Што сте во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
  bliznaci-jarec
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  Шкорпија и си го обожавам знакот,подзнак сум водолија,а месечинка стрелец.....што комбинација...таман...
   
 3. zenazmija

  zenazmija Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
 4. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  74
  Рак во подзнак јарец, плачка што се инати :D :D
   
 5. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Овен подзнак близнаци.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Хороскоп ЈАРЕЦ..
  подзнак СКОРПИЈА!

  (( ИНАТ )) :!:
   
 7. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  znak vodolija podznak devica
  gi obozavam znacive
  samo imam edna mana so nekoj so e vodoliija nemozam razgovaram mn me nerviraat :mrgreen:
   
 8. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  horoskop devica podznak vodolija
  zemja i vozduh
   
 9. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  32
  Јас сум дупли ЈАРЕЦ :D
   
 10. lavica23

  lavica23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  23
  во хороскоп сум лав а подзнак близнаци ;)
   
 11. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  јас сум овен а во подзнак меѓу девица и вага....имам карактеристики типични за овен а најмногу од се си ја мразам посесивноста и љубомората помалце,стварно се лоши ососбини и се трудам колку што мозам да ги минимизирам :D
   
 12. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.959
  bik so podznak bliznaci..ama ne sum bas nekoj inat :)
   
 13. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  1.196
  Јас сум Скорпија .. а во подзнак Стрелец :)
   
 14. sanasweety

  sanasweety Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  I jas sum bik a vo podznak sum devica i ni jas ne sum inaet bas sum mnogu liberte i svarno popustam i ne se inatam :D
   
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.476
  Допаѓања:
  130.337
  Пол:
  Женски
  дупла девица 8)
   
 16. magi85

  magi85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  bik so podznak bliznaci t.e bik sto zboruva mnogu :D
   
 17. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  104
  Скорпија со подзнак Лав :twisted:
   
 18. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.387
  Пол:
  Женски
  и јас исто
   
 19. cakii

  cakii Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  18
  Дупла вага :D
   
 20. magi85

  magi85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  kazete mi nekoi opsti karakteristiki vasi,mojot decko e taa kombinacija na znak i podznak :worried:hock: :lol: