Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

 1. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.136
  Допаѓања:
  85.511
  Сонував како сум немала пари, а еден другар ми вакаше да купам јагоди и да ги однесам на неговите деца (ми наредуваше)

  Сега што значи ова? Ќе имам пари и нема да ги трошам на јагоди? :lol:
   
 2. RumShtangla

  RumShtangla Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2015
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Сонував дека сум бремена. Дознавам дека сум бремена и така си го галам стомакот легната на кревет.Му се јавувам на дечкоми,он жив будала радосен. После неповрзано се наоѓам на прослава,па дознавам дека прославата е за тоа што сум бремена,па си плачев и се разбудив..Некој знае шо би значел сонов?
   
 3. Bizzle_anna

  Bizzle_anna Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  ПбиОбичмо
  Обично ако сонуваш некој кој ти починал треба да одиш да го посетиш на гробот.Јас така секогаш правам :)
   
  На muchacha_a му/ѝ се допаѓа ова.
 4. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.120
  Мило кученце .
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.174
  Пол:
  Женски
  Дека некаде го најдов Енрике и се сликав со него. :lol:
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mrs.Charming

  Mrs.Charming Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2016
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  431
  Пол:
  Женски
  Баш ноќеска сонував многу чудни работи,прво како поминувам покрај една зграда со неколку деца и видовме еден стан така се се гледаше внатре ама морничаво делуваше,после пред нас се појави капут кој беше крвав онака закачен на нешто и после дојде едно девојче што вчера на аква парк ја сретнав, порано ми беше другарка, сега веќе не и она носеше ист капут како тој што беше крвав и закачен,и кога виде она почна да плаче.После некако неповрзано се најдов кај мене во двор и требало да преспијам таму вечерта,и тоа на лавабо од тоалет,и како што бев напикана во тоа едно прилично страшно човече со минијатурен точак онака наведнато некако притоа мрдајќи со глава онака како да е мрднато ми поминуваше на патеката пред мојата куќа, натака-навака одеше,кога се разбудив од памет се извадив
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.174
  Пол:
  Женски
  Сонував дека сум се сретнала со бившиот со кого, нормално, веќе не се замарам, дошол тој до мене и почнал да ми прави муабет а јас онака од култура му зборував. И влегува и тој со мене во зградата (студентски дом ама не знам кој дом беше, мислам дека во реалноста не постои таков) и појдовме кај една заедничка пријателка а на враќање нешто се заглави лифтот, бевме на 1 спрат и требаше да се качиме на 2 ама лифтот замина на 5 и се откачи, почна да паѓа надолу. Ние се испаничивме и се гушнавме ама не умревме, излеговме од лифтот живи и здрави.
   
 8. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  Сонував дека сум бремена со голем стомак се гледав во огледало и не бев јас туку некој друг има некој сонувано ваков сон?? Не ми е прв пат да сонувам вака :whew::inlove::wasntme:
   
 9. Daisy10

  Daisy10 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Во последно време земјотреси сонувам:worried::x
   
  На Rose04 и kristi00 им се допаѓа ова.
 10. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.359
  Пол:
  Женски
  Бакнување со стар симпатија :)))

  ај на арно да е
   
 11. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.120
  Сум тргнала по еден широк пат до една институција за која и во реалност сонувам, кога има земјотрес и асфалтот од патот ми се распука пред моите нозе, таму каде што требаше да стапнам се одвои, се отвори земјата. На глас сум си рекла каде сега да згазнам за да не пропаднам.(facepalm)Ги пречекорив тие пукнаини, кога се завртев зад мене патот беше цел, но како идев напред повторно асфалтот се отвораше па пак прерипував преку пукнатина и се разбудив. На арно нека ми е сонот, белким ќе стасам дотаму каде што сум тргнала.:angel:
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  812
  Допаѓања:
  1.421
  Еј, како нарачана темава. Јас многу сонувам, цело лето се` и свашта. И тоа дооооооообро сонување, како филмови да гледав хахаха со различни тематики. Се навикнав.

  Обично откако ќе се разбудам насабајле веќе не ми текнува на сонот, ама понекогаш ќе ми светне во глава и ќе ми стане интересно да го враќам филмот.

  Така прееска, одам во маркет и гледам Киндер Јајца донесуваат нови со Finding Dory фигурички, и во тој момент БААААААААМ во глава ми текнува дека синоќа сонував како отворам голееееееми огромни киндер јајца. Сите ги протресувам, провеувам кое е потешко и во кое има поголема играчка демек, ама очекувам да ми се падне нешто многу битно, не ќе да беше ви прашање играчка... И ем си реков да си купам од маркетот киндер јајце - заборавив, сега ми текна коа ја прочитав темата :))))

  Ај утре ќе си купам, може ќе ми се паднат пари ахахахахах.
   
  На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  8.383
  Пол:
  Машки
  Сум се искарал со некој многу ме повредил сум почнал да плачам и сум викал дека ми се смачило од животот не сум можел да издржам повеќе,и врвот на сонот излагам од дома гледам полуотворен гепек ми ги украле звучниците од колата,за арно нека е само
   
 14. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.423
  Допаѓања:
  17.601
  Пол:
  Женски
  Си ја сонував сопствената смрт . Бевме некаде 4 девојки , јас возев а 3-те другарки седеа 2 на задно и 1 на совозачко седиште . Враќајки се од излегување ( според облеката како да сме биле во кафиќ ) во рани зори ( околу 4-5 наутро ) не удри огромен шлепер ... Неповрзано се најдов излетана од колата , цела во крв .. од девојките немаше ниту една со мене .. одев наоколу целата со крв и ги барав другарките , потоа се сетив да одам до местото на несреќата , а таму гледам другарките собрани на куп , сите плачат , полиција си брка работа , брза помош исто така .. го слушам дежурниот полицаец им вели : дали имате број од некој нејзин близок да известите ... отиднав да видам за кого се работи .. и се видов себе си .. целата во крв ..
  Некој да знае што значи ова ?
   
 15. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.899
  Пол:
  Женски
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.616
  Допаѓања:
  5.323
  Бев мaјкa и сoпругa штoубaвo синче имaв :)
   
 17. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.942
  Допаѓања:
  45.364
  Две цртички...црвени.
   
  На Згодно Момче и Sesil им се допаѓа ова.
 18. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.772
  Пол:
  Женски
  Неколку пати исти сон, каде што имам однос:|
   
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.174
  Пол:
  Женски
  Сонував дека неколку ѓаволи почнале да пустошат на земјата и ме зеле мене во пеколот (сеуште жива). :D Но после им избегав и се сретнав со дечко ми а тој прстен ми подари (мислам дека беше само подарок а не запросување). :D
   
 20. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.776
  Допаѓања:
  19.054
  Пол:
  Женски
  Ноќеска сонував како од сите страни ми фрлаат помали и поголеми камења. Ме болеше и се бранев, безброј камења.

  Денес влегов во еден трговски до ДМ. Гужва, се чекаше ред, од најмладо до најстаро, си реков ова е сонот, како влегов така и излегов со брзина на светлината. Предновогодишна гужва во странство ме потсеќа на бомбаш самоубиец.