Што сте во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  66


  odlichni lichnosti se devicite.
   
 2. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  jas sum biliznak isto so podznak bliznak - DUPLI BLIZNAK :) pozz do site bliznaci :)
   
 3. mon4e

  mon4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Jas sum vaga so podznak bliznaci...
   
 4. bil33

  bil33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  jas sum Ribi a podznak nz - nekade me pokazuva kako bik a nekade kako oven :?
   
 5. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.255
  Јас сум скорпија со подзнак бик. Страшно! :twisted: :lol:
   
 6. SweetBaby

  SweetBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  haha jas sum lav vo podnzak skorpija...ima li poFAtalna kombinacija od toa :) :) :)
   
 7. wiccan

  wiccan Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Oven podznak lav, znae li nekoj nesto za ovaa kombinacija? Skoro doznav sto sum i se analiziram kolku e toa dobra kombinacija ili ne
   
 8. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  289

  Jas imam bratucetka so ovaa kombinacija i e mnogu gorda,temperamentna,hiperaktivna,prepotentna isto. So nea nema pet i sest,mnogu saka da bide vo centar na vnimanie.Aj bas pisi dali si i ti takva :P
   
 9. Pennyroyal

  Pennyroyal Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  35
  Јас сум Јарец, во подзнак Лав, месечина Скорпија ;)
   
 10. dpejovska

  dpejovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  6
  Ribai so podznak ribi :) :) :) :)
   
 11. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  bliznak a podznam lav 8)
   
 12. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  68
 13. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  54
  Ribi podnzak vaga..:)
   
 14. lana259

  lana259 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  i jas sum vaga a podznak bik:))
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  јас сум овен, а подзнак ств незнам шо сум затоа шо на различни места различно ми се кажува. еве овде на фемина ми испадна дека сум јарец
   
  На MarchelineAmaru и SanjaKirchner им се допаѓа ова.
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.447
  Допаѓања:
  98.236
  Дечки мечки,каде може да си купам направена натална карта за мене и колку чини?!
  Знам дека кај Зоран Крстевски или Крајнички или онаа со локните,ама како да ги најдам :lol:
   
 17. annaja

  annaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Eve odi na stranicata na Violete Spasenovska taa so loknickite,ona pravi natalna karta za 43 ili 45 evra.
   
 18. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  jarec i podznak oven :D
   
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.447
  Допаѓања:
  98.236
  Ууух за тие пари јас на неа ќе и направам и се најубаво ќе и пишам! :lol: Фала сепак! ;)
   
 20. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Oven so podznak devica....strasna kombinaciaj duri i ja samata nekogas ne se podnasam :lol: