Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

 1. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Се верив со Зејн и дојде кај мене дома да се запознае со моите. :D
   
 2. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.254
  Пол:
  Женски
  Девојчето што го мразам ми станало најдобра другарка :|
   
 3. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.383
  Допаѓања:
  29.530
  Пол:
  Женски
  Ја сонував тетка ми покојна, како сме разговарале и сме се шетале секаде. Таа носела крем чизми ама не и се допагале и сум и рекла дека ке и дадам јас чизми :wasntme:
   
 4. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.254
  Пол:
  Женски
  Сонував дека сум била во Лас Анџелес во некој трговски..огроооомен.И сум зборувала Британски акцент :^) .Прво сум била со другарките па нешто хорор стори таму..дупки некои.Па после со мајка ми и таткоми :o .И со авто сме дошле од Македонија до ЛА :^) .
  Сватив дека мојот сон нема смисла :$
   
 5. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.324
  Допаѓања:
  2.056
  Пол:
  Женски
  дека сум добила 2 англиски и денес кога ни ги даваше тестовите се плашев стварно да не имам :tmi: :D
   
 6. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.404
  Пол:
  Женски
  Како ми се клати горен лев преден заб. Се клати , се клати, готов е ќе падне, на коренче се држи. И по 100ти пат го сонував ова. И ми е страв затоа што знам дека пак ќе го сонувам ова, да не ми падне забот во сонот (значи смрт на блсика личност :sweat: )
   
 7. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Како сум отишла во Канада и таму сум го сретнала Џастин и сум се гушнала со него.Потоа дошле уште негови фанови и имало многу гужва и Џастин почнал да трча и сите по него.И јас некако сум стигнала пак до него,пак сум го гушнала и сме се сликале неколку пати.После вечерта мама ме изненадила и ми купила карти за концерт и сум отишла. :D Многу вистинит изгледаше сонот.Кога станав ги барав сликите во телефон. :lol: :$ Еден од најубавите сонови што сум ги сонувала :*
   
 8. NineTailedFox

  NineTailedFox Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  156
  Сонував како ме бркало чудовиште :|
   
 9. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.727
  Допаѓања:
  20.714
  Пол:
  Женски
  Како си фатив дечко! :rofl: :rofl: :rofl:
   
 10. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.247
  Пол:
  Женски
  Сонував каде што ме бркаат некои си чудовишта :o (ова беше 1 сон..се разбудив и презаспав и имав уште еден..односно овој 2) :!:
  И каде што сум заминала во Америка..Калифорнија и сум се се запознала со мојот омилен пејач Ross Lynch и сме се вериле..свадба..незнам шо.. :inlove:
  Ама секако ми ѕвона алармот и ништо од свадбата.. :@ ;(
   
 11. Beachgirl

  Beachgirl Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2014
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  21
  Јас сонував дека брат ми влегол во мојта соба и неможев да го избркам го мавам да си оди он не и се изнервирав
   
 12. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.324
  Допаѓања:
  2.056
  Пол:
  Женски
  По глуп сон не можеше да биде.Сонував дека сум добила 3 на тестот по англиски,ама фала богу не се исполни сонот :lol:
   
 13. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.509
  Сонував моја пријателка од Франција,ја немам видено повеќе од 10 години,ме поканила на гости и кога сум пристигнала сум дознала дека заедно живее и се пар со еден познаник од Америка(не се познаваат во реалниот живот ).Шокирана сум била зашто никако не ми одат како пар заедно,он окорели женкарош,таа донекаде посесивна..се смееле на мојата збунетост и ми ги покажале книгите од кои моментално учам јазик -распарталени... е тука више не можев..рипнав :D
   
 14. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.071
  Допаѓања:
  12.777
  Дека сум се породила..и тоа близнаци биле :D
   
 15. AnGeL4e009

  AnGeL4e009 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  245
  Пол:
  Женски
  Многу пати по ред сонувам авиони кај што летаат околу мојата куќа.но еден од нив пајѓат во близина кај мојава кеќа, немало ни повредени ни ништо ни пожар туку куќите на мојава улица биле сите срамнати за земја....луќе немало..Све било пусто освен јас и мојата фамилија што излеговме на балкон да видиме што се дешават..Беше толку страшна гледка ..Кога се разбудив долго време неможев да се свестам зошто сонов го сонвам 5 пати во нецела година..Прв пат го сонвев на 12 јануар ова година...Ако се разбират некој во сонови ве молам помогнете ми ..
   
 16. Stejsii

  Stejsii Активен член

  Се зачлени на:
  5 април 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  6
  Пред некој ден сонував дека дечкоми ме побарал за жена ама сум го одбила пошто не ме побрал како што сакав.
  Денес сонував покрај другото дека таткоми му кажуваше на некој пред мене дека не сум можела да забременам.

  Ептен ми се чудни соновиве некој нека каже ако знае што значат
   
 17. A.a

  A.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  60
  Сонував како татко ми ,тетин ми ,брат ми и братучед ми,се во странство и ми испратиле торбица во која имало поклони за мене а тоа биле мали обечки со ланче со црвени топчиња,една многу мала икона и еден мал крст , незнам што би значело тоа :?:
   
 18. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Бившиот |( Од кога се скаравме секоја вечер го сонувам и ќе трае додека не го убијам , па барем ќе сменам нешто во соновите ;)
   
 19. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.021
  Пол:
  Женски
  сношти сонвев демек сум била излезена со другаркиве и гледам на моб 1-30 после полнок и порака од дечко ми Ајде помини од дома,сите сме собрани,братучедиве сакаат да те запознаат.. хахаха
   
 20. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.404
  Пол:
  Женски
  Последен сон ми беше како со другарките бевме испаднати на голем одмор и врнеше и кај едни клупи беше друштвото на дечковците на другарките и се сретнавме со нив и се поздравуваме, јас се поздравувам со еден што е симпатичен и нели со џуска, а тој ме гушна и почна да ме бакнува на образот. А поминуваа друштвото на наште школски, во тое друштво е и тој што го сакам, ама во сонот не беше таму ама неговиот најдобар другар дојде и го оттргна тој што ме гушкаше. Потоа другарките ми викаа да се фатам со тој симпатичниот ама прво да го запознаат подобро. Набргу таа сцена заврши и бевме со чадори на дождот со 2 наши поранешни другарки, а потоа бевме во школото и еднаш паднав одејќи па станав и уште еднаш паднав по скали, а потоа ме задеваше едно девојче што и не го баш сакам.