1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

 1. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Ајде да ве видам колку сте ‘креативни‘ додека спиете :lol: Се извинувам ако има ваква тема, слободно бришете ја.

  Јас последно сонував како ми се направиле стрии на рацеве..Цела бев со стрии! Гадно беше :puke: :sweat: :rofl:
   
 2. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Ени мислам дека темата треба да биде во категоријата “другата наука“. Таму има тема сонови, па може да се префрли и твојата тема таму.
  А инаку ретко си ги памтам соновите, ама секогаш се глупави и нереални и ретко ми се остваруваат- да не речам ич :lol:
   
 3. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Има ваква слична тема општо за сонови drugata-nauka/sonovi-t83/410.html
  инаку да одговорам
  постојано сонувам,но на денешниот сон воопшто не се сеќавам дали затоа што постојано се будев |(
   
 4. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.244
  Сонував училиште-можете да замислите :D Толки многу што ми фали па дури и го сонувам :rofl:
  Ама еден чуден сон другарка ми се запишала во друго училиште па сме биле таму да го видиме :lol:
  Сме се глупирале,и на крај н доаѓа 1 септември ја гледам другарка ми пак во нашето училиште :lol:
   
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Има тема сонови, но ако оваа тема е само да си ги искажеме глупостите што сме ги сонувале без толкувања, тогаш јас сонував многу снег, ама многу многу. Ту бре никако неможам да се сетам што сонував друго, а досега си го мислев сонот
   
 6. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Да не ме сфатите погрешно, темава не е за толкување на сонови. Туку споделување на сонот кој последно сте го сонувале, баш за глупостите кои сме ги сонувале :)
   
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Те сфатив за што е темата и не викам дека треба да се затвори туку само да се премести во категоријата другата наука. ;)
   
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Како се превртувам по скали.
   
 9. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  јас дека сум зела сведителство и сето ужас во него. само неколку предмети напишани, а јас само по македонски 5, а се друго 2 и 3 :D Чудна работа. И поведение 2. Оф леле :tmi:
  Изгледа треба да тркнам до кај класната и да си го земам
   
 10. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  на сонот бев вампирка и можев да летам :)
   
 11. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Бев сама во огромна продавница со расипани производи и сум вриштела затоа што сум се плашела од сите инсекти што лазеле и летале наоколу. :worried: :puke: :sweat:
   
 12. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Сонував дека имам леукемија и како се поздравувам со сите свесна дека ќе умрам :(
   
 13. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Дека сум полагала матура англиски во некои бутици за облека...Тестот требало да го завршиме до 1 часот, а јас во 12 и пол не сум била готова со составот и писмото. Ме фатиле страшни паники, сите завршувале, а јас од трема сум почнала да пишувам на македонски јазик, па потоа да преведувам на англиски, па пак сум го прецртала тоа и сум почнал ана ново...Од трема дури и на земја седев и со огромни букви сум пишувалаа...Лудници :lol: :rofl: :D И на крај се откажав и се разбудив :rofl:
   
 14. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Сонив дека сум бремена на 16 години...бог да чува :o
   
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Леле ама сон, ме врати во детството :lol: Сонував како со еден маалски другар од мојот прозор сме виделе како кај комшиите имало цела нива огрооомна со јагоди :P и сме се договориле да влеземе таму и да крадеме :lol: Ја имаше во сонот и покојната мачка Ајша ( ;( ) како претрчува цело време низ нивата. На крајот на нивата имало еден од оние кулите што ги има покрај пристаништата и тоа ни светело за да можеме да крадеме :lol:
   
  На My.Cloud му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.244
  Хмм незнам баш не ми текнува :?:
   
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Сонував стари куќи и многуу змии :?:
   
 18. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Како се отвориле нови категории на форумов. :D
   
 19. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  760
  абе оспеднати сме со форумов :lol: :rofl: :rofl: јас сонував дека се зачлениле уште многу такви неразбрани,лигави девојки кои го направиле форумов ЛОМ :envy: :devil:
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Сонував како татко ми се карал со баба ми (неговата мајка) ..што е и секојдневие :)