Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

 1. Anisijaf

  Anisijaf Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  15
  Јас синоќа сонував како сум барала нешто многу знаајно за мене и како сум се претворила во сирена и сум пливала во океан и било мноооогу фантстично и имало разни корали риби ѕвезди што се немало...и после некое време сум се допрела до некоја алга и ме боцнала и после тоа боцкањето дошла уше една сирена ама оваа од оние цртанине Winks и била многу пријателски настроена кон мене и така сме си пливкале у океанов неззнам кој...и после почнав да се будам...ама да знаете дека сонов како буквално да сум го живеела дури и под вода сум дишела :?:
   

  Прикачени фајлови:

  • download (11).jpg
   download (11).jpg
   Големина на фајлот:
   11,1 KB
   Прегледи:
   138
 2. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Јас последен сон што го сонував беше κаκо се лизгам со ρацете на една голга жица помеѓу две планини буκвално κаκо да летам, возбудлив беше сонот.
   
 3. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  Мојот последен сон беше како се допишувам со бившиот симпатија... Хахаха, тотално нереално. Таков разговор со него никогаш не би имала, сигурно ми се измешала реалноста. :D
   
 4. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Последниот сон ми беше како наставничката по македонски дошла кај мене дома,ме разбудила и сум и ја галела косата :D :lol: :rofl:
   
 5. Shayk

  Shayk Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2014
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Последно сонував автобус...со очи.. мора да е од многу цртани гледање хах :D
   
 6. Stefiks

  Stefiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  46
  Последно сонував една гооооолема глупост :@ :envy: А тоа не е можно да се случи.. :x (денски сон)
   
 7. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.690
  Допаѓања:
  4.960
  Пол:
  Женски
  Компјутери и светилки.
  Жими сонот, жими
   
 8. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Го сонував Водно. Имало дури и вода, која била доста длабока и за малку ќе сум урипала во водата. Арно, некако сум се спасила. Се штрекнав од сонот и одеднаш рипнав од креветот. :D
   
 9. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  1.736
  Допаѓања:
  47.843
  Веќе на неколку наврати сонував дека сум бремена... Што би можело да биде? :?:
  Не сум опседната со таа тема, не планираме деца, па затоа ми падна чудно.
   
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.112
  Допаѓања:
  74.463
  Пол:
  Женски
  Тоа наводно би требало да значи дека имаш некоја тежина или ти предстои тежок период.
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. anabela525

  anabela525 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2013
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  44
  Леле господи каков сон сум сонувала. Искрено сум уште во сонот и неможам да си го оттргнам паметот од него. Во сонот сум била на свадбата на братучетка ми и таа свадба ја организирал татко ми.
  Заедно со татко ми, кум ми и сестра ми сме отишле до една соба во нашиот дом. Во таа соба ги ставаме обично јадењата и зеленчуците.
  Е сега во таа соба имаше еден огромен црв. Не се смејте, црвов беше навистина језив и морничав и со огромни клешти и јас (која обично фаќа пајаци со голи раце и гуштери) бев преплашена од него. Црвов почна да се движи многу брзо кон вториот кат на нашата куќа каде што е и мојата соба. Заедно со сестра ми отидовме да го следиме. Црвот отиде и лазеше кон нашата соба, и потоа отиде под мојот кревет и по ѕидот на мојот кревет.
  Одеднаш ми скокна во раце а јас го искинав на две парчиња и за среќа го утепав. Но потоа почнав да плачам и на крај се разбудив.
  Искрено кога се разбудив помислив дека тоа беше јаве. Дека тоа се случило.
  Уште морници ме лазат :doh:
   
  На Црвче му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Anisijaf

  Anisijaf Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  15
  колку чудни сонови да сонувам...од сечење глави до замаглено време дождливо ;( (тоа може и влијание од проколнатото лето од Сара Мејс-не ја мразам туку дај испеј еднаш СОНЦЕ СОНЦЕЕЕ...) :rofl: хахаха.. ама некогаш и многу убави сонови си сонувам. Последен убав сон што сум си сонувала е како со група тинејџери, сме биле у автобус и сме иделе накај некоја плажа кај што никој не идел само рибари и како авантура ни било. Моренцево... абе шо да Ви кажувам,поубаво амин! :rock: (може океан било но нема врска )..Тиркизно,со убаво карпи од страна,еден убав песок,палми,чадори оние сламени,коктелчиња,уживанција! После тоа кај ,,шанкот" имало многу убави момци и сум фрлила око :inlove: ама одма се свртело на друго-рибарите се вратиле и седеле кај чамците.Ја и некои друарки сме земале маските и под вода.А бе Немо мислам ќе го видев,преубав морски свет со корали и свакакви такви чуда. :geek: По некое време сме излегле и рибариве ја фрлиле мрежата и сите чекаме да се фати некое рипче..И толку не се сеќавам веќе,ама знам дека ми беше ПРЕЕЕУБАВОООО значи ПРЕЕЕУУББААВВОО чувството у сонот.Феминки јавете се,ми треба толкување.Позз :*
   
 13. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.563
  Пол:
  Женски
  Сонував како сум стоела со другарките во салата за физичко и наеднаш симпатијата дошла и ме гушнала и јас сум го гушнала и така сме стоеле и разговарале. :inlove:
  Ах, што убав сон, а јас се разбудив.
   
 14. 41319

  41319 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  Дека јадам пица и ко се разбудив јадев пица :lol:
   
 15. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.563
  Пол:
  Женски
  Последно што сонував беше:
  Сум јадела сланина заедно со кучето, и сум зборувала со на мајка ми другарката. Потоа, таа си заминала и јас сум продолжила да јадам. После некое време, сијалицата сама се изгасила и јас не сум се исплашила, па сум станала и сум притиснала, и сум тргнала да одам, но таа не се вклучила. Тогаш, сум погледнала накај мојата соба и сум видела бела силуета, премногу сум се исплашила и сум почнала да викам по мајка ми, која спиела во соседната соба, но колку и да сум се обидувала, немало никаков глас. Потоа, се разбудив и почнав да викам по мајка ми.
   
 16. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  4.278
  Пол:
  Женски
  Во една вечер сонував повеќе сонови. Првиот беше така што јас со друштво (не се сеќавам кои беа децата) бевме на некое темно место, како у пештера да бевме, и од далеку видов едни гоолеми бубачки, но како гумени бонбони беа. Во правоаголна форма, и во повеќе бои. :D И сите сме бегале од нив, но мене ме стигнале и почнале да ме касаат, а јас сум вриштела во сонов, но никој не ми помогнал. А вториот беше така што се преуредувало во нашата куќа, и татко ми ми направил изненадување, ми ја преуредил собата преубаво, со луксузни работи. И многу сум била среќна. Се сеќавам дека на креветот имаше поставено зебрест покривач и креветот беше брачен.. :rofl: Изгледа сме биле богати. :D
  Глупости сонувам во последно време. |(
   
 17. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  973
  Вчера беше тоа.
  Го сонував мојот професор по бизнис. Просто ,го обожувам човекот. :)
   
 18. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Без врска... некоја жена ме пукала мене и сум истрчала на работа кај дечко ми да се спасам, гледам дека тој не работел туку се спремаше да излезе некаде, го прашувам што е работата, некоја колешка му кажала дека имало некаде убав мобилен и тој сакал да истрча во работно време да ми го купи да ме изненади :rofl: ама јас му го расипав нели изненадувањето и сме излегле заедно и некој пукал и во него, па сме бегале... глупав сон што не го разбирам, ама претпоставувам тоа на јаве значи долговечност. Така да и двајцата ќе си живееме долго, јејј што повеќе да посакам. :lol:
   
 19. ilovenickiminaj23

  ilovenickiminaj23 Нов член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  соништа...

  сонував дека денски сум се сликала на гробишта :tmi: од кога сум завршила на улица ме удрил камион и кога паднав се ми се стемнуваше и се разбудив се почувствував creepy :( ..
   
 20. Lovee17

  Lovee17 Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Јас сонував дека со другарките кога сум излегувала од училиште сум го видела симпатијата и сум отишла накај него се спречкавме нешто дојде една и ми викаше зошто сум била со нејзиниот дечко и тогаш се разбудив...