Што сте во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.329
  Пол:
  Женски
  Првите две ДА ,третото Нее :D
  Кој од овие знаци е познат по мрзливост ??сериозно прашувам
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lady Maria

  Lady Maria Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  283
  Пол:
  Женски
  Вагата :D
   
  На Ahoy, Kimberly11, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.329
  Пол:
  Женски
  Епа тоа ми влијае :D
   
  На Lady Maria му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.810
  Допаѓања:
  13.675
  Пол:
  Женски
  Сите ваги што ги познавам се тешки флегми така да може да е тоа
   
  На Lady Maria, Justicija и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  986
  Допаѓања:
  2.590
  Мислев јарецот делувал па те направил hard- working :rofl:
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.329
  Пол:
  Женски
  Неее , немам допирно ништо со јарецот
   
 7. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  1.409
  Пол:
  Машки
 8. BloodElf

  BloodElf Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Bezimenka90, *Amethyst*, Elf и 2 други им се допаѓа ова.
 9. CareTee

  CareTee Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2020
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
  Знак: Вага
  Подзнак: Вага
  Месечина: Бик
  :D
   
  На Alishan30 и LadyC им се допаѓа ова.
 10. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.328
  Допаѓања:
  68.996
  Пол:
  Женски
  Не е вистина за вагите дека не се воркохолици.
  Јас сум вага, подзнак стрелец. Ништо друго не знам ни месечини, ни соѕвездија, не навлагам толку детално. :D
   
  На CareTee, cresa-jagoda и Alishan30 им се допаѓа ова.
 11. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  68.619
  Пол:
  Женски
  Стрелците се воркохолици, за вага незнам


  Јас сум Рак со подзнак Шкорпија
   
  На cresa-jagoda и LadyC им се допаѓа ова.
 12. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.328
  Допаѓања:
  68.996
  Пол:
  Женски
  Познавам многу мак. успешни ваги. И башка Путин е вага така да...:inlove:
  Не има, ама и фалбаџии сме.
  Ти си оган и вода злато мое. :inlove:
   
  На Cherry333, CareTee, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  68.619
  Пол:
  Женски
  Ех Путинке мааа:D не знам кои познати се во хороскоп, интересно ова за Путин:*

  А мојата комбинација е "убитачна"]:)од една страна плачка, од друга страна отров:rofl:
   
  На CareTee, cresa-jagoda и LadyC им се допаѓа ова.
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.766
  Допаѓања:
  22.664
  Пол:
  Женски
  Па кај си ти другарке? :hai:

  И јас сум рак (fingers)
   
  На cresa-jagoda, LadyC и Alishan30 им се допаѓа ова.
 15. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.328
  Допаѓања:
  68.996
  Пол:
  Женски
  Преубав баланс е.
  Кај треба р'жиш, ама се на срце ставаш. Добродушна , но претпазлива. Преубава комбинација. ;*
   
  На cresa-jagoda, *Amethyst* и Alishan30 им се допаѓа ова.
 16. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  68.619
  Пол:
  Женски
  И ти ли мааа?;( ракот ме нервира некогаш, сакам да сум Шкорпија и лошка да бидам:$

  :hug: :*
   
  На cresa-jagoda, H.VAGA, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.766
  Допаѓања:
  22.664
  Пол:
  Женски
  Во Јули сум родена
   
  На cresa-jagoda и Alishan30 им се допаѓа ова.
 18. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  68.619
  Пол:
  Женски
  И ја(fingers) у најжешкото:D

  @LadyC елај си, да те гушнам:* :hug:
  Ваго моја најубава
   
  На CareTee, cresa-jagoda, LadyC и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.766
  Допаѓања:
  22.664
  Пол:
  Женски
  Подзнак Риби, месечина Скорпија :lol:
   
  На Alishan30 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.349
  Допаѓања:
  17.246
  Пол:
  Женски
  Од стрелецот ти е :D
   
  На Alishan30 му/ѝ се допаѓа ова.