babylove кашички

Што сте биле во минатото и што ве чека во иднина?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 20 февруари 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.387
  Според годината на раѓање, проверете што правите во сегашноста и што ве чека во иднината.
  Трагачи по среќа

  Години: 1927, 1936, 1945, 1954, 1963, 1972, 1981, 1990, 1999, 2008, 2017

  Минато
  Во минатиот живот сте биле цар, крал, владетел или сте припаѓале на високо племство.

  Сегашност
  Просперитетот постојано ви бега. Во втората половина од животот ќе имате повеќе среќа и на крајот- ќе бидете задоволни со судбната. Страсно го сакате спротивниот пол, но не сте промискуитетни. На сите полиња трагате по среќа и длабоко задоволство. Склони сте кон депресија.

  Иднина
  Следниот живот ќе го поминете во планина како самотник или екстремен спортист.


  Романописци

  Години: 1926, 1935, 1944, 1953, 1962, 1971, 1980, 1989, 1998, 2007, 2016

  Минато
  Во предминатиот живот сте биле син на демон, а во минатиот канибал. Сте поминувале многу време лутајќи низ световите.

  Сегашност
  Можно е да бидете писател на научна фантастика или хорор романи. Имате силна харизма и би можеле да станете политичар, говорник или водител. Зборувате малку, но остро, а поради своите необични однесувања често се сретнувате со зависта и омразата.

  Иднина
  Во паралелниот универзум ќе бидете дух, а во овој монах.


  Уметници

  Години: 1925, 1934, 1943, 1952, 1961, 1970, 1979, 1988, 1997, 2006, 2015

  Минато
  Во некој од минатите животи сте биле диктатор кој погубил илјадници луѓе, потоа сте биле канибал и најпосле слон.

  Сегашност
  Никогаш не ви се доста пари, моќ, слава... Неодлучни сте и амбивалентни. Можно е да имате неколку пропаднати бракови. Пазете се од луѓе кои сте ги понижувале, во некој од наредните животи би можеле да се збогатат и да ви се одмаздат.

  Иднина
  Во некој од следните животи ќе бидете уметник.


  Љубовници

  Години: 1924, 1933, 1942, 1951, 1960, 1969, 1978, 1987, 1996, 2005, 2014

  Минато
  Во минатиот живот сте биле конкубина на император.

  Сегашност
  Често ќе се чувствувате како роб на љубовта. Поднесувате големи жртви поради партнерот. Вие сте верен и чесен пријател, добар човек. Сепак склони сте кон негативна перцепција на реалноста, па затоа понекогаш сте цинични или зајадливи.

  Иднина
  Во наредната реинкарнација ќе бидете фото-модел.


  Научници

  Години: 1923, 1932, 1941, 1950, 1959, 1968, 1977, 1986, 1995, 2004, 2013

  Минато
  Во секоја претходна реинкарнација сте владееле со големо знаење, а среќата ве чекала во земјата во која сте биле родени.

  Сегашност
  Ви престојат големи успеси на полето на науката или во некоја интелектуална дејност. Ретко сте задоволни со резултатите на својата работа бидејќи сте перфекциониста, но затоа несебично им помагате на другите да остварат успех.

  Иднина
  Во следниот живот ќе бидете принц/еза.


  Астролози

  Години: 1922, 1931, 1940, 1949, 1958, 1967, 1976, 1985, 1994, 2003, 2012

  Минато
  Имате дарба на силен ум и интуиција, некогаш сте биле астролог или врач.

  Сегашност
  Имате мнгу пријатели и љубовници. Добри сте кон другите, а за возврат добивате неблагодарност. Вашиот настап е одбивен, но затоа вашата душа е чиста. Тешко одржувате сериозни односи, а лесно влегувате во авантури. Вашите случајни претскажувања се точни.

  Иднина
  Ќе бидете голем научник или астролог.


  Горди луѓе

  Години: 1921, 1930, 1939, 1948, 1957, 1966, 1975, 1984, 1993, 2002, 2011

  Минато
  Сте биле полубог или свиреп горски дух. Од таму во вас има гнев и агресија.

  Сегашност
  Ќе добиете се што сакате, вклучувајќи и власт која ќе ја загубите поради предавство. Секогаш имате сила она што еднаш сте го постигнале да го постигнете повторно. За вас е карактеристично тежнеењето да ја менувате традицијата и да ги поместувате границите.

  Иднина
  Во следниот живот ќе бидете монах, аскет кој цврсто се држи до правилата.


  Миленици на судбибната

  Години: 1920, 1929, 1938, 1947, 1956, 1965, 1974, 1983, 1992, 2001, 2010

  Минато
  Пред два живота сте биле војник варвар, а потоа сте се родиле како уметник.

  Сегашност
  Омилени сте во друштвото на богатите и моќните, па помош ви доаѓа од сите страни. Имате добро здравје. И кога ќе се разболите, бргу оздравувате. Дури ни вашите лоши дела немаат сила да предизвикаат казна. Боговите секогаш застануваат во ваша заштита. Многу сте интелигентни и талентирани.

  Иднина
  Следниот живот ќе бидете вајар или духовник.


  Исцелител

  Години: 1919, 1928, 1937, 1946, 1955, 1964, 1973, 1982, 1991, 2000, 2009

  Минато
  Во животот пред овој сте биле дете на божеството на медицината.

  Сегашност
  Морате да бидете лекар или некој кој им помага на другите. Ако ја следите својата судбина, животот ќе ве награди со благосостојба, ако бегате од обврските кои небото ви ги дало, пријателите ќе се свртат против вас. И богатството ќе бега од вас.

  Иднина
  Ако бидете во склад со судбината, ќе се родите како сиромашно, но мудро дете.
   
  На TheOtherMe, angelche16, izabela63-64 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Интересно е ова , љубовници хехе
   
 3. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Романописци

  Години: 1926, 1935, 1944, 1953, 1962, 1971, 1980, 1989, 1998, 2007, 2016

  Минато
  Во предминатиот живот сте биле син на демон, а во минатиот канибал. Сте поминувале многу време лутајќи низ световите.

  Сегашност
  Можно е да бидете писател на научна фантастика или хорор романи. Имате силна харизма и би можеле да станете политичар, говорник или водител. Зборувате малку, но остро, а поради своите необични однесувања често се сретнувате со зависта и омразата.

  Иднина
  Во паралелниот универзум ќе бидете дух, а во овој монах.
  точно, точно :D само ова за монахот не е погодено :D :D
   
 4. AwesomeGirl

  AwesomeGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2013
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Женски
  Трагачи по среќа

  Години: 1927, 1936, 1945, 1954, 1963, 1972, 1981, 1990, 1999, 2008, 2017

  Минато
  Во минатиот живот сте биле цар, крал, владетел или сте припаѓале на високо племство.

  Сегашност
  Просперитетот постојано ви бега. Во втората половина од животот ќе имате повеќе среќа и на крајот- ќе бидете задоволни со судбната. Страсно го сакате спротивниот пол, но не сте промискуитетни. На сите полиња трагате по среќа и длабоко задоволство. Склони сте кон депресија.

  Иднина
  Следниот живот ќе го поминете во планина како самотник или екстремен спортист. :nod:
   
 5. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  70
  Миленици на судбибната

  Години: 1920, 1929, 1938, 1947, 1956, 1965, 1974, 1983, 1992, 2001, 2010

  Минато
  Пред два живота сте биле војник варвар, а потоа сте се родиле како уметник.

  Сегашност
  Омилени сте во друштвото на богатите и моќните, па помош ви доаѓа од сите страни. Имате добро здравје. И кога ќе се разболите, бргу оздравувате. Дури ни вашите лоши дела немаат сила да предизвикаат казна. Боговите секогаш застануваат во ваша заштита. Многу сте интелигентни и талентирани.

  Иднина
  Следниот живот ќе бидете вајар или духовник.  Интересно :)
   
 6. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.619
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. glosipgirl

  glosipgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  412
  Научници

  Години: 1923, 1932, 1941, 1950, 1959, 1968, 1977, 1986, 1995, 2004, 2013

  Минато
  Во секоја претходна реинкарнација сте владееле со големо знаење, а среќата ве чекала во земјата во која сте биле родени.

  Сегашност
  Ви престојат големи успеси на полето на науката или во некоја интелектуална дејност. Ретко сте задоволни со резултатите на својата работа бидејќи сте перфекциониста, но затоа несебично им помагате на другите да остварат успех.

  Иднина
  Во следниот живот ќе бидете принц/еза.
   
 8. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Минато
  Во некој од минатите животи сте биле диктатор кој погубил илјадници луѓе, потоа сте биле канибал и најпосле слон.

  Сегашност
  Никогаш не ви се доста пари, моќ, слава... Неодлучни сте и амбивалентни. Можно е да имате неколку пропаднати бракови. Пазете се од луѓе кои сте ги понижувале, во некој од наредните животи би можеле да се збогатат и да ви се одмаздат.

  Иднина
  Во некој од следните животи ќе бидете уметник.

  :D јас и уметник која комбинација :rofl:
   
 9. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Романописци

  Години: 1926, 1935, 1944, 1953, 1962, 1971, 1980, 1989, 1998, 2007, 2016

  Минато
  Во предминатиот живот сте биле син на демон, а во минатиот канибал. Сте поминувале многу време лутајќи низ световите.

  Сегашност
  Можно е да бидете писател на научна фантастика или хорор романи. Имате силна харизма и би можеле да станете политичар, говорник или водител. Зборувате малку, но остро, а поради своите необични однесувања често се сретнувате со зависта и омразата.

  Иднина
  Во паралелниот универзум ќе бидете дух, а во овој монах.


  Значи да фатам пенкалото и да почнам со романот :)
   
 10. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  772
  8)
   
 11. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  Јас и науката два различни поими..
  ама добро е барем во наредниот живот ке бидам принцеза :D
   
 12. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.907
  Научници

  Години: 1923, 1932, 1941, 1950, 1959, 1968, 1977, 1986, 1995, 2004, 2013

  Минато
  Во секоја претходна реинкарнација сте владееле со големо знаење, а среќата ве чекала во земјата во која сте биле родени.

  Сегашност
  Ви престојат големи успеси на полето на науката или во некоја интелектуална дејност. Ретко сте задоволни со резултатите на својата работа бидејќи сте перфекциониста, но затоа несебично им помагате на другите да остварат успех.

  Иднина
  Во следниот живот ќе бидете принц/еза.

  Ајнштајн II ќе бидам. Не јас, ова вика така. :lol: :lol:
   
  На x-MajaEsposito-x и vitomir им се допаѓа ова.
 13. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Минато
  Во животот пред овој сте биле дете на божеството на медицината.

  Сегашност
  Морате да бидете лекар или некој кој им помага на другите. Ако ја следите својата судбина, животот ќе ве награди со благосостојба, ако бегате од обврските кои небото ви ги дало, пријателите ќе се свртат против вас. И богатството ќе бега од вас.

  Иднина
  Ако бидете во склад со судбината, ќе се родите како сиромашно, но мудро дете. :rofl: :rofl:
   
 14. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.331
  Романописци

  Години: 1926, 1935, 1944, 1953, 1962, 1971, 1980, 1989, 1998, 2007, 2016

  Минато
  Во предминатиот живот сте биле син на демон, а во минатиот канибал. Сте поминувале многу време лутајќи низ световите.

  Сегашност
  Можно е да бидете писател на научна фантастика или хорор романи. Имате силна харизма и би можеле да станете политичар, говорник или водител. Зборувате малку, но остро, а поради своите необични однесувања често се сретнувате со зависта и омразата.

  Иднина
  Во паралелниот универзум ќе бидете дух, а во овој монах.
  Уау ,ќерка на демон!
  Колку сум била моќна јас ,а не сум била ни свесна за тоа :lol:
   
 15. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Минато
  Во минатиот живот сте биле цар, крал, владетел или сте припаѓале на високо племство.

  Сегашност
  Просперитетот постојано ви бега. Во втората половина од животот ќе имате повеќе среќа и на крајот- ќе бидете задоволни со судбната. Страсно го сакате спротивниот пол, но не сте промискуитетни. На сите полиња трагате по среќа и длабоко задоволство. Склони сте кон депресија.

  Точно :| :D
   
 16. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  454
  Минато
  Во минатиот живот сте биле конкубина на император.

  Сегашност
  Често ќе се чувствувате како роб на љубовта. Поднесувате големи жртви поради партнерот. Вие сте верен и чесен пријател, добар човек. Сепак склони сте кон негативна перцепција на реалноста, па затоа понекогаш сте цинични или зајадливи.

  Иднина
  Во наредната реинкарнација ќе бидете фото-модел.

  Ау :D
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.258
  Пол:
  Женски
  Љубовници

  Години: 1924, 1933, 1942, 1951, 1960, 1969, 1978, 1987, 1996, 2005, 2014

  Минато
  Во минатиот живот сте биле конкубина на император.

  Сегашност
  Често ќе се чувствувате како роб на љубовта. Поднесувате големи жртви поради партнерот. Вие сте верен и чесен пријател, добар човек. Сепак склони сте кон негативна перцепција на реалноста, па затоа понекогаш сте цинични или зајадливи.

  Иднина
  Во наредната реинкарнација ќе бидете фото-модел.


  Интересно. :D
   
 18. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Романописци

  Години: 1926, 1935, 1944, 1953, 1962, 1971, 1980, 1989, 1998, 2007, 2016

  Минато
  Во предминатиот живот сте биле син на демон, а во минатиот канибал. Сте поминувале многу време лутајќи низ световите.

  Сегашност
  Можно е да бидете писател на научна фантастика или хорор романи. Имате силна харизма и би можеле да станете политичар, говорник или водител. Зборувате малку, но остро, а поради своите необични однесувања често се сретнувате со зависта и омразата.

  Иднина
  Во паралелниот универзум ќе бидете дух, а во овој монах.
  да да точно е
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Трагачи по среќа

  Години: 1927, 1936, 1945, 1954, 1963, 1972, 1981, 1990, 1999, 2008, 2017

  Минато
  Во минатиот живот сте биле цар, крал, владетел или сте припаѓале на високо племство.

  Сегашност
  Просперитетот постојано ви бега. Во втората половина од животот ќе имате повеќе среќа и на крајот- ќе бидете задоволни со судбната. Страсно го сакате спротивниот пол, но не сте промискуитетни. На сите полиња трагате по среќа и длабоко задоволство. Склони сте кон депресија.

  Иднина
  Следниот живот ќе го поминете во планина како самотник или екстремен спортист.

  За сегашноста е точно, другото ни самата не си го знаам :rofl:
  Битно Кралица, владетел сум била :lol:
   
 20. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  :* :* :*
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.