1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што со тоа има љубовта? (Whats Love Got to Do with It)

Дискусија во 'Филмови' започната од lovely91, 4 февруари 2013.

 1. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.226
  Допаѓања:
  2.597
  Пол:
  Женски
  Филм кој што мене лично ми се допадна,ми остави силен впечаток.до денеска и не знаев дека ваков живот имала Тина Тарнер,филм кој ме трогна и ме остави без зборови...Вреди да се гледа!

  Станува збор за филм во кој е претставен животот на Тина Тарнер која израсна како звезда покрај својот сопруг Ике кој станува насилен и надвор од сцената постојано ја малтретира...

  [​IMG]
   
  На boomsleng и Hipster им се допаѓа ова.
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Филмчево е ЕКСТРА!Повеќе пати го имам гледано и навистина можам да кажам дека е СУПЕР!Со филов може да се каже колку ли може да ти биде суров животов,а сепак да си славна.Дека не значи славата=супер,кул,најјак живот;понекогаш значи и КАТАСТРОФА! Тина имала катасторфа од живот!
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.601
  Допаѓања:
  9.016
  Пол:
  Женски
  Филмот кој ми е во многу убаво сеќавање + насловен како мојата омилена песна од Тина. :inlove: Го имам гледано како дете на сител и браво за темава, навистина ме врати во прекрасен период.

  Инаку, ми текнува дека Ајк Тарнер умре набрзо потоа, а Тина си остана жива легенда до ден денес.
   
  На boomsleng и elimkd им се допаѓа ова.
 4. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.817
  Допаѓања:
  47.829
  Пол:
  Женски
  Се сеќавам и јас многу добро на филмов, уствари и преку филмов дознав за нејзиниот животен пат со тоа ѓубре од чoвек, во филмот има доста експлицитни сцени, но според мене треба да се снима втор дел, за нејзиниот живот по Ајк Тарнер кој сметам дека е уште пофасцинантен, ги зема со себе и неговите синови, ги изгледа, направи дуети со врвни уметници, и за крај нејзиниот партнер, љубовта на нејзиниот живот, германецот кој е бааги помлад од неа, човек кој и го спаси животот со тоа што и го трансплантираа неговиот бубрег..
   
  На Аргентина * и boomsleng им се допаѓа ова.