1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сонувавте последно?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од EnnieFabulous, 28 јули 2010.

  1. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    Сега, не се сеќавам на цел сон за да го раскажам, само ќе кажам слики, и нормално друго оставам на багувче :D
    Значи, сум патувала со кола.
    По патот знам преку прозор едно време видов голем разбранет океан, ама многу беше разбранет.
    Стигнавме таму,и се возевме во лифт, но толку беше тесен, а долг. Се качив со него, и се симнав со него но до пола. Од пола надоле, по скали идев, онака брзо.
    Друго незнам.
    Листав една тетратка,и во тетратката слики од непознати девочиња имаше. :)
     
  2. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Е не се сеќавам можеби затоа што секогаш се успивам и штом станам цела сум збркана и трчам како луда низ дома :D :tmi:
    ...како што кажав или не ги паметам или се ептен еротски а.к.а влажни сонови нив и да сакаш неможеш да ги заборавиш , а во последно време имам многу за паметење :rofl:
     
  3. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Одеме со другарками накај градинката во моето маало :D Го сретнавме него (немам никаков контакт сонего во мојот живот, нити сум имала, нити ке имам, а сакам!) и застана со другарками а јас одам напред и не прашува 'каде ке одите' и другарками му кажува и тој праша дали можел да дојде! и во тој момент ми ѕвони телефонот и се изнервирав :rofl:
     
  4. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Сонував нешто како мини војна. :D Била таа војна кај мене дома и сите ми биле нешто роднини, но имаше и 2/3 познанци. Испукав и јас еден куршум за да го спасам пријателот 8) , умре и еден човек. Потоа се најдов на Филозофски кај што се компјутерите. Сонував и мали деца растрчани околу мене.
     
  5. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Јас па нон стоп си сонувам дека сум дома, дека идам на школо со сестра ми, дека се дружам со старите другарки , на што ли ќе е тоа?
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Носталгија? :^)
     
  7. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    100%, разумно објаснување :up:
     
  8. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
    Ве молам,соновите што ви биле интересни можете да ги оставате тука,а оние за кои ви е потребно објаснување пишете ги во темата сонови и таму ќе ги протолкувам drugata-nauka/sonovi-t83/.
    Поздрав ;)
     
  9. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Ова претпоставувам се однесува на мене, во иднина таму ке пишувам ;)
     
  10. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Сонував дека требало да одам некаде, со мини авионче. Аеродромот бил на плажа. И сум шетала боса, облечена во бело долго фустанче со лаптоп во раце. :rofl: :wasntme:
     
  11. Shadow

    Shadow Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Го сонував него и неговите другари нешто темно беше не ми текнува ама како во спортстката сала всушност ја сонував случката од вчера :D :D :D
     
  12. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Сонував еден другар од детство, што одеше со мене во драмско студио. Седам јас во стариот стан, (секогаш се сонувам во стариот стан а веќе 3 год сум преселена :wasntme: ) уклучувам телевизор, и го гледам него како игра во The Prince Of Bel Air на местото на Will Smith :D :D :D
    Го гледам, со едно црвено капче :lol: и си велам `еееј види до кај стаса, браво!` и и викам на колешка до мене ` од мали заедно пораснавме, а види го сеа у Холивуд стигнал! А баш го видов пред некое време и не ми спомна ништо, ќе го убијам` :lol:

    Толку беше верен сонот, што кога се разбудив незнаев дали е вистина или сум сонувала... :) Но откако си дојдов на место, неможам да престанам да се смеам.. Значи такви глупости знам да сонувам, не сум ни свесна од каде ми дорипуваат во глава :rofl: :rofl: :rofl:
     
  13. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Очи, ме гледаа, и трепкаа. :?:
     
  14. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Сонував дека ме брка лав :|
     
  15. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Ух целиот текст треба да го цензурирам, вака кратко и јасно - водев љубов со најсексиот маж за мене-мојот маж !
     
  16. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Вчера сонував дека имав нов дечко...Бев многу вљубена :inlove: а тој беше прекрасен, совршен...(никогаш го немам видено на јаве) Бевме во некој хотел, и многу се смеевме, знам дека во себе си велев дека го пронајдов човекот на мојот живот!!! Чинам дека сега можам да му го видам ликот, да му го почувствувам мирисот...но на името не ми текнува...
    Да се навратам, во хотелот водевме љубов. Јас бев облечена во бело фустанче кое навистина го имам дома...По односот забележав дека целиот стомак ми е измачкан со крв (како повторно да сум изгубила невиност) :| Излеговме пред хотелот надвор, во паркче убаво средено, тој се задржа со некој пријател.
    Одеднаш почувствував дека се одвојувам од тревата. Викнав `Јас летам!` Обајцата погледнаа нагоре кон мене, бев над нив, но се насмевнаа како тоа да е нормална човечка способност, како да се лулам на лулашка :?: Тогаш почувствувам дека имам контрола над летањето и се забавував како мало дете! Само што ветерот ми го дуваше фустанчето, и ми го креваше нагоре, па си го држев со раце за да не ми го види некој крвавиот стомак :| Тоа ми беше единствена пречка во летањето, останатото ми беше неверојатно задоволство, небаре навистина летав!!!
    Чудно е што јасно ми текнува на детали од сонот...ова ми е еден од оние луцидни сонови со суштинско значење...само да можам да го де-кодирам :wasntme:
     
  17. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Се сонував јас со мојот млад професор по математика :inlove: ,како водиме љубов и јас пискам како ненормална доживувам нешто а незнам што хаха ,тој врз мене задоволен.... :inlove: :rofl:
    и се разбудив кога тој сакаше да ми каже нешто,пууу смотан аларм ! |( :tmi:
     
    На barbiegirl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Два дена по ред кошмари сонувам леј. и од памет сум се извадила во соновите. првата ноќ не ми текнува што сонував, нешо дали ми било многу лошо, ќе сум умрела на мајка ми и викале, а тоа викаат значело добро, радост во вистински живот.ај баш ке видиме ама не верувам :D а ноќва сонував што знам необичен ама и страшен сон..сум била во мојот двор и како дали имало прослава, мислам ја сум осеќала дека имало прослава и си поминувале луѓе со чаши вино во рацете и сум упознала некој дечко онака на моја возраст мн беше фино детето си се смееше и прозборевме нешто и он си отиде.после помина покрај мене еден дечко ама сеа повозрасен дали едно 20 години имаше и онака имаше брада не пуштена туку како на негова возраст и ми се насмеа и почнав да идам со него да зборам нешто и ми беше пријатно.ама знаев дека е турчин нешто леле од кај ми искочило тоа незнам :^) и дека е злобен, и потајно сум се плашела ама исто ми било пријатно и нешто ме привлекувало кон него.после сум му рекла чекај да идам од позади да влезам кај мене да земам нешто од кај баба ми и он застанал пред мој двор пред гаражата да ме чека и вика побрзо да се вратиш.и ја насмеана се затрчав кај баба ми земав тоа шо земав а незнам како во меѓувреме некој негов другар , нешто ми раскажуваше као имал некоја болест или нешто му било, и ја после тоа отидов кај бабами и он ми рече пообрзо врати се и ја уше не земав тоа шо требаше да зеам и ми вика ајдее побрзо и јас дојдов и бев на средина на дворот кога некако како очите огнени да му станаа и се раздра со пробивен глас ко на филмовите хорор шо се " ИМАМ ТЕМНИ КРУГОВИ ПОД ОЧИТЕ!!! " ама така страшно и морничаво и незнам, тоа било нешто многу страшно незнам како да објаснам и ептен се уплашив и почнав да бегам кај бабами влегов, значи ко луда трчав хахахах.и после незнам шо се деси не е ни битно не е страшно.али ова коа ми го рече се стресов во сонот и дури сеа коа се присеќавам од памет се вадам незнам зашо. П.С извинете шо ве изназамарав :)
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Бев кума на свадбата од една моја познаничка. Боже сачувај :D :D :D
    Венчавката беше на мост среде езеро.
     
  20. TinaM25

    TinaM25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Сонував како одреден дечко ми пишува на мсн дека ми се лути ненормално, а јас сум се обидувала да се одбранам. Инаку, мислам дека на јаве дечкото навистина ми се лути, два дена не ми пишува. :^)