Што цените најмногу во животот?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2468, 17 мај 2010.

 1. AURUA

  AURUA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  2.600
  Пол:
  Женски
  Финансиска независност за да имам слобода да креирам фамилијарен живот по моја мерка.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lizzie

  Lizzie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2016
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  Искреност и љубезност
   
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.099
  Допаѓања:
  17.212
  Пол:
  Женски
  Себеси.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mr.Lover

  Mr.Lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Машки
  најмногу во животот што ценам е добро здравје најпрво па потоа искреност, амбициозност, позитивност, упорност, авантуризам и друштвени луге добро е што имам се од ова што го набројав затоа многу си се ценам :D
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Anacid

  Anacid Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  2.423
  Пол:
  Женски
  Го ценам
  животот,здравјето,добрината,искреноста,љубовта,фамилијата,луѓето кои заслужиле почит во моите очи,луѓето кои се борат ,кои имаат цел и цврсто одат кон неа , тие кои не се откажуваат лесно и не се срамат од тоа што се, исто ја ценам добрата храна,одличниот секс ,уметничкиот ум, убавата мисла и себеси ..
   
  На Dimaja и TRANSPORTER086 им се допаѓа ова.
 6. MariposaBella

  MariposaBella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Искреност
   
 7. Medicine25

  Medicine25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.531
  Пол:
  Женски
  Вистинска љубов,искреност,добрина
   
 8. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.403
  Пол:
  Женски
  - Вистинска љубов
  - Искреност
  - Почит
  - Добрина
  - Финансиска независност
  - Одлична комуникација
  - Слобода!
  - Здравје
  - Семејство
   
 9. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.525
  Допаѓања:
  137.489
  Iskrenost
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.232
  Допаѓања:
  51.920
  Здравје, љубов, почит, искреност,
  доверба, мир, среќа...
   
 11. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  85.214
  Ќе пишев - здрaвјетo, aмa сo oглед нa тoa кoлку се пaзaм, не е ценење туку не ценење.
   
  На Someday и Petar80 им се допаѓа ова.
 12. Petar80

  Petar80 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.498
  Допаѓања:
  44.439
  Пол:
  Машки
  Здравје, искреност, карактерност и лојалност
   
  На Purplelilac, SummerGirl и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 13. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.048
  Пол:
  Женски
  Уметност, креативост, убавина и спорт.
  Исцелуваат душевна болка.

  Наука и иноваторство. Без нив, ништо.
   
  На Indiegurl и Someonespecial им се допаѓа ова.
 14. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  53.369
  Пол:
  Женски
  Искреност
   
 15. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  13.924
  Пол:
  Женски
  Најголемото некогаш кажно клише- здравјето.

  Паралелно со успехот.
   
 16. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
 17. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  29.009
  Пол:
  Женски
  "Фала" и "Извини"
   
  На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.249
  Допаѓања:
  20.533
  Пол:
  Женски
  Здравјето, љубовта, среќата, успехот, семејството, стабилна материјална состојба, искреност, почит, доверба, лојалност.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 19. Persephone

  Persephone Активен член

  Се зачлени на:
  6 август 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  19
  Љубезноста, поддршката, лојалноста. Секој остварен сон, желба која сум ја имала и станала реалност ја ценам и сум благодарна за неа. Ја ценам секоја втора шанса која ја ми е пружена кога првата намерно или не сум ја упропастила. Го ценам извинувањето, покајувањето кога некој ќе е свесен за тоа.
  А најповеќе од се го ценам животот кој го имам, и мајка ми.
   
 20. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.209
  Допаѓања:
  7.972
  Пол:
  Женски
  Ценам многу работи но највеќе брат ми, родителите, потоа љубовта, среќата итн.