1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што со бабите?

Дискусија во 'Правни совети' започната од mamanatrikerki, 16 мај 2011.

  1. mamanatrikerki

    mamanatrikerki Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    ИМАМ КЕРКА 13 ГОДИНИ,ТАА НЕМА КОНТАКТ СО ДРУГИОТ РОДИТЕЛ ВЕКЕ 4 ГОДИНИ ПО НЕГОВА ВОЛЈА,ТАА Е РАЗОЧАРАНА ОД ТАКВИОТ ОДНОС,И ПРЕКИНА ДА ИМА СЕКАКОВ КОНТАКТ И СО НЕЈЗИНИТЕ БАБА И ДЕДО(НЕГОВИТЕ РОДИТЕЛИ) ПО ЕДНА РАСПРАВИЈА СО НИВ.СЕГА БАБАТА САКА ДА ИМА ВИДУВАЊЕ СО КЕРКА МИ,НО ДЕТЕВО НЕ САКА НИТ ДА ЧУЕ.ДАЛИ ИМА ЗАКОН КОЈ КЕ ЈА ПРИСИЛИ КЕРКАМИ ДА ИМА КОНТАКТ СО БАБА И,ИАКО ДРУГИОТ РОДИТЕЛ НЕ ПЛАКА АЛИМЕНТАЦИЈА.
    [mod-tekst:378n1ldv][/mod-tekst:378n1ldv]
     
  2. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    ШТО СО БАБИТЕ?

    Јас мислам дека законот важи само за мајката и таткото, бабата не мора да ја гледа ако не сака.
     
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    ШТО СО БАБИТЕ?

    нема закон со кој некој ќе натераш да се гледаш. Моите кога се разведоа баба ми и дедо ми од на мајка ми страната навалуваа да не гледаат но јас не сакав. Немаше никаков закон кој ќе те присили и не не гледаа. Но ако тие навалуваат прават проблеми или било што а девојчето не сака може до полиција да си поднесете пријава за забрана на доближување на толку и толку метри. И ако и се доближат ке плаќаат казна. така да нека ужива и нека е мирна пред се има родител кој се надевам ја подржува во се и е покрај неа во сите нејзини одлуки
     
  4. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    не нема