1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

  1. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    сонував дека училиштето гори :D
     
  2. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    Кучето :^)
     
  3. zarah

    zarah Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2012
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    1.557
    Пол:
    Женски
    Како сум го начекала McSteamy на Рекорд и сум го следела, па сме направиле муабет, сме се сликале.. ќе да ми е влезен во потсвест пошто го тргнаа од Грејс Анатоми, или??

    [​IMG]
     
  4. The.Princess

    The.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    146
    Оуу.. бев на брод кој стои во место на море и гледав „Волшебникот од Оз“ на платно :D :D
     
  5. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    дека убив Човек :^)
     
  6. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Никогаш не ми било јасно и нема да ми биде како е можно некои личности што ниту еднаш не сни помислиле на нив да ни доаѓаат на сон ?
    го сонував комшијата кој сега брзо се ожени,како му викам криво мие што се ожени ми беше симпатија од мала,и тој ме гушна толку силно и ме бакна што од возбуда ќе се онесвестев во сонот :|
     
  7. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    :D Сонов што го сонував ми беше срам и да го кажувам...еден бивши муватор како дошол кај мене со роза и бомбони :rofl: за бомбониве јако е и нешто ко да ми плачел на рамо нешто ме молел..после некое време ме чекал да му кажам одговор и јас со другарка сум одела накај него и на другарка ми сум и кажувала што било поминало не се навараќам на старото...имаше уште нешто ама не се сеќавам :P
     
  8. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    несто љубовно и романтиЧно :^) хм мислам несто така :^)
     
  9. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Паѓав од небо од некаде далеку налетав на една пештера....... сешто којзае од каде сонувам вакви глупости :^)
    Луѓе кои никогаш не сум ги видела ми се појавуваат на сон :^)
     
  10. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Сонуев како се отворил ама буквално клон на фемина, само што содржината беше на англиски и наместо .mk имаше .uk. Па како сум пишала на администраторите, испраќајќи им го линкот и како демек тие ми одговорија ќе имало тужба против тој сајт, фала шо не` извести, ова она...

    Втор сон како ме бркаа некои луѓе. Како што бегав од нив, на крајот бев на под во форма на шаховска табла и овие почнаа да се смалуваат додека да дојдат до големина на шаховски фигури за на крај и да станат истите. Потоа јас само сум ги испофрлала наоколу.

    Чудна некоја вечер. :D Прво не моеше сон да ме фати до едно петстошеесседум саатот, после коа конечно заспав, глупости се изнасонував.
     
  11. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Овој сон не го сонував последно, но тој е последниот на кој се сеќавам. Вака баш пред поплавата во градот (СТРУМИЦА), го сонував мојот идол, како помал, некаде на мои години. Му бев на концерт, врескав и викав. Кога одеднаш моето момче (од сонот, не го ни знам ни познавам, а и single сум), му се нафрли и почна да го удира, но тој му возвраи, кога конечно бодигардите ги одделија, јас му пријдов и илјадапати му се извинував. Тогаш му ја допрев раката. Сонот беше толку реален, а неговата рака толку нежна, потоа му го допрев лицето, толку беше меко, но баш кога бев тргнала вистински да му се извинам, додека тој непрестајно повторуваше, нема проблем.... алармот ме разбуди, а телефонот доби крила и прелета. Испцујав на глас и станав да се спремам за на училиште... :lol: Толку бев занесена во сонот што ни поплавата а ни сите загрижени и пребледени лица на моите пријателки не ги забележував, си мислев, зар баш тогаш му текна да ме разбуди тој пусти аларм, требаше да го навијам после две минути.... Сеуште жалам, бидејки беше многу реално. :!:
     
  12. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.483
    Допаѓања:
    5.817
    Пол:
    Женски
    Сонував последно како дечкото со кој што сум заедно ( не во врска) дојде изненадно во еден кафич кај што излегуваме ( а предходно бевме скарани и не се гледавме еден период) и ми рече: Малечка ќе се омажиш ли за мене ?! И јас бев као :tmi: :o Да бе ама не сега :) И после некој ден во живо имаше слична ситуација само без мажачката :rofl:
     
  13. naughtygirl

    naughtygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    194
    Допаѓања:
    100
    Го сонував гласт на мојо симпатија иако му го имам слишнато само еднаш и тоа има кажано само 2-3 зброра.. но знам дека беше неговиот глас
     
  14. LikeDomino

    LikeDomino Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2012
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    25
    Сонував многу убава жена која како да сакаше да ми каже нешто ,но нешто ми го спречи сонот и таа исчезна веднаш :)
     
  15. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Како се сликам со Џон Бон Џови бе :lol: :^)
     
    На LittlePinky и julie77 им се допаѓа ова.
  16. EleonoraLovato

    EleonoraLovato Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    676
  17. axl-babe

    axl-babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    450
    Допаѓања:
    577
    Сум сонувала како Axl објавил во весник дека му е доста од забавите и од овој живот, и дека сака да оди на другиот свет. Плачев во сонот. :tmi:
     
  18. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    1.097
    Сонував како се мачам да стигнам некаде, ама неуспешно.
     
  19. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Дека сме биле скарани со дечко ми неколку дена,и после тоа дошол кај мене за да се смириме. :D
     
  20. Te.Ic

    Te.Ic Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    21
    Го сонував бившиот. |(
    Нешто као повторно сме заедно, имаме сопствена вила,деца, тој е повисок. Толку се сеќавам, а камо и ништо да не запомтев од сонов. :envy: :x |( |( |( |(