Што сте во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  2.147
  Пол:
  Женски
  Овен, во подзнак пак сум овен, а moon sign Libra ^_^
   
 2. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  Жива ватраа :D
   
  На *Amethyst* и martiiinna им се допаѓа ова.
 3. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки
  Знам и секогаш сам си го правам нештото. Сам си правам да сум среќен или сам се доуништувам.
   
  На *Amethyst* и Elf им се допаѓа ова.
 4. Lady Maria

  Lady Maria Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  283
  Пол:
  Женски
  Lav so podznak devica
  Edit: moon sign virgo 8)
   
  Последна измена: 8 мај 2020
 5. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Значи знак скорпија,подзнак јарец и месечина риба :D
   
  На *Amethyst*, cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 6. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  2.147
  Пол:
  Женски
  Ѓавол што сака правда, thats who I am :devil:
   
  На Elf му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.654
  Пол:
  Женски
  А мене моиве хороскопски знаци збирно шо ме прават? :rofl::rofl::rofl::rofl:
   
 8. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  986
  Допаѓања:
  2.590
  Веројатно не ти бега ниту еден детал, се' сакаш да знаеш и знаеш, а не споделуваш со секого. Веројатно си многу креативна и се бориш за да успееш во тоа што го правиш.
   
  На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.654
  Пол:
  Женски
  Тотално ме опиша.
  :*:
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  2.146
  Пол:
  Женски
  Знак - Стрелец
  Подзнак - Овен
  Месечина - Бик
   
 11. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  1.719
  Пол:
  Машки
  :inlove::$
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  1.719
  Пол:
  Машки
  А после месечина да не има уште нешто друго? :?:
   
 13. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  2.146
  Пол:
  Женски
  Може има, ама не сме дознале :D
   
  На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
 14. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  7.469
  Јарец, подзнак бик 8)
  Moon sign, девица
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bezimenka90

  Bezimenka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  810
  Пол:
  Женски
  Девица со тапија, со се месечини, планети и сите нишани. :drunk:
   
 16. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  986
  Допаѓања:
  2.590
  Има. За секоја планета има посебен знак, кога пресметувате подзнак/ месечина обично ви ги дава и сите останати ваши знаци, од Меркур до Плутон, плус 12 '' куќи ''.
   
  Последна измена: 8 мај 2020
  На *Amethyst*, cresa-jagoda, Elf и 3 други им се допаѓа ова.
 17. CandyfLoSs

  CandyfLoSs Активен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Знак-Вага, Подзнак-Лав, Месечина-Шкорпија. Како би ме опишале? :D
   
  На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.349
  Допаѓања:
  17.247
  Пол:
  Женски
  Знак : Стрелец
  Подзнак : Водолија
  Месечина : Скорпија

  Ме уби астрологијата :drunk:
   
  На Компир Манџа и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 19. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.329
  Пол:
  Женски
  Вага
  Подзнак Риба
  Месечина Јарец
  Како би ме опишале ?

  П.с.Само за мене и Калимеро нема правда ...
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  986
  Допаѓања:
  2.590
  Многу амбициозна и креативна, hard- working?