babylove овошни кашички

Што сме носеле некогаш, а сега тоа ни е смешно

Дискусија во 'Мода и стил' започната од karina8, 7 јануари 2011.

 1. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.684
  Допаѓања:
  9.882
  Пол:
  Женски
  Не ни можете да претпоставите колку бев среќна кога ми купи вакви мајка ми. Секое сабајле ја терав да ми прави пунџи. :D
  Ептен шема беа кај мене во клас!
  И да, кубеа многу, ама за жал јас не дочекав да ја имам и новата верзија :(
  :rofl:
   
 2. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.505
  Волфче ја вакви идентични имам само хулахопки, и ден денес ги носам.... :$

  кога е ладно под панталони се разбира! :D
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Лелеееее женски повеке ме натаживте одошто ме насмеавте..
  колку и да сум била лошо или кичасто или како и да е облечена порано, не се каам, тоа ми го обележува детството.. :)


  Знам дека сликите се повторувани али мерак ми беше..се навратив на детството :)
  - И ежињта за коса!!!!!! накај 7-8 ги имав во сите можни бои и која боја сум облечена обавезно еже во таа боја :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На MarchelineAmaru и Miss.Bass им се допаѓа ова.
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  Зошто бе мене не ми текнува за тие ежињата во коса? :^)
  Затуцана сум била ор ват? :D :D

  Де прикажете материјал :wasntme:
  Мож не е до затуцаноста, мож не ми држи умот :lol:
   
  На Mia.MGK му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.210
  Допаѓања:
  54.258
  Пол:
  Женски
  Бројче се трудев да најдам слика уште кога ми текна на нив, ама не успеав. А да ги видиш гарант ќе се сетиш, само кај вас изгледа не се викале ежиња :)

  едит: Бројче замисли го ова [​IMG] во најразлични бои - правиш пунџа и тоа ежето го местиш над неа :D
   
  На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  Бициклистички во дреч бои, оу даааа ! 8)
   
 7. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  http://www.youtube.com/watch?v=Syi_1luPB8A

  Погледнете ги девојкиве во спотот, посебно девојката во розеви ѕвонарки и балонка горе! Ова да не не е мода случајно?
  Неможев да најдам слики затоа го ставив видеово.
  Друго... ви текнува на оние цвикерчиња правоаголна форма со жолто стакло хит еј, и онаа комбинација карирано пантолонче го пупак кренато, горе маичка од позади прерамките у икс и секако кратка за да се гледа амлце мешето :D
  А на флуросцентните силиконски прерамки за прслук а а а хит бев во кабрио :D
   
  На Phyramide, HeidiDiWalt и FBI им се допаѓа ова.
 8. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.296
  Majkooooo moja Мимс хахахахахаха леле колку ја имам барано песнава аааааааааааааа смешки хахаха :clap: Подобар пребарувач си и од Гугл :rofl: :*
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  501
  Ии не можев да најдам едни шноли за коса со пеперутки, се сеќавате? :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • Image1855.jpg
   Image1855.jpg
   Големина на фајлот:
   208,4 KB
   Прегледи:
   265
  • Image1856.jpg
   Image1856.jpg
   Големина на фајлот:
   190,2 KB
   Прегледи:
   265
  • Image1857.jpg
   Image1857.jpg
   Големина на фајлот:
   185,5 KB
   Прегледи:
   265
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  Еве ги шнолитеееееееееееееее, морав да ги сликнам хахахаххахахха
  ги чувам уште, за наследство на мојте де! :)
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG0034A.jpg
   IMG0034A.jpg
   Големина на фајлот:
   223,6 KB
   Прегледи:
   269
  На Mia.MGK, male, MarchelineAmaru и 4 други им се допаѓа ова.
 11. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  201
  Лаковани кондурчиња :| И тоа црвени.Сукњички црвени до колена и бела хулахопка.Класика беше комбинацијава во градинка.
  Оние патикине што светкаа :D Цело време сум се вртела да си ги гледам како ми светат!
  Топуци!!!!! Тие беа врвот /\ ! Колку сум среќна што не сум носела такви :D Ми беа смешни дека беа од некаков чуден материјал,мислиш тоа доле ѓонот ќе ти се изренда од асфалт! :puke:
  Памтам како мала имав едни сандалчиња за на плажа ми цивкаа :D :D Ги носев во комбинација со розев едноделен купаќ (доле имаше нешто како карнерчиња) и со цвикери розеви во форма на цвет! Меѓу најјаките сум била на плажа,а можда и најјаката 8) :D :D :D
   
 12. Kala007

  Kala007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  А ви текнува на оние карирани суќнички ?! :D Најчесто со бели хулахопки и црно кондурче :D :D [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru и HeidiDiWalt им се допаѓа ова.
 13. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Фармерки, ѕвонарки со синџири имав еден синџир и на сите фармерки го ставав, а сонував да имам многу синџири... :D
  Редактирам да ставам некоја слика...
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  Лелеее вакви синџирчиња колку имав :D
  и што повеќе да имаш на себе обесено, тоа беше шемата :rofl:

  А утре да знаете ќе сликнам некои парчиња од мојата облека што сум ја носела порано, и ќе ја ставам овдека :lol: да се посмееме :D

  Па јас уште знам да ја исфрлам шнолата :rofl:
  Баш ми одговара со тетоважата :lol: (тетоважата ми е 10000 пати поубава, да се разбериме, се зезам :!: )
  Ама летно време знам да се уфрлам со неа :D :emo:
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.763
  Викториа, овие пантолончињата да не ти се од хепенинг? Имав исти вакви, кремови и војничко зелени..маста му ја извадив од носење, ни тие попуштаја, ни јас :D
   
  На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
 16. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Значи од никаде ми текна на маичкиве. Ги имаше во бела и црна боја и беа кратки а широки.... :tmi: Од предната страна ти пишува YES, а од позади NO....WTF?? :D Се убив од барање на google ама не ги најдов,ете нешто слично може ќе ви текни :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 17. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.210
  Допаѓања:
  54.258
  Пол:
  Женски
  Fruit of the loom маици и блузи
  [​IMG] [​IMG]
  ваквата црвена со долги ракави уште ја носам по дома :tmi:
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 18. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  А ви текнува на едни пластични алки што ги носевме, беа флуоросцентни ги имаше во повеќе бои, т.е да појаснам беа како цефка и требаше да ја свиткаш и тогаш почнуваше да свети и ги спојувавме и како алки ги носевме и навечер поготово кој немаше не беше фраер 8) :D

  Вакви беа
  [​IMG]

  вака светеа навечер :lol:
  [​IMG]

  И едни ланчиња исто светкаа во такви некои дречливи бои :D

  Еве ги

  [​IMG] :D
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  [​IMG]
  А Касандра ластик за коса?
  Сте носеле и само јас бев најмодерна :D :$
   
  На MarchelineAmaru, nice-girl и LivingGlam им се допаѓа ова.
 20. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.684
  Допаѓања:
  9.882
  Пол:
  Женски
  Леле Мимс, јас ги имав неколку, кој од кој поцигански!!! :tmi: :rofl: :rofl:
  Таман еден ќе купев, па ќе налетав на некој пошарен и морав да го купам! И се правев фраерка во маало, зошто во школо не смеевме да ги носиме :)
   
  На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.