1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

  1. Anisijaf

    Anisijaf Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    15
    Јас синоќа сонував како сум барала нешто многу знаајно за мене и како сум се претворила во сирена и сум пливала во океан и било мноооогу фантстично и имало разни корали риби ѕвезди што се немало...и после некое време сум се допрела до некоја алга и ме боцнала и после тоа боцкањето дошла уше една сирена ама оваа од оние цртанине Winks и била многу пријателски настроена кон мене и така сме си пливкале у океанов неззнам кој...и после почнав да се будам...ама да знаете дека сонов како буквално да сум го живеела дури и под вода сум дишела :?:
     

    Прикачени фајлови:

    • download (11).jpg
      download (11).jpg
      Големина на фајлот:
      11,1 KB
      Прегледи:
      138
  2. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Јас последен сон што го сонував беше κаκо се лизгам со ρацете на една голга жица помеѓу две планини буκвално κаκо да летам, возбудлив беше сонот.
     
  3. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    Мојот последен сон беше како се допишувам со бившиот симпатија... Хахаха, тотално нереално. Таков разговор со него никогаш не би имала, сигурно ми се измешала реалноста. :D
     
  4. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
    Последниот сон ми беше како наставничката по македонски дошла кај мене дома,ме разбудила и сум и ја галела косата :D :lol: :rofl:
     
  5. Shayk

    Shayk Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2014
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Последно сонував автобус...со очи.. мора да е од многу цртани гледање хах :D
     
  6. Stefiks

    Stefiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    47
    Последно сонував една гооооолема глупост :@ :envy: А тоа не е можно да се случи.. :x (денски сон)
     
  7. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Компјутери и светилки.
    Жими сонот, жими
     
  8. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Го сонував Водно. Имало дури и вода, која била доста длабока и за малку ќе сум урипала во водата. Арно, некако сум се спасила. Се штрекнав од сонот и одеднаш рипнав од креветот. :D
     
  9. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.551
    Допаѓања:
    59.784
    Веќе на неколку наврати сонував дека сум бремена... Што би можело да биде? :?:
    Не сум опседната со таа тема, не планираме деца, па затоа ми падна чудно.
     
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.583
    Допаѓања:
    80.665
    Пол:
    Женски
    Тоа наводно би требало да значи дека имаш некоја тежина или ти предстои тежок период.
     
    На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. anabela525

    anabela525 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2013
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    45
    Леле господи каков сон сум сонувала. Искрено сум уште во сонот и неможам да си го оттргнам паметот од него. Во сонот сум била на свадбата на братучетка ми и таа свадба ја организирал татко ми.
    Заедно со татко ми, кум ми и сестра ми сме отишле до една соба во нашиот дом. Во таа соба ги ставаме обично јадењата и зеленчуците.
    Е сега во таа соба имаше еден огромен црв. Не се смејте, црвов беше навистина језив и морничав и со огромни клешти и јас (која обично фаќа пајаци со голи раце и гуштери) бев преплашена од него. Црвов почна да се движи многу брзо кон вториот кат на нашата куќа каде што е и мојата соба. Заедно со сестра ми отидовме да го следиме. Црвот отиде и лазеше кон нашата соба, и потоа отиде под мојот кревет и по ѕидот на мојот кревет.
    Одеднаш ми скокна во раце а јас го искинав на две парчиња и за среќа го утепав. Но потоа почнав да плачам и на крај се разбудив.
    Искрено кога се разбудив помислив дека тоа беше јаве. Дека тоа се случило.
    Уште морници ме лазат :doh:
     
    На Црвче му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Anisijaf

    Anisijaf Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    15
    колку чудни сонови да сонувам...од сечење глави до замаглено време дождливо ;( (тоа може и влијание од проколнатото лето од Сара Мејс-не ја мразам туку дај испеј еднаш СОНЦЕ СОНЦЕЕЕ...) :rofl: хахаха.. ама некогаш и многу убави сонови си сонувам. Последен убав сон што сум си сонувала е како со група тинејџери, сме биле у автобус и сме иделе накај некоја плажа кај што никој не идел само рибари и како авантура ни било. Моренцево... абе шо да Ви кажувам,поубаво амин! :rock: (може океан било но нема врска )..Тиркизно,со убаво карпи од страна,еден убав песок,палми,чадори оние сламени,коктелчиња,уживанција! После тоа кај ,,шанкот" имало многу убави момци и сум фрлила око :inlove: ама одма се свртело на друго-рибарите се вратиле и седеле кај чамците.Ја и некои друарки сме земале маските и под вода.А бе Немо мислам ќе го видев,преубав морски свет со корали и свакакви такви чуда. :geek: По некое време сме излегле и рибариве ја фрлиле мрежата и сите чекаме да се фати некое рипче..И толку не се сеќавам веќе,ама знам дека ми беше ПРЕЕЕУБАВОООО значи ПРЕЕЕУУББААВВОО чувството у сонот.Феминки јавете се,ми треба толкување.Позз :*
     
  13. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Сонував како сум стоела со другарките во салата за физичко и наеднаш симпатијата дошла и ме гушнала и јас сум го гушнала и така сме стоеле и разговарале. :inlove:
    Ах, што убав сон, а јас се разбудив.
     
  14. 41319

    41319 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Дека јадам пица и ко се разбудив јадев пица :lol:
     
  15. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Последно што сонував беше:
    Сум јадела сланина заедно со кучето, и сум зборувала со на мајка ми другарката. Потоа, таа си заминала и јас сум продолжила да јадам. После некое време, сијалицата сама се изгасила и јас не сум се исплашила, па сум станала и сум притиснала, и сум тргнала да одам, но таа не се вклучила. Тогаш, сум погледнала накај мојата соба и сум видела бела силуета, премногу сум се исплашила и сум почнала да викам по мајка ми, која спиела во соседната соба, но колку и да сум се обидувала, немало никаков глас. Потоа, се разбудив и почнав да викам по мајка ми.
     
  16. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Во една вечер сонував повеќе сонови. Првиот беше така што јас со друштво (не се сеќавам кои беа децата) бевме на некое темно место, како у пештера да бевме, и од далеку видов едни гоолеми бубачки, но како гумени бонбони беа. Во правоаголна форма, и во повеќе бои. :D И сите сме бегале од нив, но мене ме стигнале и почнале да ме касаат, а јас сум вриштела во сонов, но никој не ми помогнал. А вториот беше така што се преуредувало во нашата куќа, и татко ми ми направил изненадување, ми ја преуредил собата преубаво, со луксузни работи. И многу сум била среќна. Се сеќавам дека на креветот имаше поставено зебрест покривач и креветот беше брачен.. :rofl: Изгледа сме биле богати. :D
    Глупости сонувам во последно време. |(
     
  17. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Вчера беше тоа.
    Го сонував мојот професор по бизнис. Просто ,го обожувам човекот. :)
     
  18. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Без врска... некоја жена ме пукала мене и сум истрчала на работа кај дечко ми да се спасам, гледам дека тој не работел туку се спремаше да излезе некаде, го прашувам што е работата, некоја колешка му кажала дека имало некаде убав мобилен и тој сакал да истрча во работно време да ми го купи да ме изненади :rofl: ама јас му го расипав нели изненадувањето и сме излегле заедно и некој пукал и во него, па сме бегале... глупав сон што не го разбирам, ама претпоставувам тоа на јаве значи долговечност. Така да и двајцата ќе си живееме долго, јејј што повеќе да посакам. :lol:
     
  19. ilovenickiminaj23

    ilovenickiminaj23 Нов член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    соништа...

    сонував дека денски сум се сликала на гробишта :tmi: од кога сум завршила на улица ме удрил камион и кога паднав се ми се стемнуваше и се разбудив се почувствував creepy :( ..
     
  20. Lovee17

    Lovee17 Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Јас сонував дека со другарките кога сум излегувала од училиште сум го видела симпатијата и сум отишла накај него се спречкавме нешто дојде една и ми викаше зошто сум била со нејзиниот дечко и тогаш се разбудив...