1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

  1. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски

    хихих очекувај си гостинки....некои кон кои имаш не баш добро мислење...али на крај ке си поминеш најубаво со нив...ке го смениш мислењето за нив позитивно...МОЕ МИСЛЕЊЕ ЗА ТВОЈОТ СОН ...што имам слушано,можеби грешам али....
     
  2. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Благодарам за протолкувањето на сонот Бонбонче :)
     
  3. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    :* :) :f:
     
  4. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Само на арно нека е. :sweat:
    Инаку фала Кенди. :)
     
  5. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски

    верувај...убавите работи се случуваат на тој кој што верува во нив ;) :*
     
  6. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Денес сонував интересен сон и иако не верувам во толкување и нивно значење(освен како порака што мојата потсвест ми ја праќа мене) сакам да го споделам со вас форумџики. :)

    Убав беше сонот одамна не сум се чуствувала така пријатно после сон. Сонував еден другар на кој одамна му се свиѓам. Сме седеле како на некоја карпа и пробал да ме баци, ама сум се тргнала и само на кратко ни се допреле усните. :) Го погледнав беше таков мил,пријатен и интересно му светкаа очите. Таман кога се решив да продолжиме кај што застанавме се разбудив. :| Можда вечер ќе го досонувам.
     
  7. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Денеска 2 пати сонував .. прво како сум била со мајка ми со кола , сме иделе накај србија мислам .. и некој манијак со кола застанал пред нас и не малтретирал .. сакал да искочиме од кола ли не знам што .. сум викала за да ни помогне некој али сите што поминувале биле како ништо да не . Се разбудив после ова зошто страв ми беше и пак заспав . После сонував како сум видела 2 змии , си проаѓале улица и едната ме видела и почнала да ме следи , да оди по мене . Ама не како што идат змиите , него оваа потскокнувала и ме стигнала .. сум ја шутнала и ме допрела она за ногата и после незнам .. Језиво многу .. :worried: :worried:
     
  8. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    Сонував како сме праеле муабет со дечко ми на мсн и почнал да ми зборува первезни работи, да ме прашува кога ќе ме е**л... леле каков сон :$ :lol:
     
  9. xSunsetx

    xSunsetx Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    Sonuvav kako se gledam vo ogledalo i sum bila bez dvata predni zabi...cuden son |(
     
  10. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    Пак чуден сон....
    Деновиве се сонувам некои бифши дечковци..
    т.е. Овој требаше да ми биде бифш..
    И тој седел незнам како да објаснам, со другар.. ја до него.. сум го бацувала, сум го лигавела, сум го гушкала. После било нешто како голема сала, со забава. Па извлекуваа некои најубави машки,незнам. Па после во очекување беше кој ќе биде вториот извлечен. И вториот бил тој што сеа ме сака, и земал микрофонот и рекол Спичлес ќе ми бидеш ли жена? :?: :?: :rofl: .
    А пред тоа, Во сонот спијам, на плажа. Се будам на плажа, на плажата гужва, сите до мене .. на едно 10 десетина см одалечени од мене.. Таму го видов тој "бифшиот".. и се се надоврзува со тоа пред ова. :?: :?:
     
  11. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Сонував како сум крцкала со забите и еден по еден ми се кршеле. Не ме болеше туку само се ежев цела и си жалев по убавата насмевка. :|
     
  12. ChocoladeGirl

    ChocoladeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    2
    сонував некој ме снимал и на реклами сум се видела |(
     
  13. ChocoladeGirl

    ChocoladeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    2
    за паста колгејт :lol:
     
  14. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    да не знае некоја од вас што е да се сонува ..мн крлежи... :?:
     
  15. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    не знам...ама мислам не е убаво.. :^)

    Јас сонував дека имавме прв школски ден во училница шо се наоѓаше наспроти Аквариус, а претходно сме биле на плажа и сме биле уште водени. Училиштево внатре беше некако ко Григор Прличев(основното каде што учев) школоно и баш сме муабетеле дека гимназијана убо ја средиле и ја реновирале. Првата училница била ко ноќен бар, затемнета таква. Другиот ден сме биле во училница по биологија. После то имало луна парк на плоштад и сме ошле да видиме ама мене ми се спиело, а било приквечер. Со затворени очи сум шетала. Една моја сокласничка ме караше дека ми се спиело. И сме се шетале околу Амамон (трговскиот центар во Охрид) ко ми текнало мене дека има продавница голема за кондури, штикли, влечки, сандали и сме отишле таму ( а инаку пред то другаркава во секоја можна продавница по чаршија влегуваше ) Сме отишле (некако на М се викаше продавницава) и имало апостолки со врзвење и отстрана имаа кукли плишани големи,, многу беа шарени и смешни! Ама јуник беа..И сум пробувала едни арно ама сум заспивала, не сум можела да гледам и таа ми викаше да побрзам. И пак немало ко шо сум сакала. И така сонот заврши, незнам и јас како, можеби сум заспала одејќи кон дома :) :rofl: :lol:
     
  16. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Го сонував едно девојче како трчало од една планина и било облечено горе со дуксер,доле шорцеви,под нив сукња и хулахопки цели никакви.Потоа на час по математика сум била и сум погодила 2 задачи.И на крај со една другарка сме оделе негде,неможам убаво да се сетам на тоа.
     
  17. FortuneTeller.xD

    FortuneTeller.xD Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    655
    Допаѓања:
    381
    Последно сонував студентски дом.. Влегов,се сместив..Меѓутоа погледнав нагоре и немаше покрив..когаа седнав на креветот собата некако како се помала да стануваше.. не успеав да досонувам.. и се разбудив.. :sweat:
     
  18. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Чоколадна земја...
    Јас се наоѓав таму, куќите беа чоколадни, улиците, реките, само луѓето си беа нормални. Го изедов сето чоколадо, се подув ко балон, и тргнав накај дома..И се разбудив. :D
     
  19. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Не знам зошто и од каде :? Го сонував мојот бивши дечко кој не го имам видено една година.
     
  20. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Дека ме киднапирале со уште 4 другарки некои маж и жена. И кога мажот застанал со колата на семафор пошто било црвено ние сите сме излегле и трчавме таму уџум. Па се скривме кај мене дома на таван, и не не најдоа. Па после сме се нашле со другари и сме им раскажувале шо ни се десило. Па по патот сме нашле жена што проси и сум и дала 100 денари.
    Многу чуден сон. :^)