1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што сонувате додека сте будни?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Salt90, 4 февруари 2011.

  1. Salt90

    Salt90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Сите пред да заспиеме мислиме на нешто било тоа да е за работата, факултет, лјубов... За што размислувате вие???
    Јас конкретно постојано мислам на еден тип, го замислувам како е со мене... едноставно фантазирам и упс неусетно ке заспијам ке влезам во длабок сон! И после..во тој длабок сон нема никакви траги од него.. едноставно не се појавува :worried:
     
  2. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    И јас мислам на еден тип и како сме заедно ова она.. :D
    Но често си мислам нешто од типот "Дај боже да се мажам во некој голем град, за богат маж па цел живот алишта да си купувам :lol: "
     
  3. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Често „сонувам“ додека сум буден, а особено кога е вака сончево и тивко времето... Едноставно е, палми, плажа, сино небо и море до бескрај, а јас си лежам на една лежалка, со коктел, без ниедна грижа на светот... И додека го пишував постов почнав пак да летам натаму... :$
     
  4. elenastoimanova

    elenastoimanova Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5
    Hmmm kaj mene e sekogas isto i koga spijam i koga sum budna go sonuvam samo NEGO :$ :$ :$ :$
    [mod-kirilica:1ruloh33][/mod-kirilica:1ruloh33]
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Biggie

    Biggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    62
    Охоо, за се и сешто :D . Фантазирам и размислиуавам и невозможни ситуации. Преовладува она со што во моментот сум преокупирана.
     
  6. Astrid

    Astrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    23
    Јас планирам што ќе направам со парите што ќе ги добијам од лото, кое не го играм :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Kristina.R му/ѝ се допаѓа ова.
  7. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Пред да заспијам мислам на се и сешто....Каков ќе ми биде утрешниот ден , постојано се замислувам со еден тип си правам филмчиња и сл..и одеднаш без да почуствувам ќе заспијам...
     
    На locaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    најчесто како да си го подобрам животот, односно надокнадам тоа што ми фали и за подобар свет, свет без омраза и завист, ова сериозна сум :) бидејќи ми скучија сите овие немири и препукувања. :punch:
     
  9. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Во последно време смислуван како што ќе ми биде кога ќе ми биде прв пат :$ ... Правам сценарија во глава, глупости.. Барем сум реална, не замислувам дека че биде ко на филмовите. Во главно мислам пто ќе правам ако имам локва крв (не дај боже) па идам на мислата кај да се деси.. Се окупирам со глупости :D А кога не мислам на тоа, мислам колку сакам да си го гушкам дечко ми.
    уф што си го сакам :inlove:
     
  10. i.am.me

    i.am.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    127
    I daydream a lot! :rofl: Но во главно, тоа се чести секојдневни ситуации што понекогаш, чудно но ми се случуваат. Велам чудно бидејќи не зависеле од мене... Сакам да ги пуштам мислите некаде далеку, да се релаксирам и опуштам до максимум и тоа го правам при секој слободен момент :)
     
  11. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    43.135
    Ја претопувам таа дневна фантазија со реалноста. Обично сонувам како танцувам, пеам, плачам. И тоа го префрлувам во реалноста.
    Едно време бев опседната со сценичноста на изразот, и секогаш сонував како пеам, сцена, драма и театар, па си велам, дали животот нешто сака да ми каже? Дека можеби треба да се запишам на драмски или да се обидам во некој независен театар? И таа мисла и ден денес си ја повторувам и ја фантазирам секако... Можеби ќе се оствари! ;)
    Храна, често сонувам :) Кога сум гладна! Мачки - редовен симбол во моите дневни соништа. А и си ги гледам од балкон, како се печат на сонце :lol:
    Денес цел ден мислам и сонувам за Кејот, точак, сладолед. Или на пикник со другарките, шопска на ќебе, јамб и тивка музика.
     
  12. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Како и секогаш, почнувам да си го организирам следниот ден со обврски и уште на почетокот се комирам за спиење или едноставно се опуштам и веднаш заспивам. За да можам да си фантазирам и сонувам будно треба да не сум уморна а најчесто сум уморна :)
     
  13. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    нешто што би сакала да ми се случи на јаве :)
     
  14. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Сонувам како заминувам со моето семејство од оваа проклетија во подобар живот
     
  15. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Многу често знам да сонувам за нешта кои сакам да ми се лучат, па си замислувам ли си замислувам :D морам да признајам бујна фантазија имам ,а понекогаш кога нешто ме мачи цела нок останувам будна и само тоа ми е во главата :D
     
  16. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    ммм..Најчесто фантазирам да се исселам од државава, да започнам подобар живот..Да си го завршам школото и да си најдам некој убав англичанец.. :lol:
     
  17. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    ах........само да знаете :D :D :D
     
  18. LadyGodiva

    LadyGodiva Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    :wasntme: Сонувам за успешна кариера и секако за онај вистинскиот или да бидам појасна ми пишува и долу Hopeless romantic тоа навистина ме опишува :inlove:
    British accent is sexy 8)
     
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Пред да заспијам обично размислувам на обврските кои ме чекаат наредниот ден, или тие денови по тој.
    Доколку нешто такво нема на видик, мислам на дечко ми.
    Се менува ситуацијата, амбиентот, времето но главната личност во тие сни е истата.
     
  20. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Углавном, секс...
    ама и тоа е минливо.

    Hello, reality calling!