислам :D :D
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  А на тие едни подолги маички доле како со реси и на ракавите и монистра? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Барав на Гугл таква за да го овековечам моментов, ама нема :rofl:
   
  На MarchelineAmaru и LivingGlam им се допаѓа ова.
 5. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  ^^ Мислиш тие индијанските или нешто друго?
  Мене пред некој ден ми текна на тие со реси доле и тропкаа, кажи речи, те најавуваа каде и да одиш :tmi:

  И уште нешто ми текна. Дали се сеќавате на еден момент кога сите носевме меченца на штипка (нели рачињата им беа споени и со нив ги закачувавме)? Секаде си ги закачувавме, најчесто на ранец, најпопуларни беа тие со дезен на виножито - мислам дека беа извадени од еден цртан филм :)
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.825
  ^^Јас имав такви виолетови со Мина и Мики Маус :rofl:
   
 7. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.684
  Допаѓања:
  9.882
  Пол:
  Женски


  Најдов една!!! :rofl: :rofl:

  [​IMG]
   
  На * Zence *, MarchelineAmaru, Lilly8 и 4 други им се допаѓа ова.
 8. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.210
  Допаѓања:
  54.258
  Пол:
  Женски
  Хаххаа и тоа со каиш :!:
  Добро што не сме ја виделе на времето сликава, ќе си сплетевме таков каиш од пластични ќеси, па ќе го комплетиравме имиџот :D
   
 9. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.505
  Алелуја за сите што носевме дреч монтки?
  И се фалевме меѓу другарите дека ни се оргинал бидејќи имале стрипче внатре? :D

  Или пак некои вакви шушкави јакни со сличен дезен

  [​IMG][​IMG] :puke:

  И џемперчиња
  [​IMG]

  Како копиљ моите ми купуваа Waikiki, Beneton...Имав едни Waikiki трегери што ги убијав од носење. И обавезно фонтанче на главата (челото), или кики, со длабоки шишки чиниш од темето на главата. :tmi:

  И вакви комбинизон-суќна комбинации

  [​IMG]

  Или па кога ќе се видам на некоја слика во некоја лакована ципела ми се повраќа [​IMG]

  Се памтам и на една слика од трето оделение со спектакуларната Касандра трака на главата :D

  После кога подпораснав, и кога сама си купував облека, од прилика шесто оделение, незнам што ѓаол не зеде со другарките само мушка гардероба купувавме. Огромни блузони, дуксови, панталони, маскирни, со ејлиени чуда и врагови.
  Како ходајучи вреќи бевме. И само метевме улиците по скопје со панталоните. Мењавме гардероба со дечковците :wasntme: Па ко дојдоа у мода оние комуналки панталони, како пумпарици дреч портокалови, широки....цел Аеродром збудале по нив. Хочу мајко хочу у градску чисточу =)

  Maшките вакви носеа, со патенти беа трослојни, лето ги правеа кратки, во зима ги носеа долги :lol:
  [​IMG]

  Ние женските исти само со низок струк и стегнати во га*от, од колковите надолу широки. Јас имав вакви слични.
  [​IMG]

  И вакви исти само дреч портокалови од Phard[​IMG] :lol: 8)

  И оние ланчињата што ги приложивте погоре црни уз врат ги носев, уште ми се мота дома некое како артефакт за во музеј xD

  Пластични прстени (па уште и со марсовци) :)
  [​IMG]

  И никогаш нема да ги заборавам едни топуци со марсовци што ги имав, ги обожавав, со некои конуси на топукот во неонска боја (купив два пара од истите памтам, едни помаранџести едни зелени =))))

  Инаку и јас бланширав фармерки со солна киселина, и ги кинев (нови) ... И маички во чворови врзував и ги варев во боја за јајца. Господеее ко ќе ми текне.... :x

  Мартинки и стартки сакав од дете и сеуште сакам....никогаш доста...
   
  На MarchelineAmaru, AlicaInWonderland и LivingGlam им се допаѓа ова.
 10. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Да продолжам со спомените од детството :lol:

  Најзакон ремени :lol:
  [​IMG]

  Женски вежбавте со вакви во основно? :^) :rofl:
  [​IMG]

  Женското богатство!
  [​IMG]

  А овие алки грдички :lol:
  [​IMG]

  Ракавици
  [​IMG]
   
 11. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.811
  Допаѓања:
  68.794
  Пол:
  Женски
  Уште ги чувам :D
   
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.684
  Допаѓања:
  9.882
  Пол:
  Женски

  Ремените! О Господе!! Во сите бои, па дури и виножитен си купив со се да ми одговара. Ги изџиткав сите пред некоја година.
  И балетанките.....имам уште еден пар дома. Може ќе се најде, којзнае. Црни се, а многу сакав бели... ;(
  Ете ги и шнолите што ги зборев. Баш беа богатство. Која има повеќе, пофраерка е пред другарките. Исто и алките. Знам дека едно време и сама си правев од монистри, и ги редев до пола рака :D
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  Е за ова Росонерче едно НАЈ големо браво :clap:
  Целиот приложен материјал го имав :rofl:
  И ептен се нервирав кога овој стегачот - виножито што е, ќе ми се растегнеше |( :D
   
 14. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.885
  Cе секавате дека носевме вакви чорапи со сукнички? :$ :rofl:
   
  На bona, Victorya и lackygirl им се допаѓа ова.
 15. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.092
  Допаѓања:
  20.143
  Пол:
  Женски
  :rofl: Леле Волфче, како не, јас имав вакви чорапи и тоа во повеќе бои. :D

  А убаво се сеќавам дека најомилените ми беа светло плави во комбинација со бели риги, и си ги комбинирав со таква блузичка (светло плава со бело) и кратка сукничка. :wasntme: :lol:

  Закон беа тоа време. :rock: :rofl:
   
 16. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.885
  и јас имав такви со светло сино :o :D се правев важна на времето,па со косата со две прцлиња :$ :rofl: :rofl: замисли и долу патики носев со сукната :wasntme: :lol: :lol:
   
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.524
  Кој правел пунџа со ваков невиден изум нека крене два прста. :D
  [​IMG]
  Шала на страна, пред некој ден ми текна на овие, многу корисни беа, :D :up: после се појави и модифицирана верзија да не кубе многу, многу :D
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru, Iskra, LivingGlam и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  хахахах се изнасмеав на темава. Е сега јас како помала од некои тука, не сум начекала некои од "трендовите", но затоа секако си се сеќавам на: патиките и чизмите 375689 сантими поткренати од земја, траперките со синџирче обесено од страна да се виси, тесни блузички во дреч бои(ги имав жолта со циклама букви, зелена, сина некоја :P ). Оо па таа монтката паметам во забавиште ми ја купија и пливав во неа, ама затоа 100 год ја изнаносив-дури не ми се скуси хахах. Друго,другоо..аии ми текна на едни ланчиња и белезици,дали од жица беа или од што,Бог ги знае, ко крукчиња нешто(нз стварно како да ги опишам ама 100% сте ги имале) и и во времето од Жаде - прстен поврзан со белезица,ти се моламм којаа мода :D :D
   
 19. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.955
  Допаѓања:
  14.586
  Пол:
  Женски
  :D баш сега пред некој ден ваква Жаде алка и дадов на една моја малечка братучедка (6 год има) кефој беше :rofl:
   
 20. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.955
  Допаѓања:
  14.586
  Пол:
  Женски
  Стегач каков што имало секое девојче во 90десетите!!!
  [​IMG]

  Ваков стегач имав до пред некоја година :lol: