Што сте во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Рак
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ang_ela

  Ang_ela Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  854
  Пол:
  Женски
  Јарец
   
 3. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.059
  Допаѓања:
  5.453
  Пол:
  Женски
 4. Keiner

  Keiner Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2018
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  389
  Пол:
  Женски
  Близнаци
   
 5. just like you

  just like you Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Риба
   
  На Elmasa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Elmasa

  Elmasa Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  46
 7. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.233
  Допаѓања:
  13.825
  Пол:
  Женски
  Бикче, подзнак риби.
   
 8. Watermelon96

  Watermelon96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2018
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  999
  Пол:
  Женски
  Рак :rock:
   
  На SummerGirl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  10.626
  Пол:
  Женски
  Риби :makeup:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  32.090
  Пол:
  Машки
  ЛаФ(poolparty)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Elisabeth

  Elisabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  4.034
  Пол:
  Женски
  maxresdefault.jpg
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  28.299
  Пол:
  Женски
  Дупли лав.
   
 13. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  56.869
  Пол:
  Женски
  Глупав Рак:D
   
  На SummerGirl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 14. Ladu in pink

  Ladu in pink Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2018
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  1.440
  Пол:
  Женски
  Шармантна вага
   
 15. MysteriousQueen

  MysteriousQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  398
  Пол:
  Женски
  Дупла шкорпија:D
   
  На cresa-jagoda, AnnabelLee и Tokyo. им се допаѓа ова.
 16. Tokyo.

  Tokyo. Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  1.965
  Пол:
  Машки
  Same.. :smirk:
   
  На cresa-jagoda и MysteriousQueen им се допаѓа ова.
 17. BlackLady24

  BlackLady24 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
 18. Mikskmk

  Mikskmk Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
 19. Vulpecula

  Vulpecula Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Многу тврдоглав бик :rofl:
   
 20. Охрид88

  Охрид88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2018
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Рак
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.