Што сте во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.328
  Допаѓања:
  68.998
  Пол:
  Женски
  Сеа коа ќе се породам и родам еден рак, сите чекаат на лав, ама ќе ги зезнам. :D :* :*
   
  На cresa-jagoda, *Amethyst*, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.328
  Допаѓања:
  68.998
  Пол:
  Женски
  Грешка си. До мене е. ;)
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  68.619
  Пол:
  Женски
  И скорпијата ни е слична:D
  До 22ри јули да се породиш, за да биде Ракче:l:
   
  На cresa-jagoda и LadyC им се допаѓа ова.
 4. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.328
  Допаѓања:
  68.998
  Пол:
  Женски
  Таман до 37+6
  Со Константин се породив во 37+2 ;)
   
  На cresa-jagoda и Alishan30 им се допаѓа ова.
 5. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.472
  Допаѓања:
  44.466
  Пол:
  Машки
  Ако биде лав јас ќе бидам кумот,за лавови само најдобро:ninja:
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.328
  Допаѓања:
  68.998
  Пол:
  Женски
  Џони ако испадне така те држам за збор! :!: :D
   
 7. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.349
  Допаѓања:
  17.246
  Пол:
  Женски
  Нц , стрелецот е воркохолик , иако сака да троши повеќе од што заработил , сепак напорно работи за после да се фрли на шопинг :D .
   
 8. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.328
  Допаѓања:
  68.998
  Пол:
  Женски
  Еее гледаш баш моето искуство со стрелци не е такво. Мм е стрелец и штеди за двајцата. :)
  Работник е голем да, и он да не е разумен ја можам да сп*чкам се. (fingers)
   
  На CrazyGirl15, CareTee и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.349
  Допаѓања:
  17.246
  Пол:
  Женски
  Јас сум стрелец , и обратна сум :D можам се да спи*кам на непотребни работи , а сакам пун џеб :worried: . И кај мене мм е штедливиот ( бик е инаку тој :D ) . Јас штедам кога морам ( невработена сум инаку низ г'з би си ги вадела сите пари фрлени на глупости :D ) .
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.328
  Допаѓања:
  68.998
  Пол:
  Женски
  Ааа епа мм е бик подзнак . :D
  А ти си жена затоа трошиш. :D
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.436
  Допаѓања:
  106.424
  Пол:
  Женски
  Мм е дупли стрелец ама нема ни Ш за штедење.
  Јас дупли лав, за нијанса поарна сум од него:)
   
 12. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.328
  Допаѓања:
  68.998
  Пол:
  Женски
  Ја коа викам до чоекот е. Или подзнакот кај мм штеди. :D
   
 13. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  66
 14. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  1.719
  Пол:
  Машки
  Можете и анкета да додадете најгоре.
  Па да се гласа кој што е...да видиме кои ги кма највеќе.

  Чисто сумњам дека шкорпиите вријат на форумов.:rofl:
   
  На *Amethyst*, Ahoy и Dandra им се допаѓа ова.
 15. Аргентина *

  Аргентина * Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  б....ич
  близнаци
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  1.719
  Пол:
  Машки
  Пишуваат дека најмногу изневерувате...
  Дали е точно? :?:
   
 17. Аргентина *

  Аргентина * Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Кој пишува така?
  Не можам да дадам одговор, не знам колку другите знаци изневеруваат....
  Ама можам да кажам дека нас не сакаат и мн сме барани
   
  На *Amethyst*, joy1 и Компир Манџа им се допаѓа ова.
 18. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  1.719
  Пол:
  Машки
  Зошто ве сакаат и зошто сте барани?
  Заради која причина? :?:
   
 19. Аргентина *

  Аргентина * Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Убај сме мн од нас
  Знајме да врзиме лаф муабет, дружељубиви
  Изгледаме повесело од што сме вистински
   
 20. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Машки
  Знак рак подзнак стрелец
  И колку шо иам читано хороскоп све ми е погодено