1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

  1. Pirana

    Pirana Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    1.507
    Последниов сон пред 2-3 дена...
    Значи се наоѓам во некоја просторија и најавено е крај на светот, сите ке умреме т.е. ке изгориме ке се доближи сонцето. И сега цело време сум во исчекување на тој момент, па се припремам како да си ја ублажам болката, легнувам... И тогаш почнува да ми доаѓа топлина, нешто да ме гори. Се повеќе и повеќе, се потам и многу ми е жешко, тешко ми е, како да горам во пеколот. И тука се разбудив.
    Верувам дека сонов има значење, само незнам какво.
     
  2. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    сонував дека сум била во затвор :)
     
  3. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    хахаха еден не толку нов сон, ама ептен смешен и ептен рандом :^) :D
    Прво сме оделе на екскурзија со одделението од основно и се возиме во автобус нели, и сме застанале во Чаир мојот класен да купи нешто и другарка ми ми рекла Ајде да се симнеме и ние да купиме нешто! И ај сме се симнале,овој се качил и баш да се качиме ни ја затвориле вратата пред нос :!: И јас испаничувам Па сега што ќе правиме ни побегнаа, а другарка ми смирена Не се грижи ќе ги фатиме подоле! И автобусот си отишол ние пополека си одиме накај ''местото'' каде што треба да го фатиме и овој го нема! И јас пак сум паничела и сум викала Е кај ќе го фатиме сега? И другарка ми некако отишла на Бит Пазар и ми рекла таму ќе го фати а јас сум ја чекала на "местото" :rofl: И чекам јас и и се јавувам на телефон изнервирана Што ќе правиме сега?! 3 илјадарки за ништо дадовме, нема да ни ги вратат! И сум му се јавила на татко ми и така... глупости!

    После сонував како немало место во автобусот со кој сме требале да одиме на одмор и сме морале под седиште да седиме |( :lol:
     
  4. Vezilka

    Vezilka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    311
    Дечко ми треба да е горд со мене..
    Се сонував како ме поканил на вечера ни помалку ни повеќе Роџер Федерер и сум му рекла дека имам дечко.
    Тинејџерски патетики.
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  5. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Како сум била вампир ]:) ии брат ми ме бркаше со колец и јас на мама и тато им викав дека сака да ме убие а тие ништо не ме рецкааа :envy: и сме се бркале околу маса леле!! :D
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  6. My.Cloud

    My.Cloud Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    59
    Како сум имала влакна ко на маж со големо стомачиште :?:
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Muffin.Love

    Muffin.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    15
    Последниот сон м беше најлошиот кошмар што до сега сум го имала!
    Иначе сонував како пропушев цигари. :worried:
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  8. mirindaa

    mirindaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    25
    Како мајка ми ме буди од спиење бидејќи некој ме барал на телефон .. Се јавувам и наркомани ми зборуваат дека ке ме силуваат ке ме надрогираат .. Од страв кога се разбудив паднав од кревет :$
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  9. AnGel.fire

    AnGel.fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    222
    Го сонував бившиот со сегашната негова девојка. Дека сме биле негде искочени, најверојатно парк и они биле во некој летниковец кај што сме сакале ние да седнеме ама коа сме ги виделе сме се вратиле а бившиот се заглеал во мене.. така нешто :lol:
     
  10. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Како сум се запознала со еден другар и како сум се возела во кола и многу коли сум гледала како се удирале меѓу себе а ние сме се враќале во рикверц сме бегале :?:
     
    На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
  11. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Сонував бело глувче :) Беше преубаво некако многу личеше на моето маче што го имав пред 2 години (исто беше како во сонот скрос бело и мало) и го зема сестра ми во раце и го галеше ама после и избега и отиде во кујна и се скри и јас го барав, го цекав да излезе ама после го оставив.
     
  12. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Сонував како сум работела во градинка па дошле едни деца што ги знам и сме отишле у КАМ да пазариме и имало некоја менѓуша огромна ама многу многу беше убава и Zayn (од One Direction) ми ја купил :lol: :$ хахах абе глупости :D
     
  13. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    јас на гости со мајка ми и татко ми кај тетка ми во скопје а таа бремена ама голема во стомакот. Одеднаш јас се наоѓам во училиштето од моето основно образование. Некое дете ми се приближува и почнува да ме провоцира и сака да се тепаме и ме удира силно по лицето што ме боли ама незнам каде не ме боли и јас така нервозна го претепувам што останува да лежи на под после доаѓа друго дете ама овој пат големо силно и се тепаме и со него јас пак болки ама тој избегал и најголемата шмизла од школото почнала а писка јас и неа ја претепам и си излезам ама било зима и многу се лизгало и јас си одам дома наместо во скопје и си велам лелее што сторив бе требаше во скопје јас да одам и го гледам и татко ми дома и ми вели не се грижи и мајка ти ќе си дојде сега :o
    знае ли некој што може да значи ??
     
  14. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Ma свашта сонувам у последно време, испревртени соништа од еден на друг, трчам, седам, се качувам по скали, плачам се смеам абре незнам веќе што не испосонив |(
     
    На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Maeeeee

    Maeeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2011
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    104
    Дечко ми во посебно издание.. :$ I Like Itt.. :devil: :?:
     
    На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
  16. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    Мајката на дечко ми? :^)
     
  17. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Сонував како решавам писмена математика у сопствениот подрум, на сепаре брате. :rofl:
     
    На krEM4Eto и LOmikol им се допаѓа ова.
  18. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    Вујна ми и братучедка ми :rofl:
     
    На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
  19. nobody1

    nobody1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    74
    сонував дека сум се бањала со кочан ладна вода :D :D
     
    На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Во последно време сонувам невидени глупости, така да воопшто не се ни трудам да си ги протолкувам.