1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што со бабите?

Дискусија во 'Правни совети' започната од mamanatrikerki, 16 мај 2011.

 1. mamanatrikerki

  mamanatrikerki Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  ИМАМ КЕРКА 13 ГОДИНИ,ТАА НЕМА КОНТАКТ СО ДРУГИОТ РОДИТЕЛ ВЕКЕ 4 ГОДИНИ ПО НЕГОВА ВОЛЈА,ТАА Е РАЗОЧАРАНА ОД ТАКВИОТ ОДНОС,И ПРЕКИНА ДА ИМА СЕКАКОВ КОНТАКТ И СО НЕЈЗИНИТЕ БАБА И ДЕДО(НЕГОВИТЕ РОДИТЕЛИ) ПО ЕДНА РАСПРАВИЈА СО НИВ.СЕГА БАБАТА САКА ДА ИМА ВИДУВАЊЕ СО КЕРКА МИ,НО ДЕТЕВО НЕ САКА НИТ ДА ЧУЕ.ДАЛИ ИМА ЗАКОН КОЈ КЕ ЈА ПРИСИЛИ КЕРКАМИ ДА ИМА КОНТАКТ СО БАБА И,ИАКО ДРУГИОТ РОДИТЕЛ НЕ ПЛАКА АЛИМЕНТАЦИЈА.
  [mod-tekst:378n1ldv][/mod-tekst:378n1ldv]
   
 2. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  ШТО СО БАБИТЕ?

  Јас мислам дека законот важи само за мајката и таткото, бабата не мора да ја гледа ако не сака.
   
 3. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  5.343
  ШТО СО БАБИТЕ?

  нема закон со кој некој ќе натераш да се гледаш. Моите кога се разведоа баба ми и дедо ми од на мајка ми страната навалуваа да не гледаат но јас не сакав. Немаше никаков закон кој ќе те присили и не не гледаа. Но ако тие навалуваат прават проблеми или било што а девојчето не сака може до полиција да си поднесете пријава за забрана на доближување на толку и толку метри. И ако и се доближат ке плаќаат казна. така да нека ужива и нека е мирна пред се има родител кој се надевам ја подржува во се и е покрај неа во сите нејзини одлуки
   
 4. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  не нема