Што сте во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  4.670
  Пол:
  Женски
  Rak
   
  На AnnabelLee, Emilija97mk, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  1.025
  Пол:
  Женски
  Водолија:D
   
  На AnnabelLee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  10.752
  Допаѓања:
  15.769
  Пол:
  Женски
  Велкам ту д клаб. (y)

  Најдобри сме.
   
  На cresa-jagoda, jasbi и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 4. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  4.670
  Пол:
  Женски
  The best(y):*:hug:
   
  На cresa-jagoda и SummerGirl им се допаѓа ова.
 5. Brokenn

  Brokenn Нов член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 6. Cacii123

  Cacii123 Нов член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Jas sum jarec,a podznak sum bik
   
 7. smile:)

  smile:) Активен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
 8. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  933
  Допаѓања:
  3.533
  Близнаци
   
 9. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  2.297
  Пол:
  Женски
  Права риба сум.
   
  На John Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 10. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  1.838
  Допаѓања:
  19.433
  Пол:
  Машки
  Видовме(hollest)
   
  На VoodooGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. __thegoodgirl

  __thegoodgirl Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Дупли Близнаци:lol::lol:
   
  На AnnabelLee и N.2106 им се допаѓа ова.
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  6.643
  Допаѓања:
  68.353
  Пол:
  Женски
  Девица, а подзнак овен. (lalala)
   
  На +++, AnnabelLee и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. Mrs.Poppins

  Mrs.Poppins Нов член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
 14. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.198
  Пол:
  Женски
  Стрелец
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Adorabela

  Adorabela Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  447
  Пол:
  Женски
 16. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  3.492
  Стрелец :emo:

  Заедно славиме роденден со @Yipman2 на 14 Декември ...Фраери бе, шо ни можете :D 8)
   
  На AnnabelLee му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ladybug98

  Ladybug98 Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
 18. Bonnie Top

  Bonnie Top Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  220
  Пол:
  Женски
  Овен со подзнак лав
   
 19. Angelopus

  Angelopus Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Машки
  Рак
   
  На AnnabelLee и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 20. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  1.170
  Пол:
  Женски
  близнаци