1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

  1. Minniex3

    Minniex3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    12
    Во секој сон мора да ја има другарка ми. :worried:
    и сите сонови се како нешто на неа лошо и се случува, како изчезнува и такви работи :(
    баш синојќа повторно ја сонував како сме се шеткале низ трговскиот, додека јас сум пишувала порака на мобилниот неа ја снемало. во сонот се обидував да и вртам на мобилен да видам каде е ама никој не одговараше. се разбудив расплачена :(
     
  2. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Леле вчера го сонував форумот :D Мани што цел ден на него висам па и почнав и да го сонувам :D
     
  3. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.819
    Пол:
    Женски
    Сум била на одмор со фамилијата,а на телефон се скарав со дечко ми.Потоа отидов да прошетам малку низ шеталиштето и се застанувам на една клупа со син на едни пријатели кој го знам само од слика...Чудно?!
    И си правиме муабет за врските што ги имаме едно друго..Наеднаш тој се претвора во дечко ми и ми вели дека му е брат близнак на него.Јас се зачудувам многу,почнувам да истражувам како што се случило и дознавам дека мајката на дечко ми родила близнаци чиј татко е таткото на дечкото кој е син на пријателите.
    Колку безвезе сон... :D
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Благе , јас тебе те сонував :D
    Како си паднала од тераса на 2 спрат .. и ништо не ти било , сум се симнала и си станала .. :^)
     
  5. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.819
    Пол:
    Женски
    Аман бе...па добро втори не е многу високо :D
     
  6. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Сонував како ми ја сечат косата..и тоа со ножици за ретчење што се. Има ли ова некакво значење? :^)
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Ени,олесување,решавање на проблеми.

    Сонував како лудо се возам на скии на вода...хах! :?: Додржав,ниеднаш не паднав!Дури и кога застануваше глисерот,сила човек бе.
     
  8. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Прво,сонував како се разбудувам со кратка коса(тоа во сонот) и сум плачела дека додека сум спиела ми ја скратиле.. :D
    Потоа знам дека го сонував основното школо, па како се љуљам на љуљашка, и се спремаме за David Guetta концерт :D
     
  9. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    ^дај Боже Лилит, ми треба тоа многу.. :)
     
  10. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    Како сум го изнерверила дечко ми и он бил во инвалидска количка :( ;(
     
  11. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    Сонував една пријателка ми подарила ташна, ама кога видов тоа било светло кафеаво ранче (не спортско), какво што имав за излегување многу одамна. Кој знае што значи тоа?
     
  12. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Последниве денови секоја вечер сонувам и тоа некои ситници што ми се случиле или сум ги мислела дента . Последно сонував како сум пробувала фармерки во Теранова , како дечко ми работел на каса и како доле кај соблекувалната тоа имало како кантина нешто и се јадело .. и сум видела многу деца од генерација од основно .
     
  13. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Премногу чуден сон!
    Со бившиот( може да се каже дека ми е бифш ) дошол кај мене дома. Било некаде 1/2 и сакал да ме баци. Сме лежеле еден до друг и насилно ме бацил.. Ја врз него сум седнала |( и кога во тој момент сум ја слушнала мајками како иде навака, и сум му рекла да се скрие под некоја столица, но он не се скрил таму туку до креветот.. Мајками го видела, седнала во дневна и рекла додека не си иде не си легнувам... и тој земал јакната и истрчал надвор.
    Сеуште неможам да се освестам дека сонував ваква глупост. |(
     
  14. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Сонував како едно машко го претепаа (не му го видов лицето, беше легнат со стомакот на земја). Му ги искршија ребрата и ’рбетот... лежеше така и јас со некој (не се сеќавам со кого бев) се стрчавме кај него за да викнеме брза помош откако си заминаа тие што го тепаа. Кога стигнавме до него, машково наеднаш исчезна. Се собраа сите мои соседи и зборувавме каде може да биде исчезнато... наеднаш застана тука еден џип и од него излегоа маж и жена, што побараа пари за тоа што тие го однесле во болница и една од сосетките изваде пари и на жената и даде две по 500 денари.

    Што можи да значи? :^)
    Од кога се разбудив ми се мотка низ глава... :worried:
     
  15. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    Леле многу лоши сонови имам во последно време, дури се и кошмари :( Се плашам да не се оствари нешто од тоа бидејќи стварно незнам што би правела :sweat:
     
  16. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    сум била излезена во кафич со некој непознати фаци...а таму симпатијата а јас дупка пијана играм ко нездрава.....и незнам што бидна ми се откопча патентот на сукњата....па ко нездрава играм и се закопчувам додека црвенеам од погледите на симпатијата....што значи да почувствуваш срам? и додека спиев осетив вжештени обравчиња :$ :$ :lol: :lol: :inlove:
     
  17. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски

    Парите се зборови...можеби ке слушнеш нешто убаво од две жени..за неке машко што тебе ти значи или во скоро време си го запознала....мое мислење и од она што знам и имам слушано...не верувам дека нешто лошо ке слушнеш...сигурно ДОБРИ ЗБОРОВИ.. ;) :*
     
  18. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Мислам дека или другарката има некој работи да ти каже кој и лежат на душа и и претставуваат товар..или пак обратно ти имаш нешто да и се изјасниш на дргарката :)
     
  19. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски


    ммм велат убаво било да се видиш шишана со кратка коса....ке ти олесне нешто некоја тежина што те мачела во последно време некој бриги....и тоа што си плачела е среќа
     
  20. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Сонував дека сум била насред океан и имало само една даска и на неа сум се држела и околу мене имало ајкули и едната ме гризнала и потоа некако сум се довлечкала до еден остров и таму имало лекари кои ми ја ампутирале ногата. :^) :worried: :worried: