Што сте во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Mari92

  Mari92 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2019
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Strelec :makeup:
   
  На Svetoslava му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Octavija

  Octavija Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Водолија.... Авантуристички дух
   
 3. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  863
  Пол:
  Женски
  Стрелец.
   
  На Svetoslava му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MV18

  MV18 Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Вага,подзнак Близнаци ^_^
   
 5. Ena05

  Ena05 Активен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2019
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Рак со подзнак девица
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  801
  Ракче
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
  ЛАВ ♌
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Aleksandar441

  Aleksandar441 Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2018
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Луѓе кои се во хороскоп близнаци , со какви луѓе сакате да се дружите ? Што ве привлекува во човекот најповеќе какви карактеристики ? ( каков треба да е еден/а идеална пријател/ка?)
   
 9. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.066
  Допаѓања:
  15.969
  Пол:
  Женски
  Стрелец , подзнак водолија .
   
 10. leo04

  leo04 Нов член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  rak so podznak devica
   
 11. Iam.gjubre

  Iam.gjubre Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Jarec:)
   
  На Lollipop_123 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. spacegirl92

  spacegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Водолија.
   
 13. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.885
  Пол:
  Машки
  Водолија:)
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  7.634
  Пол:
  Женски
  Водолија. :D
   
  На Ostaveniot му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lollipop_123

  Lollipop_123 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Јарец :rock:
   
  На Iam.gjubre му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Tory

  Tory Нов член

  Се зачлени на:
  14 август 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
 17. Mese4ka92

  Mese4ka92 Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
 18. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  3.255
  Пол:
  Женски
  Близнак
   
  На King4ee му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  1.718
  Пол:
  Женски
 20. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  1.341
  Пол:
  Женски