Што сте во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. kola4e

  kola4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  jas sum bliznaci podznak rak i taka........ :D
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mizz.Mons

  Mizz.Mons Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Стрелец, во подзнак Јарец.. :)
   
 4. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  oven vo podznak bliznaci :D
   
 5. nitokris

  nitokris Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  Jas sum si jarec so podznak vaga,bas fino.
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.411
  Допаѓања:
  97.813
  Јас сум една преинтуитивна и преемотивна риба од една страна (знак),а од друга страна сум претврдоглав и преамбициозен јарец,на моменти суров во име на вистината и љубовта (подзнак)!Шта чеш,мора да има улави како мене на светов! :lol:
   
 7. srcka

  srcka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  jas sum rak podznak skorpija
   
 8. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  210
  jas sum vaga i vo podznak isto
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  Jas sum skorpija,vo podznak vodolija,a vo mesecina sum strelec,i ne e cudno so naiduvam na lavovi,a skorpija i lav prva svetska vojna :D
   
 10. RebelRiot

  RebelRiot Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Хаха јас сум Јарец, во подзнак Стрелец :)
   
 11. saskap

  saskap Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
 12. ayla

  ayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4
  Вага во подзнак близнаци... но од близнаците нема ни трага ни глас, јас сум типична 100% вага :D
   
  На hrcace и CoverGirl10 им се допаѓа ова.
 13. hristin4e

  hristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  lav so podznak lav :)
   
 14. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Шкорпија со подзнак стрелец :)
   
 15. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  197
  Jas sum Vaga so podznak Lav, i mislam deka ubavo se iskombinirani i dvata znaci :))
   
 16. michelle79

  michelle79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  85
  skorpija, so podznak lav
   
 17. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  289
  oven jarec :evil:
   
 18. tamysh

  tamysh Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  jas sum vodolija a nz kako se gleda za podznak :? :? ...
   
 19. Drako

  Drako Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  јас сум водолија во подзнак вага
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.785
  Допаѓања:
  46.535
  Пол:
  Женски
  Jas sum bik so podznak oven :)