Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

 1. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.418
  Пол:
  Женски
  дечкото од серијата '' about a boy'' главниот карактер што глуми david walton :tmi: гледав 2 епизоди и ми влегов вум што и почна на сон да ми иде :D
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.174
  Пол:
  Женски
  Сум пошла во ВЦ а таму вирчиња од моч! Ми дошло да се исповратам.
   
 3. Ranger

  Ranger Нов член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Jas sonuvav cuden son, sonuvav dvajca mrtovci od koi edniot bese dedo mi koi e mrtov veke 7 godini a trebalo da go zakopaat taman koga popot gi peese dedo mi se razbudi, dosle doktori tuka da go proverat, a imalo edna doktorka tukaaa so go pregleduvala navednata stegnata pukase suknjata na nea i ko da se zaljubiv vo nea vo sonot golema strast pocuvstvuvav za neaa so mozi da znaci ovaaa? :D
   
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.832
  Допаѓања:
  7.502
  Пол:
  Женски
  Хaхaх не пaмтaм штo пoследнo сум сoнувaлa, веќе дoлгo време не сoнувaм ништo:rofl::lol:
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.174
  Пол:
  Женски
  Сонував многу непознати лица, се возевме со коли, се тркавме, се криевме едни од други и на најинтересното ме разбуди алармот. Со еден дечко бев на едно место, се спремавме да одиме кај друштвото и тогаш дојде уште еден непознат тип и почна да се крие. Испадна дека се крие од напаѓач па се скривме и ние и кога напаѓачот се појави ме штрекна алармот...
   
 6. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  Бев на спортски натпревар, не знам дали беше фудбал или ракомет, бев во публика.Кога еден од играчите постигна гол јас се свртев позади мене, го видов симпатијата како гледа друг натпревар, и он ме виде, и само се прегрнавме и така ми заврши сонот :drunk:
   
 7. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.321
  Пол:
  Женски
  Леле луѓе кај ми излезе темата морам да кажам.
  Сонвав дека имам односи со една колешка од факултет што е многу убава! И после демек сме се засакале ама јас имам дечко, таа има дечко и демек не можиме да сме заедно и онака тажно се гледавме на факултет:rofl:.
  И станвам онака цела усрамена гледам денес 3.3 било. Коинциденција?
  Хахаааа. Чуда прави умот.
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Goddest

  Goddest Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  42
  Нешто во последниов период од година дена, нон стоп сонувам, речиси секоја вечер. Дури имам страв да заспијам зошто само морничави соништа сонувам. Не знам зошто е така, навистина сум загрижена :(
   
 9. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  95.064
  Пол:
  Женски
  O, бљак. Последни пар дена сонувам некои грди,страшни соништа..добар дел од нив и не ги ни памтам,фала богу. Ама, се будам во ниедно време и осеќам страв само и палам ТВ да ми шуми и да ми е светло и одма па заспивам после.
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  784
  Пол:
  Женски
  Како сум имала дечко полицаец :)
   
  Последна измена: 19 март 2016
 11. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.205
  Допаѓања:
  21.164
  Како патувам со авион накај Париз
   
 12. liliputt

  liliputt Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2016
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  245
  Пол:
  Женски
  Мојот бивши како го задева на сегашниот дечко :devil:
   
  На Minnie15 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Minnie15

  Minnie15 Активен член

  Се зачлени на:
  18 март 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Сонував како сме на одмор со дечко ми :$:$
   
  На liliputt му/ѝ се допаѓа ова.
 14. The Strenger

  The Strenger Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Сонував, дека јас и моите 3 другарки сме биле заробени во замок нешто како златнокоса, и сме имале мисија да избегаме и да се ослобиме од страшните чудовишта чувари. И таман да избегме се појавила вештерка која не пукала со крем бананки, а ние сме имале чадор кој излезе одникаде,сме го пуштиле и сме се бранеле. (mooning)(poolparty).
   
 15. HoneyHoney

  HoneyHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  па..го сонував колега ми од факлутет(инаку скарани сме ама тој беше крив) и како дошол кај мене пред врата дома,ме барал да излезам да сме зборувале.И така зборувавме 3 часа и ми дава цвекиња ружи црвени и гладиоли розови:D и сум му ги враќала,и тој ми зборувал кој бил крив што сме се скарале..и некако како да ми олекна кога сме се смириле...:drunk: :x
   
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.174
  Пол:
  Женски
  Сонував духови, но најчудно е што ја сонував една школска од средно која едно време многу ја мразев, сонував дека се самоубила, се фрлила пред кола заради проблемите во врската кои и во реалноста ги има само што во сонот биле неподносливи.
   
 17. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.381
  Допаѓања:
  29.504
  Пол:
  Женски
  Сонував дека возам мотор во некоја шума :^)
   
 18. muchacha_a

  muchacha_a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  1.234
  Допаѓања:
  14.571
  Пол:
  Женски
  Го сонував мојот покоен дедо,како седнал на маса да руча,незнам што значи тоа.....
   
 19. Fitteen

  Fitteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  718
  Пол:
  Женски
  Сонував како тероисти ни дошле во зградата за да не убијат :^). Многу се вознемирив во сонот и го имав тоа чувство на страв за тоа да не им се случи нешто на моите најблиски, не на мене...:worried:
   
 20. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.942
  Допаѓања:
  45.364
  Sonuvav kako zolva mi mi kupila trenjerki.
  Ova sinokja go sonuvav xD