Што сонувате додека сте будни?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Salt90, 4 февруари 2011.

 1. Salt90

  Salt90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Сите пред да заспиеме мислиме на нешто било тоа да е за работата, факултет, лјубов... За што размислувате вие???
  Јас конкретно постојано мислам на еден тип, го замислувам како е со мене... едноставно фантазирам и упс неусетно ке заспијам ке влезам во длабок сон! И после..во тој длабок сон нема никакви траги од него.. едноставно не се појавува :worried:
   
 2. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  И јас мислам на еден тип и како сме заедно ова она.. :D
  Но често си мислам нешто од типот "Дај боже да се мажам во некој голем град, за богат маж па цел живот алишта да си купувам :lol: "
   
 3. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.442
  Пол:
  Машки
  Често „сонувам“ додека сум буден, а особено кога е вака сончево и тивко времето... Едноставно е, палми, плажа, сино небо и море до бескрај, а јас си лежам на една лежалка, со коктел, без ниедна грижа на светот... И додека го пишував постов почнав пак да летам натаму... :$
   
 4. elenastoimanova

  elenastoimanova Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  Hmmm kaj mene e sekogas isto i koga spijam i koga sum budna go sonuvam samo NEGO :$ :$ :$ :$
  [mod-kirilica:1ruloh33][/mod-kirilica:1ruloh33]
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Biggie

  Biggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  62
  Охоо, за се и сешто :D . Фантазирам и размислиуавам и невозможни ситуации. Преовладува она со што во моментот сум преокупирана.
   
 6. Astrid

  Astrid Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  23
  Јас планирам што ќе направам со парите што ќе ги добијам од лото, кое не го играм :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Kristina.R му/ѝ се допаѓа ова.
 7. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  75
  Пред да заспијам мислам на се и сешто....Каков ќе ми биде утрешниот ден , постојано се замислувам со еден тип си правам филмчиња и сл..и одеднаш без да почуствувам ќе заспијам...
   
  На locaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  најчесто како да си го подобрам животот, односно надокнадам тоа што ми фали и за подобар свет, свет без омраза и завист, ова сериозна сум :) бидејќи ми скучија сите овие немири и препукувања. :punch:
   
 9. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  334
  Во последно време смислуван како што ќе ми биде кога ќе ми биде прв пат :$ ... Правам сценарија во глава, глупости.. Барем сум реална, не замислувам дека че биде ко на филмовите. Во главно мислам пто ќе правам ако имам локва крв (не дај боже) па идам на мислата кај да се деси.. Се окупирам со глупости :D А кога не мислам на тоа, мислам колку сакам да си го гушкам дечко ми.
  уф што си го сакам :inlove:
   
 10. i.am.me

  i.am.me Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  126
  I daydream a lot! :rofl: Но во главно, тоа се чести секојдневни ситуации што понекогаш, чудно но ми се случуваат. Велам чудно бидејќи не зависеле од мене... Сакам да ги пуштам мислите некаде далеку, да се релаксирам и опуштам до максимум и тоа го правам при секој слободен момент :)
   
 11. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.711
  Допаѓања:
  34.941
  Ја претопувам таа дневна фантазија со реалноста. Обично сонувам како танцувам, пеам, плачам. И тоа го префрлувам во реалноста.
  Едно време бев опседната со сценичноста на изразот, и секогаш сонував како пеам, сцена, драма и театар, па си велам, дали животот нешто сака да ми каже? Дека можеби треба да се запишам на драмски или да се обидам во некој независен театар? И таа мисла и ден денес си ја повторувам и ја фантазирам секако... Можеби ќе се оствари! ;)
  Храна, често сонувам :) Кога сум гладна! Мачки - редовен симбол во моите дневни соништа. А и си ги гледам од балкон, како се печат на сонце :lol:
  Денес цел ден мислам и сонувам за Кејот, точак, сладолед. Или на пикник со другарките, шопска на ќебе, јамб и тивка музика.
   
 12. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  5.143
  Како и секогаш, почнувам да си го организирам следниот ден со обврски и уште на почетокот се комирам за спиење или едноставно се опуштам и веднаш заспивам. За да можам да си фантазирам и сонувам будно треба да не сум уморна а најчесто сум уморна :)
   
 13. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  нешто што би сакала да ми се случи на јаве :)
   
 14. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.495
  Сонувам како заминувам со моето семејство од оваа проклетија во подобар живот
   
 15. dankee

  dankee Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  616
  Многу често знам да сонувам за нешта кои сакам да ми се лучат, па си замислувам ли си замислувам :D морам да признајам бујна фантазија имам ,а понекогаш кога нешто ме мачи цела нок останувам будна и само тоа ми е во главата :D
   
 16. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  ммм..Најчесто фантазирам да се исселам од државава, да започнам подобар живот..Да си го завршам школото и да си најдам некој убав англичанец.. :lol:
   
 17. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.462
  Допаѓања:
  796
  ах........само да знаете :D :D :D
   
 18. LadyGodiva

  LadyGodiva Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  :wasntme: Сонувам за успешна кариера и секако за онај вистинскиот или да бидам појасна ми пишува и долу Hopeless romantic тоа навистина ме опишува :inlove:
  British accent is sexy 8)
   
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.468
  Пред да заспијам обично размислувам на обврските кои ме чекаат наредниот ден, или тие денови по тој.
  Доколку нешто такво нема на видик, мислам на дечко ми.
  Се менува ситуацијата, амбиентот, времето но главната личност во тие сни е истата.
   
 20. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  661
  Углавном, секс...
  ама и тоа е минливо.

  Hello, reality calling!