1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

  1. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Се верив со Зејн и дојде кај мене дома да се запознае со моите. :D
     
  2. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Девојчето што го мразам ми станало најдобра другарка :|
     
  3. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    Ја сонував тетка ми покојна, како сме разговарале и сме се шетале секаде. Таа носела крем чизми ама не и се допагале и сум и рекла дека ке и дадам јас чизми :wasntme:
     
  4. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Сонував дека сум била во Лас Анџелес во некој трговски..огроооомен.И сум зборувала Британски акцент :^) .Прво сум била со другарките па нешто хорор стори таму..дупки некои.Па после со мајка ми и таткоми :o .И со авто сме дошле од Македонија до ЛА :^) .
    Сватив дека мојот сон нема смисла :$
     
  5. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    дека сум добила 2 англиски и денес кога ни ги даваше тестовите се плашев стварно да не имам :tmi: :D
     
  6. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Како ми се клати горен лев преден заб. Се клати , се клати, готов е ќе падне, на коренче се држи. И по 100ти пат го сонував ова. И ми е страв затоа што знам дека пак ќе го сонувам ова, да не ми падне забот во сонот (значи смрт на блсика личност :sweat: )
     
  7. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Како сум отишла во Канада и таму сум го сретнала Џастин и сум се гушнала со него.Потоа дошле уште негови фанови и имало многу гужва и Џастин почнал да трча и сите по него.И јас некако сум стигнала пак до него,пак сум го гушнала и сме се сликале неколку пати.После вечерта мама ме изненадила и ми купила карти за концерт и сум отишла. :D Многу вистинит изгледаше сонот.Кога станав ги барав сликите во телефон. :lol: :$ Еден од најубавите сонови што сум ги сонувала :*
     
  8. NineTailedFox

    NineTailedFox Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2014
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    157
    Сонував како ме бркало чудовиште :|
     
  9. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.710
    Пол:
    Женски
    Како си фатив дечко! :rofl: :rofl: :rofl:
     
  10. CutieWithABeauty

    CutieWithABeauty Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    1.075
    Допаѓања:
    1.248
    Пол:
    Женски
    Сонував каде што ме бркаат некои си чудовишта :o (ова беше 1 сон..се разбудив и презаспав и имав уште еден..односно овој 2) :!:
    И каде што сум заминала во Америка..Калифорнија и сум се се запознала со мојот омилен пејач Ross Lynch и сме се вериле..свадба..незнам шо.. :inlove:
    Ама секако ми ѕвона алармот и ништо од свадбата.. :@ ;(
     
  11. Beachgirl

    Beachgirl Активен член

    Се зачлени на:
    16 март 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    21
    Јас сонував дека брат ми влегол во мојта соба и неможев да го избркам го мавам да си оди он не и се изнервирав
     
  12. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    По глуп сон не можеше да биде.Сонував дека сум добила 3 на тестот по англиски,ама фала богу не се исполни сонот :lol:
     
  13. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.393
    Допаѓања:
    35.880
    Сонував моја пријателка од Франција,ја немам видено повеќе од 10 години,ме поканила на гости и кога сум пристигнала сум дознала дека заедно живее и се пар со еден познаник од Америка(не се познаваат во реалниот живот ).Шокирана сум била зашто никако не ми одат како пар заедно,он окорели женкарош,таа донекаде посесивна..се смееле на мојата збунетост и ми ги покажале книгите од кои моментално учам јазик -распарталени... е тука више не можев..рипнав :D
     
  14. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    30.767
    Пол:
    Женски
    Дека сум се породила..и тоа близнаци биле :D
     
  15. AnGeL4e009

    AnGeL4e009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    246
    Пол:
    Женски
    Многу пати по ред сонувам авиони кај што летаат околу мојата куќа.но еден од нив пајѓат во близина кај мојава кеќа, немало ни повредени ни ништо ни пожар туку куќите на мојава улица биле сите срамнати за земја....луќе немало..Све било пусто освен јас и мојата фамилија што излеговме на балкон да видиме што се дешават..Беше толку страшна гледка ..Кога се разбудив долго време неможев да се свестам зошто сонов го сонвам 5 пати во нецела година..Прв пат го сонвев на 12 јануар ова година...Ако се разбират некој во сонови ве молам помогнете ми ..
     
  16. Stejsii

    Stejsii Активен член

    Се зачлени на:
    5 април 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    6
    Пред некој ден сонував дека дечкоми ме побарал за жена ама сум го одбила пошто не ме побрал како што сакав.
    Денес сонував покрај другото дека таткоми му кажуваше на некој пред мене дека не сум можела да забременам.

    Ептен ми се чудни соновиве некој нека каже ако знае што значат
     
  17. A.a

    A.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    60
    Сонував како татко ми ,тетин ми ,брат ми и братучед ми,се во странство и ми испратиле торбица во која имало поклони за мене а тоа биле мали обечки со ланче со црвени топчиња,една многу мала икона и еден мал крст , незнам што би значело тоа :?:
     
  18. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Бившиот |( Од кога се скаравме секоја вечер го сонувам и ќе трае додека не го убијам , па барем ќе сменам нешто во соновите ;)
     
  19. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    сношти сонвев демек сум била излезена со другаркиве и гледам на моб 1-30 после полнок и порака од дечко ми Ајде помини од дома,сите сме собрани,братучедиве сакаат да те запознаат.. хахаха
     
  20. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Последен сон ми беше како со другарките бевме испаднати на голем одмор и врнеше и кај едни клупи беше друштвото на дечковците на другарките и се сретнавме со нив и се поздравуваме, јас се поздравувам со еден што е симпатичен и нели со џуска, а тој ме гушна и почна да ме бакнува на образот. А поминуваа друштвото на наште школски, во тое друштво е и тој што го сакам, ама во сонот не беше таму ама неговиот најдобар другар дојде и го оттргна тој што ме гушкаше. Потоа другарките ми викаа да се фатам со тој симпатичниот ама прво да го запознаат подобро. Набргу таа сцена заврши и бевме со чадори на дождот со 2 наши поранешни другарки, а потоа бевме во школото и еднаш паднав одејќи па станав и уште еднаш паднав по скали, а потоа ме задеваше едно девојче што и не го баш сакам.