Што сте во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  27
 2. AnnaSSnape21

  AnnaSSnape21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  Ribi podznak Skorpija a mesec vo Oven.Pa videte sega.....
   
 3. Taa

  Taa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  66
  Jas sum jarec , vo podznak lav, a mesecinata mi e vo skorpija :) kombinacija ludilo - licnost bog da te cuva :) :mrgreen: :D :D
   
 4. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  27
  a kako se presmetuva mesecot
   
 5. AnnaSSnape21

  AnnaSSnape21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  a kako se presmetuva mesecot
  Ima tablici razni.Aj koga ke ja najdam tetratkata sto ja imam doma (taa tablica e najtocna) ke ti pisam da mi kazes ona sto mi treba (den mesec i vreme na ragjanje.Pozz!
   
 6. Elisa

  Elisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  7
  I jas sakam ako moze da znam kako se presmetuva mesecot.
  Inace jas sum skorpija vo podznak devica .POZZZ
   
 7. Anonymous

  Anonymous Guest

 8. mile

  mile Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
 9. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски
  Bliznaci so poddznak bliznaci i mnn. si go sakam znakof :))
   
 10. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  Strelec so podznak Devica:)
   
 11. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  e bas me interesira kakvi karakteri ste so tie znaci i podznaci :))) jas sum strelec a decko mi e jarec i karakterno sme neznam kako da kazam cudno rzalicni:))
   
 12. dejamila

  dejamila Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  19.02.1979 sto sum vo horoskop
   
 13. Avatar

  Avatar Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Vodolija so podznak Skorpija...strasna kombinacija veruvajte
   
  На Fiiona му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Avatar

  Avatar Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Lugeee na femina na stranata ima da si videte sto ste podznak
   
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Vodolija so podznak Skorpija??? e fino jas sum obratno Skorpija vo podznak Vodolija,a mesecinkata e Strelec,a vo soncence:)neznam...
   
 16. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  66
  Стрелец во подзнак Овен
   
 17. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  66  Јас сум стрелец дечко ми е девица. добра комбинација е! :)
   
 18. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Ima vrska horoskopot,mozebi nekoj ne veruva,ama ima vistina vo horoskopot,neznaci no i toa moze de se zeme vo predvid.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 19. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  И јас сум стрелец во подзнак јарец, ептен е контрадикторно. Ама отсекогаш ме нервирале јарците, многу се штедливи, многу тупат за некои работи :lol: Ама мислам дека јас ги немам тие карактеристики, за среќа
   
 20. Aphrodite

  Aphrodite Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  10
  Јас сум Девица, со подзнак Бик. :)