Што цените најмногу во животот?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 2468, 17 мај 2010.

 1. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  140
  најмногу ја ценам искреноста, хуманоста, ги ценам луѓето што знаат вистински да сакаат, ги ценам амбициозните луѓе што се борат да си ја постигнат целта во животот
   
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Здравјето без кое не можеме , искреноста , хуманоста , добрината , љубов во секоја смисла , добриот збор и многу други работи , ама овие најважни се .
   
 3. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  43
  Искреност,ама уште не сум сретнала таков човек што не лаже, поштување (моментално сум изнервирана од братучедка ми,која не знае за почит спрема повозрасни) , здравје,среќа... И то. :)
   
 4. elenamkd

  elenamkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  Способноста да не се сподели се.
   
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  ...Кога некој безрезервно те подржува и цени, секогаш е тука за тебе, и за убаво и за лошо, кога љубовта ти ја искажува на чист начин, знае да те сослуша, да те советува без пристрасност...ете и тоа ценам најмногу :!:
   
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.970
  ЗДРАВЈЕТО е непроценливо :!: тоа на прво место
  потоа слогата и љубовта во семејството, поддршката и разбирањето од најблиските :)

  а општо кај луѓето карактеристики кои ги ценам се: хуманост, отвореност за муабет и јасно и гласно кажување на тоа што мислат и чувствуваат, јасни и издефинирани ставови и цел :)
   
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Го ценам тоа што ја имам поддршката од моите блиски за секој чекор направен во животот.Го ценам тоа што имам пријатели кои со мене ја споделуваат сета среќа и сета тага,заедно плачеме,заедно се смееме и се надевам дека ќе остане така.Ценам искреност и многу ми е драго кога некој е искрен спрема мене,а секако и јас сум искрена спрема сите. :!: Премногу ценам почит и мислам дека без почит кон една личност се друго што правиме е за џабе.
   
 8. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  најмногу ИСКРЕНОСТ...ех кога би биле сите искрени :?:
   
 9. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  119
  најмногу го ценам семејството (особено баба,дедо мама и тато) вистинските пријатели,искреноста,чесноста,хуманоста,љубовта,здравјето,ги ценам луѓето со цврт карактер луѓе кои имаат свое јас,амбициозни луѓе луѓе кои и не потпаѓаат под туго влијание
   
 10. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  Здравјето - бидејки без него ништо не бидува

  Љубов - кон најблиските тие што те подржуваат те прават среќна ти даваат совети тука се за тебе кога ти е најтешко да ти кажат дека не е се така црно ...

  Пријателство - верни и искрени пријатели рамо за плачење , споделување на среќата ( денес мн се ретки таквите луѓе за жал ) ;(
   
 11. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.657
  Здравјето е на прво место... :)
  Потоа ценам луѓе што знаат што сакаат.. Што се принципиелни..
  Што се држат до своите ставови...
  Што сакаат нешто да постигнат во животот,а не да клошарат цело време..
  Ги сакам и ценам вистинските пријатели...Бакнежи до нив! :*
  И моите дома...
  Ве нервираат,но неможете без нив...
  :$ :)
   
 12. Loly5

  Loly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  5
  Најмногу го ценам ВИСТИНСКОТО ЈАС кај луѓето, т.е. луѓе што не си го кршат сопствениот збор или ветување.
   
 13. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Го ценам вистинскиот пријател, кој без разлика на се, тој секогаш е тука за вас. Го ценам семејството, без кое не можам. Ја ценам вистинската љубов и оној кој знае вистински да сака.
   
 14. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Искрено во животот многу работи ценам..Тие што сум ги направила и тие што ми ги направиле, но најмногу ја ценам искреноста! И секогаш сум искрена со што луѓето околу мене принудени се и тие да бидат искрени. Не би можела нешто да излажам. :)
   
 15. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.537
  Ценам луѓе кои ги исполнуваат своите ветувања , луѓе што цврсто си стојат на зборот , искреност , вистинско пријателство и љубов .
  Најмногу ги ценам моите родители , со сите нивни добри и лоши страни просто им се восхитувам што успеале да ме изведат на прав пат :) Какви и да се , за мене секогаш ќе бидат најдобри :*
   
 16. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152
  Здравјето секако е најважно. А ценам: Искреност, одговорност, точност...
  Најмногу ги ценам и почитувам родителите.
   
 17. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.042
  Пол:
  Женски
  во мојот живот го ценам присуството на некои посебни личности ..благодарна сум што ги имам :)
   
 18. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.243
  Здравјето...
  Вистинскиот пријател кој секогаш е тука за тебе :)
  Семејството
  Искреноста,довербата,човек кој си стои на зборот
  Но најмногу СОНИШТАТА-за подобро утре,за иднина во која можам да се замислам,свет во кој припаѓам,иднина исполнета со љубов,мир,доверба,пријателство,хармонија :$ ...
   
 19. katakomba24

  katakomba24 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  532
  Здравјето пред се. Потоа искреноста, вистината, довербата... Луѓето на кои им значам нешто во животот и оние кои знаат да ме ценат и да го ценат она што јас го правам за нив.
   
 20. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.215
  Здравјето! После него ја ценам искреноста и довербата што некој ја има во мене!