Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

 1. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  сонував дека училиштето гори :D
   
 2. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Кучето :^)
   
 3. zarah

  zarah Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  1.556
  Пол:
  Женски
  Како сум го начекала McSteamy на Рекорд и сум го следела, па сме направиле муабет, сме се сликале.. ќе да ми е влезен во потсвест пошто го тргнаа од Грејс Анатоми, или??

  [​IMG]
   
 4. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Оуу.. бев на брод кој стои во место на море и гледав „Волшебникот од Оз“ на платно :D :D
   
 5. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.674
  Пол:
  Женски
  дека убив Човек :^)
   
 6. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.033
  Никогаш не ми било јасно и нема да ми биде како е можно некои личности што ниту еднаш не сни помислиле на нив да ни доаѓаат на сон ?
  го сонував комшијата кој сега брзо се ожени,како му викам криво мие што се ожени ми беше симпатија од мала,и тој ме гушна толку силно и ме бакна што од возбуда ќе се онесвестев во сонот :|
   
 7. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  :D Сонов што го сонував ми беше срам и да го кажувам...еден бивши муватор како дошол кај мене со роза и бомбони :rofl: за бомбониве јако е и нешто ко да ми плачел на рамо нешто ме молел..после некое време ме чекал да му кажам одговор и јас со другарка сум одела накај него и на другарка ми сум и кажувала што било поминало не се навараќам на старото...имаше уште нешто ама не се сеќавам :P
   
 8. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.674
  Пол:
  Женски
  несто љубовно и романтиЧно :^) хм мислам несто така :^)
   
 9. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.117
  Пол:
  Женски
  Паѓав од небо од некаде далеку налетав на една пештера....... сешто којзае од каде сонувам вакви глупости :^)
  Луѓе кои никогаш не сум ги видела ми се појавуваат на сон :^)
   
 10. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.310
  Допаѓања:
  18.047
  Пол:
  Женски
  Сонуев како се отворил ама буквално клон на фемина, само што содржината беше на англиски и наместо .mk имаше .uk. Па како сум пишала на администраторите, испраќајќи им го линкот и како демек тие ми одговорија ќе имало тужба против тој сајт, фала шо не` извести, ова она...

  Втор сон како ме бркаа некои луѓе. Како што бегав од нив, на крајот бев на под во форма на шаховска табла и овие почнаа да се смалуваат додека да дојдат до големина на шаховски фигури за на крај и да станат истите. Потоа јас само сум ги испофрлала наоколу.

  Чудна некоја вечер. :D Прво не моеше сон да ме фати до едно петстошеесседум саатот, после коа конечно заспав, глупости се изнасонував.
   
 11. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  Овој сон не го сонував последно, но тој е последниот на кој се сеќавам. Вака баш пред поплавата во градот (СТРУМИЦА), го сонував мојот идол, како помал, некаде на мои години. Му бев на концерт, врескав и викав. Кога одеднаш моето момче (од сонот, не го ни знам ни познавам, а и single сум), му се нафрли и почна да го удира, но тој му возвраи, кога конечно бодигардите ги одделија, јас му пријдов и илјадапати му се извинував. Тогаш му ја допрев раката. Сонот беше толку реален, а неговата рака толку нежна, потоа му го допрев лицето, толку беше меко, но баш кога бев тргнала вистински да му се извинам, додека тој непрестајно повторуваше, нема проблем.... алармот ме разбуди, а телефонот доби крила и прелета. Испцујав на глас и станав да се спремам за на училиште... :lol: Толку бев занесена во сонот што ни поплавата а ни сите загрижени и пребледени лица на моите пријателки не ги забележував, си мислев, зар баш тогаш му текна да ме разбуди тој пусти аларм, требаше да го навијам после две минути.... Сеуште жалам, бидејки беше многу реално. :!:
   
 12. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  473
  Сонував последно како дечкото со кој што сум заедно ( не во врска) дојде изненадно во еден кафич кај што излегуваме ( а предходно бевме скарани и не се гледавме еден период) и ми рече: Малечка ќе се омажиш ли за мене ?! И јас бев као :tmi: :o Да бе ама не сега :) И после некој ден во живо имаше слична ситуација само без мажачката :rofl:
   
 13. naughtygirl

  naughtygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2013
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  100
  Го сонував гласт на мојо симпатија иако му го имам слишнато само еднаш и тоа има кажано само 2-3 зброра.. но знам дека беше неговиот глас
   
 14. LikeDomino

  LikeDomino Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2012
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  25
  Сонував многу убава жена која како да сакаше да ми каже нешто ,но нешто ми го спречи сонот и таа исчезна веднаш :)
   
 15. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.985
  Пол:
  Женски
  Како се сликам со Џон Бон Џови бе :lol: :^)
   
  На LittlePinky и julie77 им се допаѓа ова.
 16. EleonoraLovato

  EleonoraLovato Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  675
 17. axl-babe

  axl-babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  576
  Сум сонувала како Axl објавил во весник дека му е доста од забавите и од овој живот, и дека сака да оди на другиот свет. Плачев во сонот. :tmi:
   
 18. butterfly6223

  butterfly6223 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  114
  Сонував како се мачам да стигнам некаде, ама неуспешно.
   
 19. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  353
  Дека сме биле скарани со дечко ми неколку дена,и после тоа дошол кај мене за да се смириме. :D
   
 20. Te.Ic

  Te.Ic Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  20
  Го сонував бившиот. |(
  Нешто као повторно сме заедно, имаме сопствена вила,деца, тој е повисок. Толку се сеќавам, а камо и ништо да не запомтев од сонов. :envy: :x |( |( |( |(