Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

 1. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Ајде да ве видам колку сте ‘креативни‘ додека спиете :lol: Се извинувам ако има ваква тема, слободно бришете ја.

  Јас последно сонував како ми се направиле стрии на рацеве..Цела бев со стрии! Гадно беше :puke: :sweat: :rofl:
   
 2. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.268
  Ени мислам дека темата треба да биде во категоријата “другата наука“. Таму има тема сонови, па може да се префрли и твојата тема таму.
  А инаку ретко си ги памтам соновите, ама секогаш се глупави и нереални и ретко ми се остваруваат- да не речам ич :lol:
   
 3. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  96
  Има ваква слична тема општо за сонови drugata-nauka/sonovi-t83/410.html
  инаку да одговорам
  постојано сонувам,но на денешниот сон воопшто не се сеќавам дали затоа што постојано се будев |(
   
 4. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.243
  Сонував училиште-можете да замислите :D Толки многу што ми фали па дури и го сонувам :rofl:
  Ама еден чуден сон другарка ми се запишала во друго училиште па сме биле таму да го видиме :lol:
  Сме се глупирале,и на крај н доаѓа 1 септември ја гледам другарка ми пак во нашето училиште :lol:
   
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.146
  Има тема сонови, но ако оваа тема е само да си ги искажеме глупостите што сме ги сонувале без толкувања, тогаш јас сонував многу снег, ама многу многу. Ту бре никако неможам да се сетам што сонував друго, а досега си го мислев сонот
   
 6. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Да не ме сфатите погрешно, темава не е за толкување на сонови. Туку споделување на сонот кој последно сте го сонувале, баш за глупостите кои сме ги сонувале :)
   
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.268
  Те сфатив за што е темата и не викам дека треба да се затвори туку само да се премести во категоријата другата наука. ;)
   
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  Како се превртувам по скали.
   
 9. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  58
  јас дека сум зела сведителство и сето ужас во него. само неколку предмети напишани, а јас само по македонски 5, а се друго 2 и 3 :D Чудна работа. И поведение 2. Оф леле :tmi:
  Изгледа треба да тркнам до кај класната и да си го земам
   
 10. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  на сонот бев вампирка и можев да летам :)
   
 11. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Бев сама во огромна продавница со расипани производи и сум вриштела затоа што сум се плашела од сите инсекти што лазеле и летале наоколу. :worried: :puke: :sweat:
   
 12. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Сонував дека имам леукемија и како се поздравувам со сите свесна дека ќе умрам :(
   
 13. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Дека сум полагала матура англиски во некои бутици за облека...Тестот требало да го завршиме до 1 часот, а јас во 12 и пол не сум била готова со составот и писмото. Ме фатиле страшни паники, сите завршувале, а јас од трема сум почнала да пишувам на македонски јазик, па потоа да преведувам на англиски, па пак сум го прецртала тоа и сум почнал ана ново...Од трема дури и на земја седев и со огромни букви сум пишувалаа...Лудници :lol: :rofl: :D И на крај се откажав и се разбудив :rofl:
   
 14. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.882
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Сонив дека сум бремена на 16 години...бог да чува :o
   
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.912
  Леле ама сон, ме врати во детството :lol: Сонував како со еден маалски другар од мојот прозор сме виделе како кај комшиите имало цела нива огрооомна со јагоди :P и сме се договориле да влеземе таму и да крадеме :lol: Ја имаше во сонот и покојната мачка Ајша ( ;( ) како претрчува цело време низ нивата. На крајот на нивата имало еден од оние кулите што ги има покрај пристаништата и тоа ни светело за да можеме да крадеме :lol:
   
  На My.Cloud му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.243
  Хмм незнам баш не ми текнува :?:
   
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
  Сонував стари куќи и многуу змии :?:
   
 18. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  Како се отвориле нови категории на форумов. :D
   
 19. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.032
  Допаѓања:
  679
  абе оспеднати сме со форумов :lol: :rofl: :rofl: јас сонував дека се зачлениле уште многу такви неразбрани,лигави девојки кои го направиле форумов ЛОМ :envy: :devil:
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
  Сонував како татко ми се карал со баба ми (неговата мајка) ..што е и секојдневие :)