1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

  1. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Сонував како сум немала пари, а еден другар ми вакаше да купам јагоди и да ги однесам на неговите деца (ми наредуваше)

    Сега што значи ова? Ќе имам пари и нема да ги трошам на јагоди? :lol:
     
  2. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Сонував дека сум бремена. Дознавам дека сум бремена и така си го галам стомакот легната на кревет.Му се јавувам на дечкоми,он жив будала радосен. После неповрзано се наоѓам на прослава,па дознавам дека прославата е за тоа што сум бремена,па си плачев и се разбудив..Некој знае шо би значел сонов?
     
  3. Bizzle_anna

    Bizzle_anna Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    ПбиОбичмо
    Обично ако сонуваш некој кој ти починал треба да одиш да го посетиш на гробот.Јас така секогаш правам :)
     
    На muchacha_a му/ѝ се допаѓа ова.
  4. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Мило кученце .
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.559
    Пол:
    Женски
    Дека некаде го најдов Енрике и се сликав со него. :lol:
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mrs.Charming

    Mrs.Charming Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2016
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    441
    Пол:
    Женски
    Баш ноќеска сонував многу чудни работи,прво како поминувам покрај една зграда со неколку деца и видовме еден стан така се се гледаше внатре ама морничаво делуваше,после пред нас се појави капут кој беше крвав онака закачен на нешто и после дојде едно девојче што вчера на аква парк ја сретнав, порано ми беше другарка, сега веќе не и она носеше ист капут како тој што беше крвав и закачен,и кога виде она почна да плаче.После некако неповрзано се најдов кај мене во двор и требало да преспијам таму вечерта,и тоа на лавабо од тоалет,и како што бев напикана во тоа едно прилично страшно човече со минијатурен точак онака наведнато некако притоа мрдајќи со глава онака како да е мрднато ми поминуваше на патеката пред мојата куќа, натака-навака одеше,кога се разбудив од памет се извадив
     
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.559
    Пол:
    Женски
    Сонував дека сум се сретнала со бившиот со кого, нормално, веќе не се замарам, дошол тој до мене и почнал да ми прави муабет а јас онака од култура му зборував. И влегува и тој со мене во зградата (студентски дом ама не знам кој дом беше, мислам дека во реалноста не постои таков) и појдовме кај една заедничка пријателка а на враќање нешто се заглави лифтот, бевме на 1 спрат и требаше да се качиме на 2 ама лифтот замина на 5 и се откачи, почна да паѓа надолу. Ние се испаничивме и се гушнавме ама не умревме, излеговме од лифтот живи и здрави.
     
  8. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Сонував дека сум бремена со голем стомак се гледав во огледало и не бев јас туку некој друг има некој сонувано ваков сон?? Не ми е прв пат да сонувам вака :whew::inlove::wasntme:
     
  9. Daisy10

    Daisy10 Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Во последно време земјотреси сонувам:worried::x
     
    На Rose04 и kristi00 им се допаѓа ова.
  10. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Бакнување со стар симпатија :)))

    ај на арно да е
     
  11. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Сум тргнала по еден широк пат до една институција за која и во реалност сонувам, кога има земјотрес и асфалтот од патот ми се распука пред моите нозе, таму каде што требаше да стапнам се одвои, се отвори земјата. На глас сум си рекла каде сега да згазнам за да не пропаднам.(facepalm)Ги пречекорив тие пукнаини, кога се завртев зад мене патот беше цел, но како идев напред повторно асфалтот се отвораше па пак прерипував преку пукнатина и се разбудив. На арно нека ми е сонот, белким ќе стасам дотаму каде што сум тргнала.:angel:
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150
    Еј, како нарачана темава. Јас многу сонувам, цело лето се` и свашта. И тоа дооооооообро сонување, како филмови да гледав хахаха со различни тематики. Се навикнав.

    Обично откако ќе се разбудам насабајле веќе не ми текнува на сонот, ама понекогаш ќе ми светне во глава и ќе ми стане интересно да го враќам филмот.

    Така прееска, одам во маркет и гледам Киндер Јајца донесуваат нови со Finding Dory фигурички, и во тој момент БААААААААМ во глава ми текнува дека синоќа сонував како отворам голееееееми огромни киндер јајца. Сите ги протресувам, провеувам кое е потешко и во кое има поголема играчка демек, ама очекувам да ми се падне нешто многу битно, не ќе да беше ви прашање играчка... И ем си реков да си купам од маркетот киндер јајце - заборавив, сега ми текна коа ја прочитав темата :))))

    Ај утре ќе си купам, може ќе ми се паднат пари ахахахахах.
     
    На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Сум се искарал со некој многу ме повредил сум почнал да плачам и сум викал дека ми се смачило од животот не сум можел да издржам повеќе,и врвот на сонот излагам од дома гледам полуотворен гепек ми ги украле звучниците од колата,за арно нека е само
     
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Си ја сонував сопствената смрт . Бевме некаде 4 девојки , јас возев а 3-те другарки седеа 2 на задно и 1 на совозачко седиште . Враќајки се од излегување ( според облеката како да сме биле во кафиќ ) во рани зори ( околу 4-5 наутро ) не удри огромен шлепер ... Неповрзано се најдов излетана од колата , цела во крв .. од девојките немаше ниту една со мене .. одев наоколу целата со крв и ги барав другарките , потоа се сетив да одам до местото на несреќата , а таму гледам другарките собрани на куп , сите плачат , полиција си брка работа , брза помош исто така .. го слушам дежурниот полицаец им вели : дали имате број од некој нејзин близок да известите ... отиднав да видам за кого се работи .. и се видов себе си .. целата во крв ..
    Некој да знае што значи ова ?
     
  15. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
  16. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Бев мaјкa и сoпругa штoубaвo синче имaв :)
     
  17. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Две цртички...црвени.
     
    На Згодно Момче и Sesil им се допаѓа ова.
  18. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Неколку пати исти сон, каде што имам однос:|
     
  19. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.559
    Пол:
    Женски
    Сонував дека неколку ѓаволи почнале да пустошат на земјата и ме зеле мене во пеколот (сеуште жива). :D Но после им избегав и се сретнав со дечко ми а тој прстен ми подари (мислам дека беше само подарок а не запросување). :D
     
  20. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.299
    Допаѓања:
    34.238
    Пол:
    Женски
    Ноќеска сонував како од сите страни ми фрлаат помали и поголеми камења. Ме болеше и се бранев, безброј камења.

    Денес влегов во еден трговски до ДМ. Гужва, се чекаше ред, од најмладо до најстаро, си реков ова е сонот, како влегов така и излегов со брзина на светлината. Предновогодишна гужва во странство ме потсеќа на бомбаш самоубиец.